'); ?>22 / Grudzień / 2006Takiego prezentu na święta chyba nikt się nie spodziewał, a za taki można przyjąć oficjalne potwierdzeniu w dniu dzisiejszym, występu Paradise Lost na przyszłorocznej Metalmanii ! Niestety, prawdopodobnie tym razem PL nie będzie gwiazdą tego festiwalu, na którym wystąpi przed legendarną grupą Testament. I to tyle informacji, jak na razie na temat całej imprezy, która odbędzie się dwudziestego czwartego marca, czyli dokładnie za trzy miesiące. Kończąc ten rok tak miłą informacją, pragniemy życzyć wszystkim bardzo nastrojowych świąt oraz wielu niezapomnianych wrażeń w nadchodzącym nowym roku, roku spod znaku jedenastego albumu w historii Paradise Lost… Long Live !


14 / Listopad / 2006Jak wynika z informacji na temat dokumentalnego filmu o Paradise Lost „Over The Madness”, praca nad całością została wreszcie zakończona. Dopracowywane są jeszcze tylko kwestie dźwiękowe w poszczególnych partiach materiału. Prawa autorskie do filmu zostaną sprzedane stacjom telewizyjnym i firmom dystrybucyjnym na całym, ogólnoświatowym rynku telewizyjnym. Na bieżąco będziemy informować, w którym kraju i która stacja będzie emitowała dokument. W przyszłym roku film pojawi się na półkach sklepowych w formacie DVD i jak wiadomo na dzień dzisiejszy dodatkowo na płytach znajdzie się mnóstwo bonusowych, extra materiałów. Obecnie, promocyjny zapis trafił już do nowej wytwórni Century Media w celu ostatecznych ustaleń dotyczących wykorzystanych utworów z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie prawami autorskimi do muzyki Paradise Lost. Niebawem w sieci internetowej ukaże się czterominutowy trailer będący zapowiedzią filmu. Będzie to ten sam materiał jaki został zaprezentowany w maju na festiwalu w Cannes. Jak twierdzi sam twórca projektu „Over The Madness” - Diran Noubar; „Bardzo mocno wierzę, iż rok 2007 będzie wspaniały dla Paradise Lost. Dla zespołu, korporacji i nowej wytwórni płytowej, mój film może stać się bardzo użyteczny w promocji najnowszego albumu.” Jak na razie Paradise Lost dwa dni temu zakończyło tegoroczne koncertowanie imprezą w Dublinie. Odnośnie ostatnich występów należy wspomnieć o historycznym wręcz wydarzeniu… do setlisty Paradise Lost powrócił legendarny ETERNAL !!! Coś co do niedawna wydawało się czymś nierealnym, teraz stało się faktem… Nowy album zapowiada się zatem szczególnie wyjątkowo i to pod każdym możliwym względem !
24 / Październik / 2006Jak na razie potwierdzają się informacje sprzed dwóch miesięcy. Producentem nowego albumu pozostanie Rhys Fulber, którego wspomagać będzie człowiek od mixowania Mike Fraser. Premiera jedenastego krążka jest planowana wstępnie na wiosnę przyszłego roku. Wciąż wielką nie wiadomą pozostaje termin, kiedy Paradise Lost wejdą do studia i jaki tytuł będzie nosił nowy materiał, który prawdopodobnie ukaże się również w wersji limitowanej wraz z czteroma coverami jako bonusy. Odnośnie długo oczekiwanego dokumentu o Paradise Lost, stworzonego przez Diran?a Noubar?a, można powiedzieć na dzień dzisiejszy jedynie tyle, że na pewno ukaże się w pierwszej połowie 2007 roku. Dodatkowo, w zapowiedziach fonograficznych pojawiła się informacja, że w przyszłym miesiącu t.j. 24-ego listopada, nakładem byłej wytwórni GUN Records, ukaże się dwupak, na który złożą się ostatnie płyty zespołu : Symbol Of Life i Paradise Lost.


24 / Sierpień / 2006Nowy album Paradise Lost już na wiosnę ! Według najświeższych wiadomości, na nowy krążek zostało przygotowanych jak na razie dziewięć utworów. Ich ostatecznym mixowaniem zajmie się prawdopodobnie znany z wcześniejszej współpracy z zespołem ( Symbol Of Life, Paradise Lost ) producent Rhys Fulber. Co do Rhys'a, sprawa nie jest jeszcze przesądzona, choć jak twierdzi sam Nick Holmes jego możliwości względem tego zespołu nie zostały jeszcze w pełni wykorzystane. Zespół trafi do studia pod koniec tego roku, a materiał zostanie zrealizowany w dwóch studiach nagraniowych w Bradford ( Lincolnshire ) i Kanadzie. Kolejnym wielkim wydarzeniem jest zmiana wytwórni płytowej na Century Media Records. Jak dotąd Paradise Lost współpracowało z takimi stajniami jak Peaceville, Music For Nations, EMI i GUN Records sprzedając przez osiemnaście lat swojej działalności ponad dwa miliony egzemplarzy płyt, biorąc pod uwagę wszystkie swoje dotychczasowe albumy studyjne. Na temat nadchodzącego albumu Jeff Singer stwierdził, że będzie bardzo mocny ( cokolwiek to może znaczyć ) i niesamowity pod każdym względem. Jeden z utworów już jest zapowiadany jako jeden z najlepszych od czasów kultowego Icon. Jest także dobra wiadomość dla miłośników kunsztu Grega Mackintosha. Jak twierdzi sam zainteresowany nowy materiał będzie zawierał większą ilość gitary solowej w porównaniu z kilkoma poprzednimi płytami. Dzięki uprzejmości Dod'a, wokalisty zespołu Source Of Deep Shadows, na stronie znajdziecie fragment kolejnego coveru Paradise Lost. Tym razem jest to… ponownie, genialny i jak widać nieśmiertelny Eternal ! Ponadto w dziale wideoklipy, od teraz będzie można oglądać teledyski naszego ulubionego zespołu. Jak zwykle zapraszamy na nasze forum…
11 / Lipiec / 2006Od dnia dzisiejszego strona startuje pod nową domeną : www.paradiselost.pl Z niedawnych wojaży Paradise Lost po Ameryce Południowej mamy dla Was wiele ciekawych zdjęć, które zamieściliśmy w dziale galeria. Foty pochodzą z koncertu, który odbył się na początku czerwca w Sao Paulo ( 09.06. ) i konferencji prasowej, która miała miejsce dzień wcześniej. W dziale o aktualnej trasie znajdziecie program koncertu z Chile oraz terminy koncertów, które odbędą się pod koniec roku w Wielkiej Brytanii. Obok pod linkiem możecie zobaczyć jak zespół prezentował się podczas swojej majowej wizyty w mieście Beauvais we Francji > tutaj. Dodatkowo dział covery wzbogaciliśmy o kolejną przeróbkę kultowego Eternal, którą tym razem stworzyła rosyjska formacja Crepuscularia.
15 / Czerwiec / 2006Zmieniły się daty koncertów Paradise Lost w Ameryce Południowej. Ich terminy jak zwykle znajdziecie w dziale o aktualnej trasie. Jak widać na zdjęciu powyżej, potwierdzony także został udział PL na wrześniowym festiwalu Nebelmoor w Niemczech, gdzie zespół wystąpi w roli headliner’a. W dziale galeria zamieściliśmy zdjęcia z majowego koncertu, który odbył się w Szwajcarskim mieście Basel oraz kilka fotek z ubiegłorocznego festiwalu Bloodstock Open Air. Wciąż czekamy na wieści od Diran’a Noubara odnośnie premiery jego filmu o Paradise Lost, zaprezentowanym na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes…
07 / Kwiecień / 2006Po wizytach w Meksyku na początku roku, Paradise Lost szykuje się do kolejnych występów w Ameryce Południowej. Tym razem koncerty odbędą się w Brazylii, Chile i Argentynie. Więcej informacji na temat tegorocznej trasy jak zwykle znajdziecie w dziale o aktualnej trasie.
26 / Marzec / 2006Nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale już wiadomo, że dokumentalny film o Paradise Lost zostanie oficjalnie zaprezentowany na festiwalu w Cannes między czternastym, a dwudziestym ósmym maja. Diran Noubar jest pod wrażeniem renomy zespołu w świecie muzycznym. Wiele innych zespołów, jak i On sam, podkreślają profesjonalizm, szczerość i otwartość jakie można odczuć przy okazji obcowania z ekipą Paradise Lost. Twórca filmu z uznaniem wypowiada się też o fanach zespołu, dziękując im za pomoc i współpracę przy realizacji materiału.
Przypominamy, że w najbliższy piątek t.j. 31-ego marca, swoje trzydzieste piąte urodziny, obchodzić będzie wciąż nieoficjalny jeszcze, pałker Jeff Singer.
06 / Luty / 2006Z niecierpliwością oczekujemy zapowiadanego już w poprzednim newsie, dokumentu o Paradise Lost. Oto, co więcej na ten temat ma do powiedzenia jego twórca Diran Noubar : - Na dzień dzisiejszy cały materiał o Paradise Lost jest już gotowy. Składa się on z pięcio godzinnych ujęć koncertowych, jak i siedmiu godzin przeznaczonych na same wywiady. W sumie na ogólny materiał składa się osiemnaście godzin filmowych. Dokument został nakręcony w takich miastach jak : Guadalajara, Mexico City, Thessaloniki, Athens, Londyn, York i Bradford. Zdjęcia kręcone na żywo są absolutnie wspaniałe i dlatego będą w siedemdziesięciu procentach wykorzystane w całości. Wywiady są również niesamowite i chyba najbardziej szczere od jakichkolwiek, które słyszałem od zespołów rockowych. To rzadkość słyszeć taką szczerość bez żadnych kontrowersji od sześciu inteligentnych i "żyjących na ziemi" muzyków, którzy opowiadają bardzo fajne historie ( sześciu, bo Matt Archer także brał udział w wywiadach ). Początkowo byliśmy nastawieni na standardowy film dokumentalny ( pięcdziesięcio dwu minutowy ), ale w chwili obecnej mając tyle jakościowo-wartościowego materiału, będziemy dążyć do dziewięćdziesięcio minutowego montażu. Być może w kontekście potrzeb festiwalowych, czy dystrybucji mogą powstać dwa niezależne obrazy, ale jakoś nie jestem do tego przekonany. Gdzieś w okolicach piętnastego lutego, jak tylko otrzymam gotowy materiał z nagrań na żywo z Dancan, zajmę się dopasowywaniem go do obrazu i zaczniemy edycję pierwszych zdjęć. Natomiast na początku marca, mamy nadzieję mieć już gotowe pierwsze montaże i to nam pokaże jakich dodatkowych materiałów potrzebujemy. Super wielkie podziękowania dla Aaron'a, Greg'a, Matt'a, Nick'a i Steve'a za ich przyjaźń, uczciwość i ogólne zaangażowanie się. Żaden reżyser nie może marzyć o pracy z lepszymi ludźmi. Moje następne "najświeższe wiadomości", pojawią się kiedy będziemy po pierwszym okrojeniu materiału i wyborze narratora. Zdrowie Was wszystkich !
19 / Styczeń / 2006Po ubiegło tygodniowych koncertach w Meksyku, warto odnotować powrót, po dziesięciu latach, do setlisty utworu Sweetness. Rozdzielając na poszczególne albumy programy w Ameryce Południowej przedstawiały się następująco: Shades Of God - As I Die. Icon - Embers Fire, True Belief, Sweetness
Draconian Times - Hallowed Land, Enchantment
One Second - One Second, Say Just Words
Host - So Much Is Lost
Symbol Of Life - Erased, No Celebration, Mystify Paradise Lost - Don´t Belong, Grey, Redshift, Forever After, All You Leave Behind, Over The Madness. Trwa uzupełnianie miejsc, w których odbędą się tegoroczne koncerty Paradise Lost. Jak zwykle informacje na ten temat znajdziecie w dziale aktualna trasa.
Jak podaje brytyjska strona PL, wkrótce ukaże się film przedstawiający tematykę rocka gotyckiego, który przedstawi Paradise Lost jako jednego z głównych założycieli tego gatunku. Diran Noubar z Kayane Productions Inc. odpowiedzialny za ten projekt, sporządzi materiały dotyczące styczniowych koncertów z Meksyku i Grecji.
04 / Styczeń / 2006Witamy w nowym 2006-tym roku, mając nadzieję, że będzie on tym najlepszym z wszystkich dotychczasowych jakie przeżyliście. Życzymy sobie i Wam kolejnego przybycia Paradise Lost do Polski i zorganizowania wreszcie wielkiego zlotu wszystkich fanów ciernistej korony. Dzisiaj na stronie pojawiło się rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego historii i twórczości PL. Wszystkim tym, którzy wzięli w nim udział bardzo gorąco dziękujemy, a tym, którzy wygrali nagrody serdecznie gratulujemy ! Warto przypomnieć, że 30-ego grudnia swoje trzydzieste szóste urodziny obchodził Steven Edmondson, a już za kilka dni, bo 07-ego stycznia taką okazję do świętowania będzie miał Nick Holmes. W jego przypadku będą to trzydzieste piąte urodziny.