'); ?>

Wyniki konkursu Summer Dying Loud


02 / Wrzesień /Konkurs przeprowadzony wspólnie z organizatorem festiwalu Summer Dying Loud dobiegł już końca. Wszystkim tym, którzy wzięli w nim udział bardzo dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!
Oto lista osób, które wygrały nagrody w naszym konkursie:

Sławomir Sokół, Tułowice - trzydniowy karnet

Rafał Wojciechowski, Konin - trzydniowy karnet

Adam Orłowski, Gniewkowo - koszulka Summer Dying Loud 2019

Paweł Sarna, Kraków - koszulka Summer Dying Loud 2019

Zoriana Hoshko, Głowno - koszulka zespołu Paradise Lost

? - płyta CD zespołu Paradise LostKonkurs z okazji Summer Dying Loud


02 / Sierpień /Przedłużamy konkurs o dziesięć dni!


Wspólnie z organizatorem wrześniowego festiwalu Summer Dying Loud zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym między innymi nagrodami będą bilety wstępu na wyżej wymienione wydarzenie. Konkurs trwać będzie od 02.08 do 29.08.2019, a prawidłowe odpowiedzi na poniższe pytania, prosimy kierować na maila Rockstadt Extreme Fest: rajutracony@wp.pl rajutracony@wp.pl Życzymy powodzenia!

Pytania:

1. Podaj rok, w którym powstał Paradise Lost oraz wymień wszystkich obecnych członków zespołu.

2. Wymień pięć albumów Paradise Lost wraz z rocznikami, w których były wydawane.

3. Podaj co najmniej trzy zespoły, które wystąpiły na poprzedniej edycji festiwalu Summer Dying Loud.


Nagrodami w konkursie są:

- dwa trzydniowe karnety wstępu na festiwal Summer Dying Loud

- dwie koszulki festiwalowe Summer Dying Loud

- płyta CD zespołu Paradise Lost

- koszulka zespołu Paradise LostCover Nothing Sacred w wykonaniu Sinistro


26 / Wrzesień /Już jutro w Luxemburgu, na dobre rozpocznie się trasa koncertowa promująca najnowszy album Medusa. Jak wiadomo supportami w prawie już codziennych podróżach między europejskimi miastami będą zespoły Pallbearer oraz Sinistro. Nie wspominalibyśmy o tym niepotrzebnie, gdyby nie wynikła miła niespodzianka ze strony Sinistro. Otóż powstał właśnie oficjalny cover tego zespołu w hołdzie dla Paradise Lost, a mowa tutaj o Nothing Sacred z albumu Host!

Poniżej prezentujemy także najnowszy wywiad z Gregiem Mackintoshem udzielonego na Canal Metal w Alcatraz Music:
Top listy sprzedaży albumu Medusa


20 / Wrzesień /Czas na pierwsze wyniki sprzedaży albumu Medusa w Europie i Stanach Zjednoczonych. Cieszy niezmiernie ósma pozycja w Polsce, która jest pod tym względem trzecia w Europie za Niemcami i Finlandią:

# 06 Niemcy
# 07 Finlandia
# 08 POLSKA
# 14 Szwajcaria
# 15 Austria
# 19 Republika Czeska
# 20 Belgia VI
# 24 Węgry
# 25 Belgia WA
# 30 Hiszpania
# 38 Szwecja
# 56 UK

# 05 USA - top aktualne płyty HARD MUSIC
# 07 USA - top nowy artysta / Heatseekers
# 32 USA - top aktualne albumy rock
# 100 USA - najpopularniejsze aktualne albumy


Ponadto Paradise Lost po raz kolejny w ciągu kilkunastu tygodni, ukazał się na okładce prestiżowego magazynu muzycznego. Tym razem zagościł we włoskiej edycji magazynu Rock Hard

Medusa Tour 2017


19 / Wrzesień /W oczekiwaniu na zbliżające się koncerty w ramach Medusa Tour In Europe, przedstawiamy dzisiaj króciutkie video Official 360* Tour Trailer, ukazujące kulisy tego co działo się niespełna trzy tygodnie temu, podczas koncertu w LKA Longhorn w Stuttgarcie.Live In Dubai


09 / Wrzesień /Zanim na dobre rozkręci się trasa koncertowa Medusy, Paradise Lost udał się w bardzo egzotyczne rejony naszego świata. Wczoraj wieczorem na deskach The Music Room w Dubaju zespół zaprezentował przegląd swojej dotychczasowej twórczości prezentując z nowego albumu zaledwie trzy utwory. Oczywiście europejska trasa będzie w dużym stopniu odbiegała od poniższej setlisty, która była tutaj raczej ukłonem w stronę fanów z Bliskiego Wschodu.

No Hope In Sight
Pity The Sadness
One Second
Gothic
The Enemy
Faith Divides Us Death Unites Us
As I Die
Medusa
Embers Fire
Say Just Words
Enchantment
Blood And Chaos
Beneath Broken Earth
True Belief
The Longest Winter
The Last Time
Ruszyła trasa koncertowa Medusy


02 / Wrzesień /Wczorajszy dzień, był bardzo długo wyczekiwanym dniem dla fanów Paradise Lost. Jak wiadomo, najważniejszym wydarzeniem była oficjalna premiera albumu Medusa, a wraz z nią pierwszy występ zespołu promujący najnowszy materiał. W hali LKA Longhorn, w Stuttgarcie Paradise Lost zagrał w całości materiał z Medusy i dodatkowo osiem utworów, na które głosowali fani przez kilka ostatnich tygodni. Z ciekawostek czysto technicznych, można odnotować, że utwór Shadowkings z albumu Draconian Times, został zaprezentowany na żywo po raz pierwszy od 2011 roku, zaś cover zespołu Bronsky Beat, Small Town Boy ostatni raz Paradise Lost zagrał na żywo czternaście lat temu, bo w 2003 roku. Warto dodać też, że pojawiło się nowe intro, które wraz z utworem Fearless Sky, możecie usłyszeć i zobaczyć poniżej.
Z kronikarskiego obowiązku przedstawiamy zatem i tak już wcześniej wiadomą setlistę:

Medusa Album:

01. Fearless Sky
02. Gods Of Ancient
03. From The Gallows
04. The Longest Winter
05. Medusa
06. No Passage For The Dead
07. Blood And Chaos
08. Until The Grave

Utwory fanów:

09. Embers Fire
10. Shadowkings
11. Eternal
12. Hallowed Land
13. Erased
14. No Hope In Sight
15. True Belief
16. Small Town Boy /Bronski Beat cover/

Dodatkowo:

17. Say Just Words
18. The Last Time
Oficjalna premiera albumu Medusa


01 / Wrzesień /No i wreszcie doczekaliśmy się! Piętnasty album w historii Paradise Lost, dzisiaj stał się faktem... Wraz z premierą Medusy, rusza również, europejska część trasy koncertowej, na której w dniu dzisiejszym o godzinie dwudziestej, w hali LKA Longhorn w Stuttgarcie, zostanie zagrany w całości materiał z Medusy oraz wykonane zostaną utwory, na które głosowali fani zespołu, przez ostatnich kilka tygodni. Jakby tego było mało, także dzisiaj ukazało się oficjalne video do utworu Until The Grave z nowej płyty!
Paradise Lost w wybranych mediach


31 / Sierpień /We wrześniowych numerach polskiego Metal Hammera i czeskiego Spark Rock Magazine, znajdziecie obszerne wywiady z zespołem Paradise Lost na temat albumu Medusa. Ponadto w amerykańskich magazynach AntiHero, Cryptic Rock, Ghost Cult oraz brytyjskim Zero Tolerance, można przeczytać, a także zobaczyć wywiady z Nickiem Holmesem i Gregiem Mackintoshem. Ten ostatni udzielił się również w Decibel Magazine, gdzie przedstawił swój ranking albumów Paradise Lost.
Piąty trailer Medusy


25 / Sierpień /W piątym odcinku zwiastunu dotyczącego wydania albumu Medusa, jej producent Jaime Gomez Arellano poprowadzi nas przez swoje nowe studio nagrań Orgone, w którym jak wiadomo przez ostatnie tygodnie pracował zespół Paradise Lost.
Na tydzień przed premierą Medusy, zachęcamy do zamawiania albumu oraz związanych z nim gadżetów na stronach internetowych podanych poniżej


Medusa show oraz wybrane utwory przez fanów


23 / Sierpień /Za dwa dni o godzinie piętnastej, odbędą się zapisy dla fanów Paradise Lost, na specjalne spotkanie z zespołem podczas koncertu w Stuttgarcie. Kto zostanie wybrany z listy zapisanych, ten weźmie udział w specjalnym Medusa show! Prosimy klikać w powyższy banner.<
A już za niecałe dwa tygodnie, odbędzie się premiera piętnastego albumu w historii Paradise Lost. Jak już wcześniej ustalono, w tym samym dniu odbędzie się występ zespołu w Stuttgarcie, rozpoczynający trasę koncertową promującą materiał z Medusy. Na deskach LKA Longhorn, pierwszego września zostanie odegrany w całości wyżej wymieniony album oraz kompozycje, które fani Paradise Lost mogli wybrać sami. Swego czasu informowaliśmy o możliwości głosowania na utwory, które tego dnia fani zespołu mogliby zobaczyć na żywo. Dzisiaj, na dziesięć dni przed tym wydarzeniem, wiemy już, które kompozycje wygrały. Oto one:


1. True Belief / Icon
2. Embers Fire / Icon
3. Hallowed Land / Draconian Times
4. No Hope in Sight / The Plague Within
5. Shadowkings / Draconian Times
6. Eternal / Gothic
7. Small Town Boy - cover Bronsky Beat / Symbol Of Life
8. Erased / Symbol Of Life
Drugiego listopada w Antwerpii


18 / Sierpień / 2017Wciąż uzupełniana jest trasa koncertowa, która ruszy pierwszego września i promować będzie ukazujący się tego samego dnia, album Medusa. Tym razem na europejską listę wpisujemy klub Trix w Antwerpii, gdzie Paradise Lost wystąpi drugiego listopada.


Paradise Lost w prasie przed wydaniem Medusy


17 / Sierpień / 2017W recenzji jaka ukazała się w angielskim Metal Hammerze, album Medusa otrzymał notę cztery, na pięć z możliwych. Do tej pory w wielu magazynach na świecie ukazały się wzmianki dotyczące nadchodzącej, nowej płyty. Nie sposób tutaj wszystkie wymienić, ale odnotujmy tylko, że w sierpniowych numerach magazynów Scream Magazine i Slam Alternative Music Magazine, zespół Paradise Lost pojawił się na ich okładkach. Pozostaje zatem poczekać do wrześniowych numerów, prestiżowych europejskich czasopism muzycznych, a w chwili obecnej posłuchać tego co na temat albumu Medusa ma do powiedzenia Nick Holmes.
Jaime Gomez Arellano o albumie Medusa


14 / Sierpień / 2017Czas na czwarty trailer promujący, nadchodzący album Medusa. Tym razem przed kamerą pojawił się sam producent wydawnictwa, czyli Jaime Gomez Arellano. Mowa będzie o procesie nagrywania albumu Medusa w jego nowym studiu, co chciał osiągnąć na tym materiale i o podobieństwach do klasycznego Gothic zespołu.


Ekskluzywne gadżety na specjalny koncert


11 / Sierpień / 2017Na koncert w Sttutgarcie, o którym piszemy od dłuższego czasu, dostępne będą ekskluzywne gadżety, ktorych ilustrację możecie zobaczyć powyżej.
Z kolekcjonerskiego obowiązku, odnotujmy, że album Gothic doczekał się dzisiaj kolejnej limitowanej edycji picture disc. Klikając w poniższy obraz, będziemy mieli możliwość zamówienia tego wydawnictwa.

Wygraj bilety na koncert w Sttutgarcie


09 / Sierpień / 2017Na oficjalnym facebooku zespołu Paradise Lost, pojawiła się informacja o możliwości wygrania biletów na rozgłaszany od dłuższego już czasu, specjalny koncert Paradise Lost, który odbędzie się pierwszego września w Sttutgarcie z okazji premiery nowego albumu Medusa, który notabene swoją premierę będzie miał również w tym dniu. Wystarczy napisać w komentarzach dlaczego akurat Wy chcielibyście wygrać!

Paradise Lost na Wacken Open Air


08 / Sierpień / 2017Na piątkowym koncercie z okazji festiwalu Wacken Open Air, Paradise Lost zadebiutował utworem Blood And Chaos, do którego jak informowaliśmy kilka dni temu powstało oficjalne video. Zapraszamy do obejrzenia utworu z legendarnej niemieckiej imprezy.Premiera oficjalnego video Blood And Chaos


04 / Sierpień / 2017Nadszedł czas na premierę kolejnego oficjalnego video do albumu Medusa. Utwór prezentujący klip to Blood And Chaos, a obraz post apokaliptycznego świata wyreżyserowany został przez Asha Pearsa z Ash TV Music Video. Jak twierdzi sam twórca, chciał tutaj przedstawić czarną wizję przyszłości, pogrążonej w szponach padlinożerców i walki o przetrwanie ocalałych. To obraz o podstawowych elementach ludzkiego instynktu. Dotychczasowe pewniki cywilizacji jak zwykłe baterie, czy zapałki w nowym świecie są czynnikiem nad wyraz pożądanym. Nowy świat szybko i skutecznie przystosowuje się do naszego zwierzęcego charakteru.
Dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby oficjalnie pobrać z sieci jeden z bonusowych utworów allbumu Medusa zachęcamy do wpisywania się na listę mailingową, klikając w poniższy banner.W przyszłym tygodniu premiera Blood And Chaos


28 / Lipiec / 2017Jak już wiadomo od dłuższego czasu, album Medusa oficjalnie ukaże się pierwszego września i co za tym idzie, Paradise Lost zapoczątkuje w tym samym dniu europejską trasę koncertową promującą nowy krążek. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Niemczech, w hali Longhorn mieszczącej się w Stuttgarcie. Dzisiaj prezentujemy oficjalny baner informujący o tym wydarzeniu.
W przyszłym tygodniu nadejdzie czas na drugi singiel promujący album Medusa. Singiel Blood And Chaos ukaże się czwartego sierpnia i już dzisiaj można składać zamówienia na to wydawnictwo, za pośrednictwem powyższych banerów.Nick Holmes, Medusa i inne


26 / Lipiec / 2017W dzisiejszym, trzecim już zwiastunie albumu Medusa, Nick Holmes opowiada o procesie tworzenia tekstów,a także o inspiracji Stephena Kinga, najnowszym albumie Kreatora oraz zachęty do odwiedzenia przez wszystkich fanów Paradise Lost jego rodzinnych stron w Yorkshire.Paradise Lost w pażdzierniku w Krakowie!


24 / Lipiec / 2017A jednak!!! Paradise Lost odwiedzi ponownie Polskę jeszcze w tym roku! Od kilku tygodni obserwujemy trasę promocyjną nadchodzącego albumu Medusa. Trasa, która wraz z premierą nowej płyty, rozpocznie się pierwszego września obejmie również nasz kraj i jak na razie będzie to Kraków, w którym Paradise Lost zagości dziewiątego pażdziernika. Nie wykluczone, że do zapowiadanej trasy europejskiej dołączy jeszcze jedno miasto z Polski. Póki co zacieramy ręce i przedstawiamy aktualny baner promujący Medusa Tour 2017.


Paradise Lost po raz kolejny w Spodku


22 / Lipiec / 2017No i doczekaliśmy się! Po dwóch latach nieobecności w Polsce, Paradise Lost ponownie zawitał do Katowickiego Spodka, w którym ostatni raz wystąpił dokładnie dziesięć lat temu. Po w miarę dobrym koncercie, odczuwamy jednak niedosyt ze względu na okrojoną do minimum listą utworów jaką mogliśmy usłyszeć wczorajszego wieczoru. Tydzień temu w Szwecji podczas imprezy z cyklu Metal Gefle Festival zespół zagrał, aż o cztery utwory więcej i co najważniejsze zadebiutował utworem The Longest Winter z nadchodzącego wielkimi krokami albumu Medusa. Ponadto zobaczyć można jeszcze było wykonanie Gothic, Enchantment i Eternal. Możemy mieć tylko nadzieję, że Paradise Lost zawita do naszego kraju jeszcze w tym roku w ramach zapowiadanej od września trasy promującej najnowszy album Medusa.

Setlista, Katowice Spodek:

No Hope In Sight
Pity The Sadness
One Second
The Enemy
Isolate
Faith Divides Us Death Unites Us
Embers Fire
Say Just Words
Beneath Broken Earth
The Last TimeTrzy dni temu ukazał się drugi zwiastun zbliżającego się albumu Medusa. Tym razem w trailerze głos zabrał Steve Edmondson, który opowiada o pracy zespołu z producentem Jaime Gomez Arellano i o tym jak zmieniła się scena muzyczna od okresu powstania Paradise Lost, poprzez kolejne trzy dekady.


Album Medusa w przedsprzedaży


18 / Lipiec / 2017Trwają zapisy na zakup zbliżającego się, najnowszego albumu Paradise Lost - Medusa. Jak wiadomo materiał ukaże się pierwszego września, ale już dziś wiemy gdzie można go zamówić i w jakich wersjach zostanie wydany. Zapraszamy zatem do zapoznania się z prezentacją online shop.
Do zapowiadanej od pewnego czasu trasy promującej album Medusa dokoptowano kolejne trzy terminy koncertowe, które znajdziecie we wciąż aktualizowanym dziale o aktualnej trasie oraz na promocyjnym folderze zamieszczonym poniżej.Pierwszy oficjalny zwiastun albumu Medusa


17 / Lipiec / 2017Dzisiaj prezentujemy pierwszy oficjalny trailer do albumu Medusa, w którym Greg Mackintosh wypowiada się o ciężkości i klimacie utworów oraz procesie ich tworzenia. Ponadto zamieszczamy najnowszy utwór The Longest Winter, który w dniu wczorajszym zadebiutował na żywo podczas koncertu w Szwecji w ramach imprezy Gävle Metal Festival.
Utwór The Longest Winter w całości w sieci


07 / Lipiec / 2017Siódmy lipca to data oficjalnego ukazania się w sieci internetowej najnowszego utworu Paradise Lost - The Longest Winter. Utwór pochodzi ze zbliżającego się albumu Medusa, którego premierę jak wiadomo już, przewidziano na pierwszego września. Tak więc zapraszamy do odsłuchu pierwszej z ośmiu kompozycji zawartych na materiale z Medusy!W tym samym dniu, czyli w dniu premiery albumu Medusa, jak informowaliśmy wcześniej, odbędzie się koncert poświęcony w całości utworom pochodzącym z tego krążka. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Stuttgarcie i dodatkowo Paradise Lost zaprezentuje jako drugą część występu utwory ze swojej dotychczasowej dyskografii. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że od dzisiaj można głosować na osiem utworów ze specjalnej listy, które chcielibyśmy zobaczyć na żywo właśnie przy okazji tego wydarzenia. Tak więc prosimy głosować, klikając w poniższy baner:


Ciąg dalszy Medusa Tour w Europie


03 / Lipiec / 2017Ogłoszona ponad miesiąc temu oficjalna trasa koncertowa promująca zbliżający się album Medusa, została wzbogacona o cztery kolejne terminy. Tak więc w październiku Paradise Lost uda się na trzy występy do Hiszpanii oraz na jeden do stolicy Austrii. Trasa będzie wciąż poszerzana i aktualizowana, tak więc zapraszamy do ciągłego przeglądania naszego działu o aktualnej trasie.
Poniżej zachęcamy do obejrzenia video przy okazji utworu Return To The Sun, zarejestrowanego podczas wczorajszego koncertu w Atenach.


CD Paradise Lost w Legacy Magazine


28 / Czerwiec / 2017Już za dwa dni, czyli trzydziestego czerwca ukaże się najnowszy numer niemieckiego magazynu Legacy. Nie byłoby w tym nic istotnego, gdyby nie fakt, że czasopismo ukaże się wraz z dwoma nośnikami CD, gdzie jeden z nich zostanie wydany w formie kartonikowej i poświęcony będzie wyłącznie dla Paradise Lost. Zaskoczeniem może być tutaj kompozycja pochodząca z odległego albumu Believe In Nothing - Sell It To The World, przedstawiona w wersji remix przez obecnego producenta zespołu, Arellano Gomeza. Poza tym, na wydawnictwie Legacy Magazine znajdą się dwa utwory nagrane podczas sesji do zbliżającego się, najnowszego albumu Paradise Lost, Medusa. Będą to The Longest Winter i Symbolic Virtue.
Tytuły utworów albumu Medusa


27 / Czerwiec / 2017Wreszcie nadszedł czas na prezentację tytułów utworów, które znajdą się na piętnastym albumie w historii Paradise Lost. Jak zapowiadaliśmy wcześniej, nowy album Medusa, będzie zawierał osiem kompozycji i dzisiaj możemy podać nazwy i czas ich trwania:

Fearless Sky /8:30/
Gods Of Ancient /5:50/
From The Gallows /3:42/
The Longest Winter /4:31/
Medusa /6:20/
No Passage For The Dead /4:16/
Blood And Chaos /3:51/
Until The Grave /5:41/

Dla rozszerzonych wersji albumu Medusa, przewidziano dodatkowe utwory w postaci bonusów:

Frozen Illusion /5:45/
Shrines /3:59/
Symbolic Virtue /4:38/

Na dzień dzisiejszy wytwórnia Nuclear Blast udostępniła w sieci internetowej teaser utworu The Longest Winter, który w całości zostanie zaprezentowany już siódmego lipca.Nowy singiel Blood And Choas


18 / Czerwiec / 2017Starsi fani z rozrzewnieniem pamiętają dawne czasy, kiedy podstawowym atrybutem zapowiedzi i promocji nadchodzącego albumu było wcześniejsze wydanie singla promującego nowy materiał. Jednak jak widać to co odeszło do lamusa, nie zawsze musi oznaczać swój kres. W przypadku Paradise Lost posucha trwała dokładnie przez dziesięć lat, a ostatnim wydanym singlem był The Enemy, przy okazji promocji albumu In Requiem w 2007 roku. Dzisiaj z wielką przyjemnością możemy ogłosić premierę Blood And Chaos, singla, który ukaże się jak na razie w wersjach vinylowych black, clear, clear/red i white/red dostępnych w ilości dwóch tysięcy kopii. Materiał zawierać będzie dwa utwory, tytułowy Blood And Chaos i Symbolic Virtue, a datę jego premiery wyznaczono na czwartego sierpnia.


Zremasterowany One Second już w lipcu


17 / Czerwiec / 2017Upływa właśnie dwadzieścia lat od wydania najbardziej kontrowersyjnego albumu w historii Paradise Lost, albumu, który totalnie zmienił pod każdym względem oblicze zespołu, jak i podzielił rzesze swoich zagorzałych fanów i co by nie powiedzieć o materiale na One Second, to fakty mówią same za siebie... jest to dzieło WYBITNE!
Trzynastego lipca dojdzie do rocznicowego wydania albumu One Second, który specjalnie na tą okazję zostanie zremasterowany przez obecnego producenta Paradise Lost, Arellano Gomeza. Do płyty zostanie dołączony drugi krążek z zapisem legendarnego koncertu, który odbył się w 1997 roku w Londyńskiej hali Shepherd’s Bush Empire. Całość wraz z dwudziestocztero stronnicową książeczką ukaże się w postaci digipack. Dodatkowo z tej okazji pojawi się również dwupłytowe wydawnictwo z zawartością czarnych vinyli w wersji 180 gram. Zainteresowanych odsyłamy do oficjalnego sklepu, gdzie można już dzisiaj skladać zamówienia dotyczące kupna tych wydawnictw.


Okładka nowego albumu


06 / Czerwiec / 2017Okładka piętnastego albumu w historii Paradise Lost ujrzała właśnie światło dzienne. Projekt został stworzony przez Branca Studio i nawiązuje do tytułowej Medusy, jednej z trzech i najgroźniejszej z mitycznych sióstr Gorgon, która zamiast włosów miała węże, a jej spojrzenie zamieniało żywe istoty w kamień. Według Nicka Holmes'a, tytuł Medusa może działać na wiele sposobów. Z perspektywy nihilisty, próba uniknięcia spojrzenia w oczy, oznaczać może pozorne unikanie przygnębiającej rzeczywistości, która kreuje wszechświat jako bezsensowny, pusty i niezrozumiały. Z drugiej strony, Greg Mackintosh odnosi się typowo do samego projektu, podkreślając jego retro stylizację z zachowaniem klasycznego stylu dla Paradise Lost.
Kilka słów o Medusie


31 / Maj / 2017Zapowiadany na wrzesień, piętnasty album w historii Paradise Lost, będzie stylistycznie bardzo zbliżony do swoich pierwszych, mega wydawnictw jakimi były Gothic i Shades Of God. Z drugiej strony zespół podąży drogą jaką wyznaczył potężny Beneath Broken Earth, utwór pochodzący z ostatniej płyty, The Plague Within. Co do wokaliz dotyczących najnowszego materiału, to tylko dwa, tytułowy Medusa i Longest Winter, nie będą zawierały growlingu, który jednak zdominuje pozostałe utwory i jak twierdzi Nick Holmes, został on odkryty przez niego na nowy sposób. Prawdopodobnie utworem otwierającym album Medusa, będzie ośmiominutowy walec o nazwie Fearless Sky i będzie to zarazem najdłuższa kompozycja w dyskografii Paradise Lost. Nie obędzie się również bez wycieczki w twórczość zespołu z końcówki lat dziewięćdziesiątych, za sprawą kawałka Blood And Chaos.
Premierę wydawniczą albumu Medusa przewidziano na pierwszego września i co za tym idzie, w tym samym dniu odbędzie się jego premiera sceniczna. Album zostanie zagrany w całości w kultowym już dla Paradise Lost, LKA Longhorn w Stuttgarcie.

Medusa Tour w Europie


26 / Maj / 2017No i zaczyna się! Obrazująca całość, zapowiadanego na wrzesień, nowego albumu Paradise Lost, powoli zaczyna wychodzić na światło dzienne. Po ogłoszeniu nazwy, nadszedł czas na wstępny terminarz koncertów, które będą promować Medusę na terenie Europy. Jak na razie nie uwzględniono w nim Polski, ale mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Na chwilę obecną czekamy na pierwsze informacje odnośnie okładki do nowego albumu oraz na zapoznanie się z tytułami jego utworów.

Paradise Lost w Rosji


22 / Maj / 2017Pod koniec minionego tygodnia Paradise Lost trzykrotnie koncertował na terytorium Rosji. W czwartek zespół wystąpił w Moskwie, dzień później w Saint Petersburgu, a wczoraj w Jekaterinburgu. W sumie Paradise Lost zaprezentował szesnaście utworów, a sama setlista różniła się tylko tym, że w Jekaterinburgu zagrano o jeden kawałek więcej i był nim Enchantment. Dodatkową atrakcją tego wydarzenia był udział wokalistki Fiony Creaby z zespołu Fallen Arise, która udzieliła swego głosu w utworze Erased. Cały koncert zarejestrowany w Moskwie w klubie Yotaspace możecie zobaczyć dzięki portalowi YouTube klikając w okno powyżej.
Utwory z trzech setlist:

No Hope In Sight
Pity The Sadness
One Second
Hallowed Land
As I Die
The Enemy
Return To The Sun
Faith Divides Us Death Unites Us
Gothic
Flesh From Bone
Embers Fire
Erased
Beneath Broken Earth
Enchantment
Say Just Words
The Last TimeKolejne terminy koncertowania


16 / Maj / 2017Dostaliśmy kolejne informacje o terminach koncertowych Paradise Lost na ten rok. Na iście paradajską ucztę możemy szykować się w sierpniu, gdzie we Francuskim mieście Séné z okazji Motocultor Festival zagrają między innymi Bloodbath z Nickiem Holmes'em, Vallenfyre z Gregiem Mackintosh'em i oczywiście już wszyscy razem w postaci Paradise Lost. Na wzmiankę zasługuje też mini tournee po Australii, gdzie Paradise Lost wystąpi pięciokrotnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia.Paradise Lost we wrześniu w Dubaju


02 / Maj / 2017Otrzymaliśmy oficjalną informację o dacie występu Paradise Lost na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ósmego września zespół zagra koncert w Dubaju.
Zapraszamy do przeglądania naszego działu o aktualnej trasie, gdzie na bieżąco informujemy o terminach koncertów Paradise Lost w tym roku.

Paradise Lost po raz piętnasty, czyli MEDUSA w ogniu


21 / Kwiecień / 2017Prawdopodobnie, zapowiadany od kilkunastu dni, piętnasty album w historii Paradise Lost będzie nosił nazwę MEDUSA. Jak zapowiada Nick Holmes i spółka, będzie to najwolniejszy i najbardziej doomowy album w historii. W ośmiu kompozycjach, zawartych zostanie potężna dawka nostalgicznych riffów, które ukażą potworną i zimną rozpacz północnego świata. W tym momencie autorom niniejszej strony utwór Beneath Broken Earth z poprzednika, raczej będzie kojarzył się z dobranocką dla grzecznych dzieci:)Greg Mackintosh i nowe riffy


15 / Kwiecień / 2017Greg Mackintosh zaprezentował dawkę riffów ze studia Orgone Studios, które prawdopodobnie znajdą się na nowym albumie Paradise Lost.

Paradise Lost w Katowicach!


31 / Marzec / 2017Paradise Lost w Polsce już w lipcu! Na te dni wszyscy fani Paradise Lost czekają z utęsknieniem. Na dni, kiedy jeden z najbardziej fenomenalnych zespołów na tej planecie ponownie zagości w naszym kraju. Po raz dwudziesty szósty zespół Paradise Lost zagra dla Polskiej publiczności, a po raz trzeci pojawi się na deskach Katowickiego Spodka - miejsca kultowego i jakże nieosiągalnego pod względem klimatu i atmosfery dla innych aren w Polsce. Prawdopodobnie zespół zaprezentuje nam conajmniej jeden z utworów z zapowiadanego od kilku dni nowego albumu, którego premiera ujrzy światło dzienne właśnie w okolicach okresu wakacyjnego. Paradise Lost wystąpi w Katowicach dwudziestego pierwszego lipca wraz z Marylin Manson w ramach festiwalu Metal Hammer.


Wstępne prace nad sekcją rytmiczną


31 / Marzec / 2017Jak widać prace nad nowym albumem Paradise Lost nabierają coraz większego tempa. Właśnie zakończyły się wstępne nagrania sekcji perkusyjnej, za którą obecnie odpowiedzialny jest Waltteri Väyrynen. Poniżej próbka możliwości młodego Finlandczyka podczas rejestrowania materiału do nowego albumu w Orgone Studios.

Wkrótce nowy album!


28 / Marzec / 2017Mamy pierwszą, oficjalną zapowiedź nowego albumu Paradise Lost! Zespół od pewnego czasu rozpoczął prace nad nowym materiałem i obecnie przebywa w północnym Londynie, w studiu nagraniowym Orgone Studios, tym samym, w którym nagrał swój poprzedni album The Plague Within. Nie zmieni się również producent nowej płyty, którym ponownie został Jaime Gomez Arellano współpracujący z Paradise Lost przy ostatnim, wyżej wymienionym wydawnictwie. Jak wiadomo od dłuższego już czasu, nową wytwórnią fonograficzną Paradise Lost został niemiecki Nuclear Blast.Pierwszy koncert w Nowym Roku


09 / Marzec / 2017Osiemnaście utworów, z całej i jakże bogatej twórczości, zaprezentował zespół Paradise Lost na swoim pierwszym tegorocznym koncercie, który miał miejsce w Izraelskim mieście Tel Aviv. Setlistę z tego wydarzenia przedstawiamy poniżej i jednocześnie informujemy, że Paradise Lost zagości w lipcu na Gefle Metal Fest w Szwedzkim mieście Gavle.

No Hope In Sight
Pity The Sadness
Erased
Hallowed Land
One Second
As I Die
The Enemy
Rapture
Return To The Sun
Eternal
Faith Divides Us Death Unites Us
Gothic
Flesh From Bone
Embers Fire
Say Just Words
Dead Emotion
Beneath Broken Earth
The Last Time

W oczekiwaniu na nowy album


30 / Grudzień / 2016Czas pożegnać kolejny, mijający rok, gdzie zespół Paradise Lost głównie uraczył nas imprezami w kategorii występów festiwalowych. Miejmy nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie w roku nadchodzącym, a nowe informacje wzbogacą nas zapowiedziami kolejnego studyjnego albumu i przyjazdem do naszego kraju.

Greg Mackintosh i emulacje wzmacniaczy


21 / Listopad / 2016Dzięki witrynie Positive Grid, Greg Mackintosh udzielił, krótkiego instruktażu video odnośnie programowych emulacji wzmacniaczy i efektów przeznaczonych dla komputerów, czyli systemu BIAS FX. Zainteresowanych tematyką odsyłamy do strony cyfrowogitarowo.pl
Przy okazji można odnotować, że w najnowszym wydaniu magazynu October Doom Entertainment znajdziemy wywiad właśnie z Gregiem Mackintoshem oraz obszerną relację z występu Paradise Lost na Epic Metal Fest w Brazylii.
Dodatkowo informujemy o kolejnym przyszłorocznym terminie koncertu Paradise Lost, który odbędzie się w lipcu w niemieckim Esslingen z okazji River-side Festival.

Zakończenie tegorocznej trasy


25 / Październik / 2016W Brazylijskim Belo Horizonte, Paradise Lost zakończył swoje tegoroczne, koncertowe granie. W pięciu występach na terenie Ameryki Południowej, zespół zaprezentował siedemnaście utworów ze swojej, całej dotychczasowej historii, które przedstawiamy poniżej.
Na przyszły rok przewidziano już dwa koncerty, które odbędą się w Tel Avivie /Barby Club/ oraz Austriackim Grazie /Metal On The Hill/.


No Hope In Sight
Pity The Sadness
One Second
Dead Emotion
As I Die
Return To The Sun
Erased
Eternal
Embers Fire
Beneath Broken Earth
The Enemy
Say Just Words
Victim Of The Past
Enchantment
Faith Divides Us Death Unites Us
The Last Time
An Eternity Of LiesKoniec letnich festiwali


04 / Wrzesień / 2016Paradise Lost koncertem na Fall Of Summer we francuskim Torcy, zakończył cykl letnich występów festiwalowych. Zespół oczekuje teraz na październikowe tournée w Brazylii, gdzie wystąpi w pięciu miastach. Powoli też rozpoczną się prace nad kolejnym albumem, który po raz pierwszy ukaże się pod szyldem nowej wytwórni, Nuclear Blast. Podsumowując letnie poczynania zespołu przedstawiamy wykaz utworów, które zaprezentował Paradise Lost na deskach scen począwszy od niemieckiego With Full Force, a kończąc właśnie na francuskim festiwalu Fall Of Summer, na którym niespodziewanie zagrano sporo materiału z drugiego albumu, Gothic. Na jedenaście kompozycji z Gothic pochodziło, aż sześć.

An Eternity Of Lies
As I Die
Beneath Broken Earth
Dead Emotion
Embers Fire
Erased
Eternal
Faith Divides Us Death Unites Us
Flesh From Bone
Gothic
Hallowed Land
No Hope In Sight
One Second
Pity The Sadness
Rapture
Return To The Sun
Say Just Words
Shattered
The Enemy
The Last Time
The Painless

Wywiad z Nickiem Holmes'em w Heavy Rock


23 / Lipiec / 2016Wokalista Paradise Lost, Nick Holmes udzielił ciekawego wywiadu dla polskiego portalu Heavy Rock. Do lektury zapraszamy klikając w poniższy baner.
Top 10 w historii Music For Nations


06 / Lipiec / 2016Legendarna wytwórnia Music For Nations opublikowała listę dziesięciu najlepszych albumów, które wyszły spod jej skrzydeł w całej historii swojej działalności. Na miejscu piątym uplasował się kultowy album Paradise Lost, Icon. Lista Top dziesięć po prostu miażdży!

1. Metallica – Ride The Lightning
2. Mercyful Fate – Don’t Break the Oath
3. Opeth - Blackwater Park
4. Savatage – Sirens
5. Paradise Lost – Icon
6. Manowar - Into Glory Ride
7. Cradle of Filth – Dusk... and Her Embrace
8. Helstar ?– Burning Star
9. Lost Horizon - Awakening the World
10. Anathema – The Silent Engima
Waltteri Väyrynen oficjalnym perkusistą Paradise Lost!


15 / Czerwiec / 2016Paradise Lost to zespół nader specyficzny i to nie tylko dzięki muzyce, którą tworzy, ale także przez fakt, że na przestrzeni swojej bogatej historii dochodziło w nim do kilku zmian personalnych, które dotyczyły tylko i wyłącznie perkusistów. Do tej pory za bębnami Paradise Lost zasiadało już ich czterech, a byli to Matt Archer, Lee Morris, Jeff Singer i Adrian Erlandsson. Dzisiaj wiemy już, że będzie następny! Od momentu wydania ostatniego albumu The Plague Within i rozpoczęcia trasy koncertowej coraz częściej tę rolę przejmował młodziutki Finlandczyk Waltteri Väyrynen. Dotychczasowy bębniarz Adrian Erlandsson, udzielający się dodatkowo w At The Gates i The Haunted nie był w stanie pogodzić wszystkich rzeczy naraz. Jak twierdzi:

- Gdy w 2015 roku ukazał się album „The Plague within” byłem w trakcie występów z At The Gates oraz The Haunted. Ponieważ nie mogłem być na wszystkich koncertach promujących nowy album logicznym jest, że Paradise Lost powinien mieć kogoś na pełny etat, a ja tego nie mogę zrobić.
- Chciałbym podziękować wszystkim w zespole i menedżerom. To było niesamowite móc grać z jedną z moich ulubionych kapel i jestem bardzo dumny z tego, co razem osiągnęliśmy. /za pośrednictwem antyradio.pl/

No nic, czas pokaże, czy piąty perkusista w historii Paradise Lost, zakotwiczy w zespole już na stałe… Póki co, warto dodać, że Waltteri Väyrynen będzie udzielał się także w słynnym projekcie Grega Mackintosha, Vallenfyre.


Paradise Lost w Nuclear Blast!


14 / Czerwiec / 2016No i kto, by się spodziewał! Nagle i zupełnie niespodziewanie Paradise Lost podpisało kontrakt z Nuclear Blast! Póki co, szczegóły dotyczące umowy zostały owiane tajemnicą, ale obie strony nie kryją ogólnego entuzjazmu z zaistniałej sytuacji. Nick Holmes twierdzi, że niesamowitą sprawą jest fakt, że od początku istnienia Paradise Lost wytwórnia NB rozwijała się równolegle z twórczością zespołu i na dzień dzisiejszy stanowi największy potencjał zarówno w Europie, jak i w Ameryce. Smaczku całej sytuacji dodaje właściciel wytwórni Markus Staiger, który stwierdził, że jest fanem Paradise Lost od początku jego działalności i zawsze wyjątkowo fascynowała go jego twórczość. Na chwilę obecną obie strony nie mogą już doczekać się owoców swojej współpracy w przyszłym roku. Pewnie dla fanów jest to spore zaskoczenie tym bardziej, że dotychczasowy potentat na rynku wydawniczym, który patronował zespół, a mowa tutaj oczywiście o Century Media, wydawał się idealnym rozwiązaniem na spokojną emeryturę. Jakby nie było, z pewnych źródeł doszły jednak informacje jakoby przy tworzeniu oficjalnego klipu do utworu Beneath Broken Earth, zespół postąpił wbrew włodarzom Century Media i postanowił na własną rękę stworzyć obraz do tej kompozycji.
Korzystając z okazji, przypominamy dotychczasowe koncerny wydawnicze Paradise Lost:

Peaceville
Music For Nations
EMI
Gun Records
Century Media


Kolejne terminy letnich festiwali


31 / Maj / 2016Już jutro nastąpi otwarcie Maryland Death Festiwal odbywający się corocznie w Baltimore. Będzie to drugi tegoroczny występ Paradise Lost na terenie Stanów Zjednoczonych. Ponadto oficjalnie potwierdzono występy na lipcowym festiwalu Exit w Serbii oraz tureckim Metal Fest Headbanger's Weekend pod koniec sierpnia w Stambule.Shades Of God w wydaniu picture disc


27 / Kwiecień / 2016Shades Of God, czyli trzeci album Paradise Lost, a zarazem jako pierwszy pod szyldem Music For Nations, zostanie oficjalnie wydany w formie picture disc. Premiera tego wydarzenia nastąpi dwudziestego drugiego lipca za pośrednictwem Omerch.eu

Side A:
Mortals Watch The Day
Crying for Eternity
Embraced
Daylight Torn

Side B:
Pity The Sadness
No Forgivenes
Your Hand in Mine
The Word Made Flesh
As I DieGothic ponownie na żywo!


15 / Kwiecień / 2016No i stało się! Po dwudziestu pięciu latach album Gothic ponownie został wykonany na żywo! Takie utwory jak Angel Tears i Silent nie były grane przed publicznością dokładnie od 1991 roku, a Dead Emotion i Rapture ostatni raz zabrzmiały na deskach sceny tylko rok później. Staż bogatszy o dwa lata należy do kompozycji Shattered, którą ostatni raz słyszano w 1994 roku, a już totalną ciekawostką jest fakt, że utwór Falling Forever wczorajszego wieczoru zaliczył swój debiut!
Po wykonaniu wszystkich kompozycji z Gothic, Paradise Lost zaprezentował dodatkowo takie utwory jak Embers Fire / Icon 1993 /, Hallowed Land /Draconian Times 1995 /, No Hope In Sight / The Plague Within 2015 /, Pity The Sadness / Shades Of God 1992 /, As I Die / Shades Of God 1992 / i Beneath Broken Earth / The Plague Within 2015 /.
Po raz drugi w tym roku na żywo


10 / Kwiecień / 2016Wczoraj wieczorem Paradise Lost wystąpił na żywo po raz drugi w tym roku. Tym razem miało to miejsce przed publicznością w Sofii z okazji tamtejszej, corocznej imprezy o nazwie Metal Fest. Zespół zaprezentował szesnaście utworów, wykonując pierwszy raz od trzech lat kultowy Embers Fire z legendarnego albumu Icon. Prezentujemy pełną setlistę i materiał video do utworu z ostatniej płyty The Plague Within, An Eternity Of Lies.

No Hope In Sight
The Enemy
Erased
One Second
Hallowed Land
Faith Divides Us Death Unites Us
Return To The Sun
Tragic Idol
An Eternity Of Lies
Beneath Broken Earth
Isolate
Say Just Words
Embers Fire
Victim Of The Past
Pity The Sadness
The Last Time

Już za tydzień Gothic na żywo!


06 / Kwiecień / 2016Już za tydzień nastąpi wydarzenie bez precedensu dla fanów zespołu Paradise Lost. Otóż dokładnie po dwudziestu pięciu latach od premiery drugiego albumu nastąpi jego sceniczna reaktywacja! Materiał z płyty Gothic ponownie i to w całości zabrzmi na żywo! Jeden z najbardziej wpływowych albumów w dziejach sceny metalowej, wyznaczający nowy nurt i gatunek w muzyce, dający inspiracje wielu setkom zespołów i kolejnym pokoleniom fanów, zostanie zaprezentowany po ponad dwóch dekadach przed publicznością w Holenderskim Tilburgu, mieście gdzie niegdyś kompozycje z Gothic zespół Paradise Lost prezentował w ramach trasy tego albumu. Z okazji tego wydarzenia zostanie wydanych pięćdziesiąt specjalnych, ekskluzywnych posterów w formacie A2 upamiętniających ten jakże specyficzny koncert. Zdjęcie powyżej.In Requiem w wersji gold vinyl


31 / Marzec / 2016Album In Requiem, który został wydany w 2007 roku, zostanie dodatkowo wzbogacony o kolejną wersję vinylową. Tym razem jest to wersja gold 180gm, która będzie jednak bardzo mocno ograniczona, wydanych bowiem zostało tylko sto osiemdziesiąt pięć egzemplarzy.


Kolejne terminy festiwali


24 / Marzec / 2016Póki co, Paradise Lost raczy nas kolejnymi terminami koncertowymi na bieżący rok. Niestety, ale wciąż są to tylko i wyłącznie imprezy festiwalowe, a o dalszej, regularnej trasie promującej The Plague Within jak na razie nic nie wiadomo. Tak więc dla zainteresowanych podajemy trzy następne daty festiwali, na których Paradise Lost zagości w tym roku:

04.06. ÖREBRO / Metallsvenskan / - Sweden

17.07. JOENSUU / Ilosaarirock / - Finland

20.08. HAMBURG / Elb-Riot / - Germany

Pierwszy koncert w tym roku


11 / Luty / 2016Za nami pierwszy, tegoroczny koncert Paradise Lost. W ekskluzywnym rejsie statkiem z Miami na Jamajkę i z powrotem, z okazji festiwalu 70000 Tons Of Metal, zespół wystąpił dwukrotnie. Najpierw piątego lutego, gdzie zaprezentował utwory: No Hope In Sight, Widow, Gothic, Terminal, Pity The Sadness, Requiem, Victim Of The Past, Flesh From Bone, The Painless, Beneath Broken Earth, Enchantment, Say Just Words i dzień później, aplikując na deskach statku takie kompozycje jak Flesh From Bone, Beneath Broken Earth, Requiem, Return To The Sun i kultowy The Last Time. Zapraszamy do oglądania Widow z pierwszego, tegorocznego występu Paradise Lost.


Oficjalne video do utworu Terminal


03 / Luty / 2016Poza wszelkimi oczekiwaniami pojawiło się nagle i niespodziewanie nowe oficjalne video Paradise Lost do utworu Terminal. Jest to już trzeci videoclip, po No Hope In Sight i Beneath Broken Earth, promujący wydany w zeszłym roku album The Plague Within. Nie pozostaje nic innego jak tylko zaprosić do jego oglądania!

Paradise Lost na Party San Metal Open Air


07 / Styczeń / 2016Na sierpień potwierdzono udział Paradise Lost na festiwalu Party San Metal Open Air w niemieckim Schlotheim. Obsada imprezy po prostu miażdży - Sodom, Nile, Carcass, Exodus…
Gothic na żywo już w kwietniu!


04 / Styczeń / 2016Już za trzy miesiące, bo czternastego kwietnia roku pańskiego dwa tysiące szesnastego, świat ponownie usłyszy na żywo, utwory z drugiego, najbardziej kultowego albumu w historii Paradise Lost, czyli GOTHIC!!! Dziesięć utworów z płyty Gothic zabrzmi z desek sceny na holenderskim festiwalu Roadburn w Tilburgu! Niesamowita sprawa…

Zaproszenia na Greenfield Festiwal i Sofia Metal Fest


09 / Grudzień / 2015Greenfield Festival i Sofia Metal Fest to kolejne imprezy przewidziane na przyszły rok w terminach koncertowych Paradise Lost. Tak więc w czerwcu zapraszamy do szwajcarskiego Interlaken, a już w kwietniu do bułgarskiej Sofii!


Premiera Symphony For The Lost


20 / Listopad / 2015Dzisiaj premiera nowego wydawnictwa Paradise Lost o nazwie Symphony For The Lost. Jak wiadomo jest to długo oczekiwany przez fanów materiał, który został zarejestrowany jako koncert zagrany ponad rok temu wspólnie z orkiestrą symfoniczną w Bułgarskim mieście Płowdiw. Symphony For The Lost ukaże się na podwójnych płytach CD i DVD oraz podwójnych albumach vinylowych. Ponadto ukaże się tysiąc sześćset czarnych vinyli oraz po dwieście złotych i pomarańczowych vinylowych krążków.
Program wydawnictwa przedstawia się następująco:


With Orchestra:

Tragic Idol
Last Regret
Your Own Reality
Over The Madness
Joys Of The Emptiness
Victim Of The Past
Soul Courageous
Gothic

Without Orchestra:

The Enemy
Erased
Isolate
Faith Divides Us Death Unites Us
As I Die
One Second
True Belief Say Just Words
The Last Time

First Half /with orchestra/ - 41:16
Second Half /without orchestra/ - 41:29
Documentary – 26:17


Paradise Lost na Graspop Metal Meeting 2016


13 / Listopad / 2015Paradise Lost potwierdza udział na kolejnym, przyszłorocznym festiwalu, który tym razem odbędzie się w Belgii. Mowa tutaj oczywiście o znanym Graspop Metal Meeting, na którego karty wstępu można uzyskać w w tym miejscu.
Waltteri Väyrynen na trasie


06 / Listopad / 2015Waltteri Väyrynen już chyba na dobre zakotwiczył w ekipie Paradise Lost. Na dzień dzisiejszy dla wielu fanów, jego pozostanie w zespole i zastąpienie Adriana Erlandssona w przyszłości, wydaje się jak najbardziej oczywiste. Póki co, młody i nieznany dotąd nikomu perkusista daje sobie znakomicie radę na obecnej trasie koncertowej. Próbkę jego umiejętności możemy zobaczyć podczas utworu No Hope In Sight podczas występu w Live Music Club w Mediolanie, który odbył się cztery dni temu.


Hellfest Open Air 2016


30 / Październik / 2015Kolejny festiwal jaki zaliczy Paradise Lost w przyszłym roku, to znany od lat francuski Hellfest Open Air. Cała impreza jak zwykle potrwa trzy dni, a Paradise Lost wystąpi w drugim dniu, czyli osiemnastego czerwca. Tym razem na festiwalu w Clisson wystąpią takie tuzy metalu jak Black Sabbath, Slayer, Anthrax, Testament, Overkill, Napalm Death i Deicide.
Podsumowanie koncertów w Polsce


26 / Październik / 2015Na dwóch koncertach, które odbyły się w środę we Wrocławiu i w czwartek w Gdańsku w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album The Plague Within, Paradise Lost zaprezentował następujące utwory:

No Hope In Sight / The Plague Within /
Widow / Icon /
The Painless / Gothic /
Terminal / The Plague Within /
Erased / Symbol Of Life /
Praise Lamented Shade / In Requiem /
Victim Of The Past / The Plague Within /
Enchantment / Draconian Times /
Flesh From Bone / The Plague Within /
Beneath Broken Earth / The Plague Within /
As I Die / Shades Of God /
Requiem / In Requiem /
Return To The Sun / The Plague Within /
Faith Divides Us Death Unites Us / Faith Divides Us Death Unites Us /
An Eternity Of Lies / The Plague Within /
Say Just Words / One Second /

Jak widać taki właśnie zestaw obowiązuje na całej dotychczasowej trasie po Europie z wymiennością dwóch kompozycji The Painless i Gothic. W Polsce akurat dwukrotnie zagrano The Painless i co ciekawe z niewiadomych powodów utwór Terminal został pominięty na koncercie we Wrocławiu. Krótką relację z tego co działo się w klubie B90 znajdziecie tutaj , a zdjęcia z tego samego występu w tym miejscu.

Paradise Lost dziś i jutro w Polsce


21 / Październik / 2015Dzisiaj po raz drugi, a jutro po raz trzeci w tym roku, Paradise Lost zagości w naszym kraju. W ramach trwającej trasy koncertowej, promującej album The Plague Within, zespół wystąpi najpierw we Wrocławiu w klubie Alibi, a dzień później w Gdańsku w klubie B90. Jak wiadomo pierwszy raz w tym roku, Paradise Lost pojawił się jako główna gwiazda na lipcowym festiwalu w Bolkowie w ramach corocznej edycji Castle Party.
Niestety nie mamy dobrej informacji, dla tych, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w bilety na koncert we Wrocławiu, a także na sobotni występ Paradise Lost w Ostrawie w klubie Barrak. Wejściówki na te wydarzenia zostały właśnie w całości wyprzedane i nie będą już dostępne w dniach, w których odbędą się koncerty.Nowe wydawnictwo Symphony For The Lost


09 / Październik / 2015Wreszcie oficjalnie potwierdzono datę premiery wydawnictwa, które upamiętni wyjątkowy koncert Paradise Lost, który został wykonany wspólnie z orkiestrą symfoniczną pod koniec ubiegłego roku w Bułgarskim mieście Płowdiw. Koncert pojawi się na podwójnych materiałach CD i DVD oraz jako dwupłytowy album vinylowy. Symphony For The Lost pojawi się na sklepowych półkach dwudziestego listopada nakładem Century Media.
Jest to pierwsza przygoda Paradise Lost z orkiestrą symfoniczną i to od razu w tak wspaniałym miejscu jak starożytny, rzymski amfiteatr, co jak stwierdził Nick Holmes, było wyjątkowo ekscytującym uczuciem. Za oprawę orkiestralną odpowiadał dyrygent Levon Manukyan, który poprzednio miał okazję współpracować z Alice Cooperem, Judas Priest i Marilyn Mansonem.


Zmiana miejsca koncertu w Atenach


08 / Październik / 2015Uzupełnione zostało miejsce drugiego koncertu Paradise Lost w Grecji w ramach trwającej, europejskiej części trasy albumu The Plague Within. Tak jak pierwotnie zakładano, pierwszy występ odbędzie się w Sallonikach w Principal Club Theater dwudziestego pierwszego listopada, natomiast dzień później w Atenach zespół zagra w Fuzz Live Music Club. Na chwilę obecną, będą to ostatnie tegoroczne koncerty Paradise Lost.Paradise Lost ponownie na 70000 Tons Of Metal


07 / Październik / 2015W przyszłym roku Paradise Lost ponownie, czyli po raz drugi w historii wystąpi na festiwalu 70000 Tons Of Metal obejmujący eksluzywny rejs statkiem, którego tym razem trasa rozpocznie i zakończy się w Miami na Florydzie w Lauterdale, gdzie punktem kulminacyjnym będzie Falmouth na Jamajce. Po raz pierwszy zespół Paradise Lost miał przyjemność uczestniczenia w tej imprezie w lutym 2012-tego roku w ramach trasy promującej album Tragic Idol. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach od czwartego do ósmego lutego i na chwilę obecną potwierdzono udział takich kapel jak Sodom, Samael, My Dying Bride, Katatonia, At The Gates i polskiego Vader.The Plague Within na Wyspach Brytyjskich


05 / Październik / 2015Po wizycie w Ameryce Południowej Paradise Lost zapoczątkował oficjalne tournee promujące najnowszy album The Plaque Within w Europie. Na pierwszy ogień jak zwykle poszły terytoria Wysp Brytyjskich. Tak więc na sześciu występach obejmujących jak na razie Irlandię, Szkocję i rodzimą Anglię, zespół zaprezentował następujące utwory:

No Hope in Sight
Widow
The Enemy
Gothic
Terminal
Tragic Idol
Erased
Praise Lamented Shade
Victim Of The Past
Enchantment
Flesh From Bone
Cry Out
Beneath Broken Earth
As I Die
Requiem
Return To The Sun
Faith Divides Us Death Unites Us
An Eternity Of Lies
Say Just WordsThe Plague Within zwycięzcą Metal Hammer Music Awards


21 / Wrzesień / 2015The Plague Within odbił się szerokim echem w muzycznym, metalowym świecie. Zbierający zewsząd bardzo pozytywne opinie album został doceniony na przeprowadzanej corocznie, prestiżowej imprezie Metal Hammer Music Awards i wybrano go jako zwycięzcę w kategorii na najlepszy album roku. Statuetkę odebrali osobiście Nick Holmes i Greg Mackintosh. Pozostali zwycięzcy w innych kategoriach to:

Best German Band: Powerwolf
Best International Band: Slayer
Best Live Band: Heaven Shall Burn
Best Album: The Plague Within (Paradise Lost)
Best Debut: Songs Of Love And Death (Beyond The Black)
Metal Anthem: Shudder Before The Beautiful (Nightwish)
Up & Coming: Battle Beast
Legend: Chuck Schuldiner (Death)
God Of Riffs: André Olbrich (Blind Guardian)
Maximum Metal: HammerfallZmiana miejsca koncertu w Budapeszcie


03 / Wrzesień / 2015Dla fanów udających się na koncert Paradise Lost do Budapesztu mamy informację o zmianie miejsca występu zespołu w tym mieście. Nie będzie to, jak do tej pory podawano Barba Negra Club, lecz Dürer Kert. Data i godzina koncertu pozostają bez zmian.Support Paradise Lost na europejskiej trasie


14 / Sierpień / 2015W rozpoczynającej się za ponad miesiąc, europejskiej trasie koncertowej Paradise Lost promującej najnowszy album The Plague Within, jako suport wystąpi niemiecko - brytyjska grupa Lucifer. Zespół promować będzie debiutancki krążek „Lucifer I” wydany wiosną tego roku.Party San Metal Open Air 2016


11 / Sierpień / 2015Kolejny koncert Paradise Lost, który został oficjalnie zatwierdzony na przyszły rok, to występ na Party San Metal Open Air w Niemieckim mieście Schlotheim. Festiwal odbędzie się w dniach od jedenastego do trzynastego sierpnia, czyli dokładnie za rok.Mini konkurs dla Musick Magazine


07 / Sierpień / 2015Na chwilę obecną dzięki inicjatywie Piotra Dorosińskiego z Musick Magazine możemy przeprowadzić mały konkurs, gdzie do wygrania będzie najnowszy numer magazynu Musick Magazine, który w dużej mierze poświęcony został zespołowi Paradise Lost. Na pytanie gdzie i kiedy odbędzie się następny koncert Paradise Lost w Polsce, będziemy czekać do dwudziestego trzeciego sierpnia. Maile wraz z odpowiedziami i dokładnymi danymi adresowymi prosimy jak zwykle kierować na adres rajutracony@wp.pl
Info dotyczące zawartości sierpniowego Musick Magazine:

W środku lata w numerze 11 Musick Magazine polecamy, jako gwóźdź programu, wywiad z powracającym w znakomitym stylu do swych korzeni Paradise Lost. Jak pisze Naczelny w stopce bieżącego numeru: - The Plague Within to coś więcej niż chwilowa zachcianka zmanierowanych dojrzałych muzyków – ta płyta przekonuje, że zasady są ważniejsze niż wizerunek. Brytyjczycy (…) nagrali bardzo dobrą płytę, w doskonale rozpoznawalnym klimacie swoich wczesnych nagrań.
Nie mniej gorąco zachęcamy do lektury rozmowy z bardzo rzadko udzielającym wywiadów Wrestem, liderem amerykańskiego black metalowego potwora Leviathan. Dalej napięcie już tylko rośnie za sprawą rozmów z: Krisiun, Clandestine Blaze, Goatsnake, Shining, Antigama, Belzebong, Blaze of Perdition, High On Fire,Cradle of Filth, Tau Cross, Black Label Society, Gruesome, Perdition Temple, The Dead Goats, Primitive Man, Lindemann. Kibiców thrash metalu nie trzeba chyba zachęcać do przeczytania pogaduch z: Voivod, DeathAngel, Razor, King Parrot. Do tego numeru przygotowaliśmy specjalny raport z trasy Behemoth/Bolzer/Thaw w relacji P. z Thaw oraz Michała ‘Buziego’ (merchandisera Behemoth) Zawartość uzupełniają cykliczne kolumny: Na południe od nieba, Pod pręgierzem decybeli, Ekstremalne zmyśli oraz Shit happens, no i oczywiście masa recenzji oraz relacji z koncertów. Natomiast na płycie Budząc Umarłych cz. 8 znajdziecie utwory 15 zespołów z polskiego undergroundu: Nex, Thempest, Corpus, Event Urizen, Kontagion, Rethorn, Indignity, Mojra, Astral Queen, Shin Pain, Torture of Hypocrisy, Bloodwritten, Struggle Against, Incarnal, Kult MogiłAlbum Gothic w całości na żywo


06 / Sierpień / 2015Niesamowitą rzecz ogłosił dzisiaj zespół Paradise Lost. Otóż w przyszłym roku, a dokładnie czternastego kwietnia odbędzie się koncert, na którym zagrany zostanie w całości album Gothic! Całe przedsięwzięcie odbędzie się z okazji dwudziestopięcio lecia wydania tego krążka, który jak wiadomo był drugim wydawnictwem w historii Paradise Lost i praktycznie zrewolucjonizował cały ówczesny metalowy i nie tylko, świat, nadając nowy muzyczny kierunek i wyznaczył nowy horyzont dla wielu kolejnych pokoleń. Impreza odbędzie się na Holenderskim festiwalu Roadburn, który właśnie w czasach młodości Paradise Lost był często odwiedzany przez zespół.Paradise Lost zagra w Izraelu


27 / Lipiec / 2015Potwierdzony został występ Paradise Lost w Tel Avivie dziewiętnastego listopada tego roku. W bilety można zaopatrzyć się klikając w poniższy ticket.Paradise Lost na Maryland Deathfest


22 / Lipiec / 2015Został potwierdzony udział Paradise Lost na przyszłorocznym festiwalu Maryland Deathfest, który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych w mieście Baltimore w dniach od dwudziestego szóstego do dwudziestego dziewiątego maja. Obok Paradise Lost wystąpią takie zespoły jak Testament, Venom, Nuclear Assault i Samael. Bilety można nabyć już teraz pod tym linkiem..Setlista z Castle Party


20 / Lipiec / 2015Poniżej przedstawiamy setlistę występu Paradise Lost na festiwalu Castle Party w Bolkowie oraz video prezentujące utwory The Enemy, In Hope In Sight, Erased, Gothic i One Second.

The Enemy
No Hope In Sight
Gothic
Tragic Idol
Erased
True Belief
Victim Of The Past
Hallowed Land
Faith Divides Us Death Unites Us
Pity The Sadness
Isolate
Terminal
One Second
: Enchantment
As I Die
Say Just Words


Paradise Lost dzisiaj na Castle Party


18 / Lipiec / 2015A już dzisiaj, jak zapowiadaliśmy od dawna, polscy fani będą mogli zobaczyć Paradise Lost w akcji na organizowanym corocznie festiwalu Castle Party w Bolkowie. Do zobaczenia na zamku!


Paradise Lost odpowiada fanom


30 / Czerwiec / 2015Prawie trzy tygodnie temu informowaliśmy o możliwości internetowej konfrontacji fanów z Nickiem Holmes’em I Gregiem Mackintosh’em. Dzisiaj możemy zobaczyć w trybie video odpowiedzi na pytania, które pojawiły się na witrynie asq.me.


Paradise Lost na Turock Open Air


17 / Czerwiec / 2015Paradise Lost wystąpi jako jedna z gwiazd na sierpniowym festiwalu Turock Open Air w Essen.Greg Mackintosh dla All About The Rock


11 / Czerwiec / 2015Kilkanaście godzin temu, Greg Mackintosh udzielił ciekawego wywiadu dla brytyjskiej witryny All About The Rock. Do posłuchania ponad czterdziestominutowej rozmowy zapraszamy w tym miejscu.Pytania fanów do Nicka i Grega


10 / Czerwiec / 2015Dzięki portalowi Asq.me możesz zadać bezpośrednie pytanie do zespołu Paradise Lost, a odpowiedź otrzymasz w formie video, od któregoś z jego członków. Całe przedsięwzięcie można znaleźć w tym miejscu.Notowania The Plague Within w Europie


09 / Czerwiec / 2015W kilka dni po premierze The Plague Within notowania albumu wśród fanów i mediów są bardzo pozytywne. W Niemczech płyta obecnie plasuje się na siódmej pozycji, w Wielkiej Brytanii na trzeciej, a w Finlandii na czwartej. Pozostałe notowania:

#3 UK rock charts
#4 Finnish album charts
#7 German album charts
#14 Austrian album charts
#15 US Heatseekers charts
#21 Swiss album charts
#28 Dutch album Top 100
#32 French album charts
#50 Spain album charts
#51 UK album charts

W czerwcowym numerze Powerplay Rock and Metal Magazine znajdziecie obszerny artykuł na temat albumu The Plague Within.Dzisiaj premiera The Plague Within


01 / Czerwiec / 2015No i wreszcie doczekaliśmy się czternastego albumu w historii Paradise Lost! Dzień dzisiejszy to premiera najnowszej płyty o nazwie The Plague Within i jak informowaliśmy wcześniej, dzisiaj i przez dwa kolejne dni zespół będzie dostępny dla fanów w Essen, Frankfurcie i Lipsku.Paradise Lost z Anathemą w Brazylii


29 / Maj / 2015Oficjalnie potwierdzono terminy koncertów Paradise Lost, które zespół zagra we wrześniu w Ameryce Południowej podczas wspólnej trasy z Anathemą:

06.09. SAO PAULO / Overload Music Fest / - Brazil
07.09. PORTO ALEGRE / Opiniao / - Brazil
08.09. RIO DE JANEIRO / Circo Volador / - BrazilAbsencja Adriana Erlandssona na trasie koncertowej


28 / Maj / 2015Ze względu na inne zobowiązania, perkusista Adrian Erlandsson, nie będzie mógł wziąć udziału w europejskiej trasie Paradise Lost i prawdopodobnie nie wystąpi także podczas tegorocznych, letnich festiwali. Miejsce Adriana za bębnami przejmie młody muzyk Waltteri Väyrynen, który tak wypowiedział się o nadchodzącej współpracy z Paradise Lost:
- Słowa nie na pewno nie oddadzą tego jak bardzo jestem podekscytowany, wdzięczny i zaszczycony faktem, że będę mógł występować z takim zespołem. Paradise Lost był jedną z pierwszych i najważniejszych dla mnie inspiracji , które miały ogromny wpływ na to gdzie teraz jestem. Nie mogę się już doczekać, aby znaleźć się na tych wszystkich na koncertach. To będzie piekielnie udany rok!


Dodatkowe koncerty w Wielkiej Brytanii


27 / Maj / 2015Informujemy, że program trasy koncertowej na Wyspach Brytyjskich został wzbogacony o dwa kolejne miasta: Liverpool i Nottingham.

Paradise Lost w Polsce w tym roku


22 / Maj / 2015W poprzednim newsie informowaliśmy o terminach występów Paradise Lost podczas rozpoczynającej się w tym roku trasy koncertowej The Plague Within. Dzisiaj możemy oficjalnie potwierdzić daty i miejsca kolejnych koncertów obejmujących resztę europejskich miast po Wielkiej Brytanii. Polscy fani będą mogli zobaczyć Paradise Lost w połowie października na scenach we Wrocławiu i Gdańsku. Dodając do tego zbliżający się koncert w Bolkowie, to raczej można być zadowolonym z takiego układu. Całkowity harmonogram zamieściliśmy jak zwykle w dziale o aktualnej trasie.
Póki co zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi Grega Mackintosh’a odnośnie tego co czeka nas piętnastego sierpnia na kultowym festiwalu Summer Breeze Open Air w Niemieckim mieście Dinkelsbuhl.

Trasa The Plague Within w U.K.


13 / Maj / 2015Ogłoszono daty i miejsca koncertów, które obędą się w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku w ramach trasy promującej najnowszy album The Plague Within.
Bilety na te koncerty dostępne będą w regularnej sprzedaży już od piętnastego maja na witrynie Kililive.com
Więcej informacji o koncertach, które odbędą się w innych krajach podamy już wkrótce.

30.09. MANCHESTER / Academy 2 / - England
01.10. GLASGOW / Garage / - Scotland
03.10. WOLVERHAMPTON / Wulfrum Hall / - England
04.10. LONDON / Koko / - EnglandWywiad z Nickiem Holmes'em


11 / Maj / 2015Howie D. z Hard Edge Radio i National Rock Review przeprowadził niedawno wywiad z Nickiem Holmesem. Telefonicznej rozmowy z Detroit można posłuchać pod tym linkiem:


Bilety na Nailed To Obscurity


10 / Maj / 2015Jak już informowaliśmy kilka dni temu, premierowym koncertem otwierającym trasę albumu The Plague Within będzie sierpniowy występ Paradise Lost w Bielefeld w Niemczech. Przypominamy, że bilety nie będą dostępne w ogólnej sprzedaży, a ich zakupu, do którego zostaną dołączone specjalne zestawy audio, można dokonać pod tymi linkami:

Spotkanie z fanami w Niemczech


07 / Maj / 2015Z okazji premiery albumu The Plague Within, wytwórnia Century media przygotowała spotkanie dla fanów Paradise Lost z członkami zespołu. Będzie to okazja na zrobienie sobie wspólnych zdjęć i podpisanie nowej płyty. Spotkanie odbędzie się w Niemczech, w trzech miastach:

- pierwszy czerwiec, EMP sklep Essen /17.00-18.00/
- drugi czerwiec, Saturn Zeil we Frankfurcie /17.00-18.00/
- trzeci czerwiec, sklep EMP Leipzig /17.00-18.00/

W błyskawicznym tempie rozeszło się ekskluzywne wydawnictwo w postaci zielonego vinyla albumu The Plague Within. Zaistniała sytuacja spowodowała, ze wytwórnia Century Media postanowiła wydać dla fanów Paradise Lost coś jeszcze więcej. Będzie to kolejne ekskluzywne limitowane wydawnictwo, tym razem na czerwonym winylu. Dla wiernych fanów zespołu, którzy przegapili możliwość zakupu oryginalnego zielonego winyla, będzie to kolejna szansa w zdobyciu na własność unikalnej wersji nagrań z nowego albumu.
Wytwórnia Century Media wyszła także z ofertą dla fanów mieszkających w Stanach Zjednoczonych, gdzie album The Plague Within ukaże się dzień po europejskiej premierze, czyli drugiego czerwca. Oficjalna strona dla oryginalnych wydawnictw i gadżetów:

Premiera video Beneath Broken Earth


05 / Maj / 2015W dniu dzisiejszym mamy przyjemność powiadomić o premierze nowego videoclipu zrealizowanego do utworu Beneath Broken Earth z nadchodzącego albumu The Plague Within. Reżyserem obrazu został Ash Pears z AshTV Music Video, a kilka słów do całości powstałego materiału wypowiedział Greg Mackintosh:
- To najwolniejszy utwór jaki kiedykolwiek nagraliśmy. Beneath Broken Earth to stary, dobry Paradise Lost w wydaniu doom, death metalowym i właśnie do takich klimatów to video nawiązuje. Nasze stare twarze poruszające się wolno, stara piwnica… nie można było się temu oprzeć. Reżyser Ash Pears wykonał kawał świetnej roboty, uchwycił klimat zadumy i refleksji. Stworzył klip, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni.


The Plague Within w przedsprzedaży


01 / Maj / 2015Na miesiąc przed premierą albumu The Plague Within pojawiła się możliwość jego nabycia w oficjalnej przedsprzedaży. W sprzedaży detalicznej płyta może ukazać się w różnych zestawach i konfiguracjach ale aktualnie powyższa lista zawiera wszystkie dostępne nośniki takie jak Deluxe Box Set, Mediabook, 2 LP, Jewelcase i Digital.
Utwory bonusowe, które nie pojawiły się na albumie The Plague Within, zostały zamieszczone na tych wydawnictwach:

Fear Of Silence – exclusive to Ltd. Deluxe Box Set
Never Look Away - exclusive to Ltd. Deluxe Box Set
Victim Of The Past /orchestra version/ - Ltd. Deluxe Box Set + Mediabook + iTunesVideo do utworu Beneath Broken Earth


30 / Kwiecień / 2015Mamy zapowiedź oficjalnego videoclipu do albumu The Plague Within. Paradise Lost właśnie zakończył nagrywanie materiału video do utworu Beneath Broken Earth i ustalił datę premiery na piątego maja.
Urywki z powstawania klipu oraz zdjęcia z planu zdjęciowego możecie zobaczyć tutaj.
Początek nowej trasy w sierpniu


25 / Kwiecień / 2015Wiemy już, że pierwszy oficjalny koncert inaugurujący trasę nowego albumu The Plague Within odbędzie się siedemnastego sierpnia w Bielefeld w hali Forum.
Na chwilę obecną istnieje możliwość zakupu biletów w atrakcyjnej cenie z unikalnymi zestawami zawierającymi CD, Miediabooki i vinyle Już teraz możecie zamówić swój bilet w zestawie, klikając w poniższe zdjęcie.Dodatkowe utwory z sesji The Plague Within


24 / Kwiecień / 2015Jak widać niegdyś bardzo pożądane wydawnictwa, które potocznie klasyfikowano jako single powoli odchodzą do lamusa, ustępując miejsca rozszerzonym edycjom albumów z dodatkowymi utworami jako bonusy. Nie inaczej dzieje się w przypadku Paradise Lost, gdzie standard płyta plus singiel dawno przestały już istnieć. Od pewnego czasu tendencją wytwórni fonograficznych jest niezliczona ilość wydawnictw rozszerzonych do granic i w pewnym sensie niezrozumiałych dla przeciętnego słuchacza, no, ale jak wiadomo wszystko rozbija się o rynkowy biznes. Tak więc oprócz albumu The Plague Within w przeróżnych postaciach, ukażą się także edycje z bonusowymi utworami w wielu innych formatach. Na chwilę obecną wiemy, że jako artbook i mediabook, płyta The Plague Within rozszerzy się o następujące utwory:

Fear Of Silence
Never Look Away
Victim Of The Past /orchestra version/O okładce The Plague Within w tvn.24


21 / Kwiecień / 2015Jak można było się spodziewać, utwór No Hope In Sight, nie na długo zagościł na witrynie YouTube. Jednak dla tych najbardziej niecierpliwych w oczekiwaniu na album The Plague Within, mamy dobre wieści. Otóż wspomniana kompozycja właśnie pojawiła się tam ponownie i już jak najbardziej oficjalnie logowana przez wytwórnię Century Media. Zatem za pośrednictwem portalu metalhammer.teamrock.com zapraszamy nie tylko do odsłuchu, lecz również do oglądania No Hope In Sight w wyjątkowej wersji lyric video.
Z innej beczki, nie milkną echa niesamowitej okładki albumu The Plague Within, którą stworzył dla zespołu, krakowski artysta Zbigniew Bielak. Znając twórczość Paradise Lost, projekty wizualne albumów zawsze stały na najwyższym poziomie, tym razem jednak mamy do czynienia z czymś nad wyraz oryginalnym, co nie umknęło uwadze nawet stacji telewizyjnej tvn.24. Więcej o tym wydarzeniu w poniższym artykule:

Utwór No Hope In Sight na YouTube


17 / Kwiecień / 2015Generalnie nie popieramy takich inicjatyw, ale dla zainteresowanych podajemy, że na portalu YouTube pojawił się właśnie w całości do odsłuchu utwór No Hope In Sight otwierający album The Plague Within.
Pod koniec marca podaliśmy informację, że w kwietniowym numerze niemieckiego Metal Hammera ukaże się płyta, na której pojawi się utwór Paradise Lost z najnowszego albumu The Plague Within. Z niewiadomych przyczyn krążek ukaże się dopiero w przyszłym miesiącu, czyli majowym numerze magazynu. Niespodzianką będzie jego zawartość, gdyż nie będzie to jeden, lecz dwa utwory z The Plague Within i dodatkowo utwory live z koncertu, który odbył się trzeciego listopada 2013-ego roku w hali Roundhouse w Londynie.
Tytuły utworów na The Plague Within


13 / Kwiecień / 2015Trzy tygodnie temu ukazała się okładka The Plague Within, a już dzisiaj możemy zapoznać się z listą utworów, które pojawią się na nadchodzącym albumie. Co więcej, fragmenty wszystkich dziesięciu kompozycji można odsłuchać już teraz na witrynie play.google.com
Z ciekawostek czysto technicznych możemy odnotować, że czas trwania całej płyty The Plague Within, to pięćdziesiąt minut i dwadzieścia siedem sekund, co daje nam ponad cztery minuty więcej zawartości niż na dwóch poprzednich albumach.
No Hope In Sight
Terminal
An Eternity Of Lies
Punishment Through Time
Beneath Broken Earth
Sacrifice The Flame
Victim Of The Past
Flesh From Bone
Cry Out
Return To The Sun
Greg Mackintosh w raporcie ze studia Orgone


30 / Marzec / 2015Greg Mackintosh w raporcie ze studia Orgone, odsłania kulisy realizacji zawartego materiału na The Plague Within:
- Czasami dobrze jest nagrać album, który w jakimś stopniu byłby przewidywalny, ale biorąc pod uwagę nasza karierę, gdy nagrywamy nowe utwory chcemy spróbować czegoś zupełnie innego. Na przykład utwór Flesh From Bones jest prawdopodobnie najszybszym jaki kiedykolwiek zrobiliśmy, a z kolei Beneath Broken Earth chyba najwolniejszym.
Nie odcinaliśmy się od żadnego z etapów naszej kariery pisząc materiał na The Plague Within, chcieliśmy żeby album zabrzmiał bardzo spójnie. Kiedy połączyliśmy wszystko w całość, to okazało się że elementy death metalowe zaczęły dominować i to bardziej niż na początku zakładaliśmy, ale najważniejsze że wszystko dobrze kontrastuje ze sobą.
Połączyliśmy dwa kompletnie różne zestawy składające na dwa wzmacniacze i dwa głośniki i puściliśmy przez jedną gitarę. Po jednej stronie mamy brudny dźwięk retro w stylu starego Black Sabbath, to dzięki staremu Marshallowi z głośnikiem Orange i kostce bossa Hyper Fuzz i Vix V810. Z drugiej zaś strony mamy Pevey 5150 z kostką Funeral Party. To świetna old schoolowa kostka z przesterem starego Slayera, co w połączeniu z Peveyem dało świetny klasyczny dźwięk. Zmiksowaliśmy te dwa zestawy, aby osiągnąć tak unikalny dźwięk gitar. Sami też decydowaliśmy, która część będzie najlepiej pasować do naszego stylu, to było bardzo interesujące doświadczenie, czego nie robiliśmy nigdy wcześniej, a uważamy za bardziej konstruktywne podejście.
Próbowaliśmy także rozmyć różnice w brzmieniu między gitarą solową i rytmiczną, zmiksować je razem, fragment po fragmencie. Celowo poszliśmy inną droga, chcieliśmy zabrzmieć jak nikt inny na metalowej scenie, ale czy osiągnęliśmy cel, tego się nie dowiemy dopóki inni tego nie usłyszą.

The Plague Within na trzy dni przed premierą


26 / Marzec / 2015W kwietniowym numerze niemieckiego Metal Hammera pojawi się płyta CD, na której znajdzie się utwór z nadchodzącego albumu Paradise Lost, The Plague Within. Natomiast na trzy dni przed jego premierą, czyli dwudziestego dziewiątego maja, na niemieckiej witrynie Nuclear Blast ukażą się dwie wersje The Plague Within, pierwsza jako Deluxe 2CD, a druga w postaci dwóch vinylowych krążków.
Okładka The Plague Within


20 / Marzec / 2015Powoli rusza machina związana z nadejściem kolejnego albumu Paradise Lost. Przypomnijmy, że materiał został nagrany w Londyńskim studio Orgone, a nowym producentem został Gomez Arellano.
Dzisiaj z kolei ukazała się okładka najnowszej płyty, której premierę zapowiedziano na pierwszego czerwca. Co ciekawe jej autorem jest polski artysta, ilustrator i architekt pan Zbigniew M.Bielak, który tworzył projekty również dla takich zespołów jak Behemoth, Vader, Ghost, Entombed A.D., Mayhem, czy Darkthrone. Na temat całego przedsięwzięcia wypowiedział się tak: - Gdy usłyszałem, że Paradise Lost chce wrócić do najstarszego okresu ze swojej twórczości, wiedziałem, że będzie to bardzo ekscytujące zlecenie. Niezwykłą radość sprawiało mi obserwowanie, jak po każdej uwadze Nicka i Grega, spokojna i refleksyjna praca inspirowana Arcimboldem /włoskim malarzem żyjącym w XVI w./ stawała się coraz bardziej mroczna i złowroga. Ostatecznie to obraz beznadziejności i zniedołężnienia spowodowanego chorobami psychicznymi trapiących ludzkość, o tym też opowiada ta płyta.Draconian Times w And Justice For Art...


12 / Marzec / 2015Z informacji, które dotyczą rynku muzycznego związanego z Paradise Lost warto odnotować, że okładka Draconian Times została dołączona do książki " And Justice For Art..." W tej jedynej w swoim rodzaju książce pojawi się rozdział poświęcony Draconian Times, w najdrobniejszych szczegółach opisujący prace nad obrazem, ekskluzywny wywiad z zespołem oraz z projektantami okładki. W środku znajdziemy również szczegółowe opisy z prac nad okładkami takich grup jak Slayer, Death, Dream Theater, Metallica, Testament i wiele innych. Ta limitowana książka w ilości trzystu sztuk jest już dostępna w przedsprzedaży w tym miejscu.Powrót wytwórni Music For Nations


16 / Luty / 2015Trwa okres oczekiwania na to co lubimy najbardziej, czyli czas promocji nowego albumu Paradise Lost. Nazwę już znamy, okładkę poznamy wkrótce, a zaraz po niej lista utworów, sesje zdjęciowe i wreszcie długo oczekiwany materiał, który pewnie jak zawsze dostarczy sporo emocji, tak samo pozytywnych, jak i negatywnych, co w bogatej historii zespołu, stało się już niemalże normą…
Póki co czekamy na te wydarzenia z niecierpliwością, a tymczasem możemy odnotować, że powraca do życia, coś co dawno, dawno temu pozwoliło Paradise Lost wypłynąć na szerokie wody… Legendarna wytwórnia Music For Nations została wskrzeszona i wraz z końcem 2015-ego, a początkiem 2016-ego roku na rynku pojawią się ponownie rozszerzone i zremasterowane wersje wydawnictw Paradise Lost z ich wcześniejszego katalogu. Oprócz tego już od dzisiaj dostępny jest album One Second w wersji cyfrowej w miejscach, w których jak dotąd był nieosiągalny.

Premiera The Plague Within dwa miesiące później


25 / Styczeń / 2015Nie pod koniec kwietnia, a dokładnie pierwszego czerwca ukaże się The Plague Within, najnowszy album Paradise Lost. Dzień później wydawnictwo ukaże się w Ameryce Północnej. Póki co Paradise Lost nie zmieniło wytwórni i nowa płyta ukaże się pod szyldem Century Media, w której gości już notabene od ośmiu lat. Ciekawostką może być fakt, że będzie to najdłużej oczekiwany przez fanów album w historii Paradise Lost. Między ostatnim, który nosił tytuł Tragic Idol, a zapowiadanym obecnie The Plague Within przerwa wyniesie trzydzieści siedem miesięcy, czyli nieco ponad trzy lata. Poprzednio najdłużej, bo prawie trzy lata, a dokładnie przez trzydzieści jeden miesięcy, czekaliśmy na wspomniany Tragic Idol, który powstał po Faith Divides Us Death Unites Us.

The Plague Within w kwietniu


30 / Grudzień / 2014The Plague Within, najprawdopodobniej taki tytuł nosić będzie nowy album Paradise Lost.
Informację tę ujawnił amerykański magazyn "Decibel". Czternasta płyta brytyjskiej formacji miałaby się ukazać pod koniec kwietnia 2015 roku pod banderą Century Media Records.
Przypomnijmy, że album powstał w londyńskim studiu "Orgone", gdzie swe materiały nagrywali wcześniej m.in. Cathedral, Ghost i Ulver. Produkcją zajął się Jaimie Gomez Arellano.
Dodajmy, że według zapowiedzi pionierów gothic metalu, "The Plague Within" ma być powrotem Paradise Lost do cięższego grania, w którym nie zabraknie nawiązań do Death Metalu.
Z drugiej strony, na chwilę obecną obok zatwierdzonego wcześniej występu Paradise Lost na przyszłorocznym festiwalu w Bolkowie, znamy kolejne koncertowe wydarzenia, które odbędą się w lutym w Norwegii i w sierpniu w Niemczech. Szczegółowe informacje, na bieżąco, jak zwykle znajdują się w dziale o aktualnej trasie.

Gomez Arellano nowym producentem


07 / Listopad / 2014Czternasty krążek w historii Paradise Lost powinien ukazać się w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Co ciekawe zapowiedź każdej kolejnej płyty jest promowana jako powrót do korzeni i cięższego brzmienia od czasów spektakularnego albumu Host wydanego w 1999 roku. Owszem nie można zarzucić, że tak się nie działo, ale doszliśmy dzisiaj do tak nieoczekiwanego momentu, że tym razem ponownie możemy otrzeć się o najprawdziwszy Death Metal!
Póki co, według wcześniejszych zapowiedzi, zespół terminowo wchodzi za konsole, ale największą niespodzianką jest nowy producent, którym będzie Gomez Arellano. Warto dodać, że nagrania odbędą się w londyńskim studio Orgone, gdzie wcześniej swoje albumy nagrywały takie kapele jak Ghost, Ulver, Cathedral, Angel Witch.
- Zaczynaliśmy od Death Metalu i dzisiaj nasza muzyka jest najbardziej zbliżona do tamtych chwil. To będzie najbardziej mroczny i melodyjny album od wieków. Dodam jednak, że w wielu momentach powieje takim Paradise Lost jakim był ten zespół przez ostatnie lata – taka sucha garstka informacji od samego Nicka Holmes’a.
Hm… robi się ciekawie, biorąc pod uwagę, niedawne wyczyny Nicka na najnowszym albumie Bloodbath, no i drugą, kolejną wspaniałą płytę Vallenfyre, ekipy Grega Mackintosha…

Paradise Lost w Polsce na Castle Party 2015


22 / Październik / 2014Oficjalnie został zatwierdzony występ Paradise Lost jako głównej gwiazdy na poniekąd kultowym już, corocznym festiwalu Castle Party w Bolkowie. Dwudziesta pierwsza edycja imprezy odbędzie się w dniach od szesnastego do dziewiętnastego lipca przyszłego roku i zagości na dwóch scenach: głównej na zamku oraz małej w byłym kościele ewangelickim. Jak co roku będzie można spodziewać się kilku dodatkowych atrakcji oraz miejsc w klubach, w których będą odbywać się imprezy po koncertach. Ze wstępnych informacji jakie otrzymaliśmy to koszt trzydniowego karnetu wygląda tak:

220pln - promocyjna pula karnetów w cenie 220 zł obowiązuje do 31.12.2014 r. lub do wcześniejszego wyczerpania się puli
230pln - limitowana pula
250pln - po zakończeniu przedsprzedaży karnety w standardowej cenie dostępne będą do 14 lipca 2014
270pln - w kasie na zamku
150pln - bilet jednodniowy / piątek, sobota, niedziela / w kasie na zamku

Powyżej prezentujemy obraz bannera reklamującego całe przedsięwzięcie, na którym przedstawiono większość zespołów, które wystąpią podczas całej imprezy, a poniżej banner pod którym można zaopatrzyć się w bilety online.Koncerty Paradise Lost w 2014 roku


29 / Wrzesień / 2014Paradise Lost nie rozpieszczali nas w tym roku dużą ilością koncertów, ale w ostatnich latach, po odbyciu tournée nawiązującego do promocji kolejnego albumu, zespół stopniowo zawężał koncertowanie, które głównie zaczęło opierać się na występach typowo festiwalowych. W tym roku z pewnością wpływ na to miało kilka istotnych i niezależnych od siebie wydarzeń, na które przyczyniły się uboczne projekty Grega Mackintosha i Adriana Erlandssona, przygotowanie zespołu do pierwszego w historii występu z orkiestrą symfoniczną oraz rozpoczęcie pisania materiału na następną płytę. Tak więc przed nami prawdopodobnie ostatni tego roku koncert, który odbędzie się na Helldone Festival w Helsinkach i to na dwa dni przed nowym rokiem, a na chwilę obecną wybraliśmy utwór The Enemy, który został zaprezentowany dwa dni temu na Metalhead Meeting w Bukareszcie. Warto zwrócić uwagę, że od pewnego czasu za bębnami zasiada Jeff Singer zastępując Adriana Erlandssona.

Nick Holmes na nowym albumie Bloodbath


24 / Wrzesień / 2014Nick Holmes idąc śladami Grega Mackintosha udzielającego się w znanym już wszystkim projekcie Vallenfyre, postanowił zupełnie niespodziewanie zaistnieć na najnowszym albumie szwedzkiego Bloodbath. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie w poniższym artykule:

Krążek Grand Morbid Funeral ukaże się siedemnastego listopada nakładem wytwórni Peaceville, a promujący go utwór Unite In Pain już dzisiaj możemy odsłuchać w całości:

Paradise Lost symfonicznie w Bułgarii


22 / Wrzesień / 2014Oprócz zapowiadanego od kilku miesięcy występu z orkiestrą symfoniczną z Płowdiw, Paradise Lost zaprezentował tego samego wieczoru również drugi, tym razem już swój regularny koncert. W sumie przedstawiono siedemnaście utworów, w tym jeden całkowicie nowy Victim Of The Past, który prawdopodobnie znajdzie się na najbliższym albumie zespołu. Warto odnotować, że takie kompozycje jak Last Regret, czy Your Own Reality zaliczyły swój debiut sceniczny, a Joys Of The Emptiness został zagrany ponownie dopiero po dziewiętnastu latach.
Dla miłośników wydawnictw Live mamy informację, że zapis z całej imprezy ukaże się na DVD pod koniec tego roku.

Paradise Lost symfonicznie:

Tragic Idol
Last Regret
Your Own Reality
Over The Madness
Joys Of The Emptiness
Victim Of The Past
Soul Courageous
Gothic

Paradise Lost bez udziału orkiestry:

The Enemy
Erased
Isolate
Faith Divides Us Death Unites Us
As I Die
One Second
True Belief
Say Just Words
The Last Time


Galeria zdjęć z witryny radiotangra.com

Wybrane utwory z serwisu You Tube:
Dwudniowa wizyta w Grecji


20 / Sierpień / 2014Od kilku tygodni Paradise Lost szykuje się do najważniejszej imprezy w tym roku. Już dzisiaj w Bułgarskim Plovdiv, na deskach Roman Theatre zespół wykona kilka utworów wraz z orkiestrą symfoniczną, czego efektem będzie materiał DVD, który prawdopodobnie ukaże się pod koniec grudnia. W międzyczasie rozegranych zostało kilka koncertów, z których dwa odbyły się tydzień temu w Greckich Atenach i Salonikach. Poniżej zamieszczamy setlistę obejmującą obie imprezy / w Salonikach nie wykonano The Enemy / oraz wybrane utwory za pośrednictwem serwisu You Tube.

Mortals Watch The Day
So Much Is Lost
Remembrance
Gothic
Enchantment
Faith Divides Us Death Unites Us
Tragic Idol
Isolate
Say Just Words
Rotting Misery
One Second
Erased
Over The Madness
The Enemy
The Last Time

M'era Luna Festival Live


11 / Sierpień / 2014Za pośrednictwem oficjalnej witryny stacji radiowej NDR Kultur, publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego dla północnych Niemiec, zapraszamy do obejrzenia zarejestrowanego w całości koncertu Paradise Lost, który odbył się dwa dni temu na festiwalu M'era Luna w Hildesheim. Gościnnie za bębnami zasiadł były perkusiasta Paradise Lost - Jeff Singer.

Setlista:

The Enemy
So Much Is Lost
Remembrance
Gothic
Enchantment
Erased
Faith Divides Us Death Unites Us
Tragic Idol
Isolate
One Second
Say Just WordsPremiera nowego utworu w Roman Theater


25 / Lipiec / 2014Dodatkowym, ósmym utworem jaki zostanie zagrany przez Paradise Lost podczas występu z Orkiestrą Symfoniczną w Bułgarskim Plovdiv będzie Victim Of The Past. Jest to zupełnie nowa kompozycja w dorobku Paradise Lost. Więcej tutaj.
Póki co, czekamy z niecierpliwością na imprezę w Roman Theater. Na chwilę obecną pozostaje nam śledzenie w internecie poczynań zespołu, więc korzystając z okazji zapraszamy tutaj do obejrzenia najnowszego wywiadu z Gregiem Mackintoshem, który tym razem porusza dość zaskakujący temat.


Paradise Lost wchodzi do studia pod koniec roku


22 / Lipiec / 2014Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, które zawierały informacje o wejściu Paradise Lost w czerwcu tego roku do studia, zespół odkłada wizytę w nim na przełomie października i listopada. Z garstki informacji wiemy tylko, że na chwilę obecną skomponowano osiem utworów, do których zostaną dopisane jeszcze cztery.


Utwory na Plovdiv w Roman Theater


21 / Lipiec / 2014Jak już wcześniej informowaliśmy, dwudziestego września Paradise Lost wystąpi na scenie Roman Theater w Bułgarskim Plovdiv. Wraz z lokalną Orkiestrą Symfoniczną zespół zagra siedem utworów, o których dowiedzieliśmy się właśnie dzisiaj. Oto one:

Last Regret
Your Own Reality
Over The Madness
Joys Of The Emptiness
Gothic
Tragic Idol
Soul Courageous

Prawdopodobnie w repertuarze na ten wieczór pojawi się całkowicie nowy utwór zespołu, którego tytuł poznamy w nadchodzącym tygodniu.
Zapraszamy w tym miejscu do obejrzenia wywiadu, w którym Nick i Greg opowiadają o nadchodzącym wydarzeniu oraz o nowej płycie Paradise Lost.Roman Theater Plovdiv


Tragic Illusion Tour w Ameryce Południowej


15 / Kwiecień / 2014Podczas zakończonego dwa dni temu małego tournée po Ameryce Południowej, Paradise Lost kontynuując ubiegłoroczny cykl imprez z okazji Tragic Illusion Tour, zaprezentował praktycznie taką samą setlistę jak w ubiegłym roku, dodając tym razem na zakończenie każdego występu utwór Erased pochodzący z albumu Symbol Of Life.

Program z trasy po Ameryce Południowej:

Mortals Watch The Day
So Much Is Lost
Remembrance
Enchantment
Faith Divides Us Death Unites Us
Tragic Idol
Never For The Damned
Isolate
Say Just Words
Rotting Misery
One Second
True Belief
Over The Madness
Erased
Paradise Lost symfonicznie we wrześniu


15 / Marzec / 2014Szykuje się spore wydarzenie i to nie tylko dla fanów Paradise Lost, ale także i dla samych członków zespołu. Otóż dwudziestego września Paradise Lost weźmie udział w ekskluzywnym koncercie, który odbędzie się w Teatrze Rzymskim mieszczącym się w bułgarskim mieście Plovdiv. Zespół wystąpi razem z tamtejszą Orkiestrą Filharmonii, założoną w latach siedemdziesiątych, która liczy w sobie blisko stu bardzo utalentowanych muzyków o bardzo wszechstronnych umiejętnościach. Muzyka orkiestry przez lata dawała początek wielu międzynarodowym karierom w świecie muzyki poważnej.
Prestiżowy wieczór będzie promowany przez bułgarską, niezależną stację radiową Tangra Mega Rock.
Dyrygentem koncertu będzie Levon Manukyan, autor pierwszego baletu metalowego i patron oraz mecenas Orkiestry Levon Manukyan Collegium Musicum. W swojej karierze Levon współpracował między innymi z Marilyn Manson, Alice Cooper, Dream Theater, AC/DC, Evanescence, Guns’N’Roses, Kiss, Led Zeppelin, Nirvana i Judas Priest.
- Nagrywaliśmy fragmenty takiej muzyki wielokrotnie w studio w ciągu ostatnich dwóch dekad, tak często jak nasze utwory dobrze brzmiały w takiej aranżacji. Natomiast nigdy nie mieliśmy okazji, aby zagrać z prawdziwą orkiestrą na żywo, więc będzie to dla nas niezwykle ekscytujące przeżycie, móc wystąpić z Orkiestrą Plovdiv i to w tak prestiżowym miejscu jak Teatr Rzymski.
Ten występ będzie sporym wydarzeniem w karierze zespołu, który będąc w miejscu, w którym jest dzisiaj i mając za sobą tak wiele występów, po raz pierwszy będzie miał okazję grać z akompaniamentem takiej orkiestry.

Paradise Lost gwiazdą na Alt Fest


27 / Luty / 2014Informujemy, że Paradise Lost potwierdził swój występ, jako gwiazdy na tegorocznym Alt Fest, organizowanym w Boughton Estate, Kettering w Wielkiej Brytanii. Trzydniowy festiwal potrwa od piętnastego do siedemnastego sierpnia. Szczegóły dotyczące imprezy, a także biletów znajdziecie klikając w powyższy baner.
Więcej informacji na temat tegorocznych koncertów Paradise Lost znajdziecie jak zwykle w dziale Aktualna Trasa.

Kwietniowa trasa po Ameryce Południowej


04 / Luty / 2014Paradise Lost rozpocznie tegoroczne koncertowanie od odwiedzin w Ameryce Południowej. Pięć występów, w czterech państwach, odbędzie się w pierwszej połowie kwietnia. Tournee będzie formą kontynuacji trasy Tragic Illusion, która rozpoczęła się w ubiegłym roku uświetniając dwudziestą piątą rocznicę powstania zespołu.
Terminy koncertów w Ameryce Południowej:

08.04. MEXICO CITY / Circo Volador / - Mexico
10.04. SANTIAGO / Blondie / - Chile
11.04. CURITIBA / Music Hall / - Brasil
12.04. SAO PAULO / Clash Club / - Brasil
13.04. BUENOS AIRES / Roxy Live / - Argentina

Wydawnictwo Original Album Collection


21 / Styczeń / 2014Jak informuje oficjalna witryna Century Media, dziesiątego marca ukaże się wydawnictwo Paradise Lost o nazwie Original Album Collection. Będzie to box zawierający trzy ostatnie albumy zespołu – In Requiem, Faith Divides Us Death Unites Us i Tragic Idol.


NEWSY ARCHIWALNE2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005