'); ?>
knockout-festival.de


24 / Grudzień / 2007Tak więc kolejny rok dobiega powoli końca - rok, który zaowocował jedenastym albumem w historii Paradise Lost. Albumem poniekąd bardzo udanym pod względem artystycznym jak i medialnym. Trzy dni temu, koncertem w Estonii, zespół zakończył tegoroczną trasę, gdzie do ważnego wydarzenia można zaliczyć październikowo-listopadowe tournee po Stanach Zjednoczonych. Dalszy cykl trasy In Requiem nastąpi dwunastego stycznia w Karlsruhe, gdzie Paradise Lost wystąpi na Niemieckim Knock Out Festiwal. Kilka fotek z Rakvere Sports Hall możecie zobaczyć tutaj
Ten news będzie prawdopodobnie ostatnim tegorocznym, tak więc w tym miejscu chcemy życzyć jak zwykle bardzo nastrojowych świąt Bożego Narodzenia oraz wielu niezapomnianych wrażeń w nadchodzącym Nowym Roku, który powinien przynieść kolejne DVD, tym razem koncertowe, no i długo oczekiwaną wiadomość o przyjeździe zespołu do Polski. W wolnym świątecznym czasie zapraszamy do analizy tekstów In Requiem, które wreszcie pojawiły się na naszej stronie oraz do obejrzenia wywiadów ( poniżej ), których tym razem główną postacią był Aaron Aedy.


27 / Listopad / 2007Z ciekawą propozycją dla fanów wystąpili ludzie tworzący oficjalną witrynę paradiselost.co.uk . Każdy kto będzie chciał pomóc w promocji zespołu może zapisać się pod tym linkiem i zająć się osobistą dystrybucją ulotek, plakatów i tym podobnych rzeczy związanych z Paradise Lost na terenie swojego miejsca zamieszkania i nie tylko. W zamian za przedstawienie kilku zdjęć dokumentujących taką działalność można otrzymać gadżety związane z zespołem. Po ubiegło tygodniowym zakończeniu trasy koncertowej w USA i Kanadzie, poznaliśmy już pierwsze terminy koncertów, które odbędą się w nadchodzącym nowym roku. W tym miejscu niestety, ale fani Paradise Lost muszą przeżyć kolejny szok, bo jak można było jeszcze w jakiś racjonalny sposób wytłumaczyć wspólne koncertowanie z Nightwish w roli supportu, to już powtórka całej imprezy z zespołem... HIM ! jest wręcz niepoważna !!! Zapraszamy do dyskusji o tym fakcie na forum Hallowed Land. Dokładne daty i miejsca występów znajdziecie w dziale o aktualnej trasie, która obecnie jest uaktualniana o setlisty, gdzie niestety, ale wciąż nie ma żadnej wzmianki o wizycie PL w naszym kraju. Oto kolejny zwiastun wydawnictwa Over The Madness :


20 / Listopad / 2007Jak wynika z informacji, które dotarły do nas dzisiaj z EMI Music Poland, za oficjalną datę premiery Over The Madness przyjęto dwudziesty szósty listopada. Teraz kilka słów uzupełniających obraz tego wydawnictwa; „Podwójne DVD ukazuje zespół z zupełnie nowej strony, opowiadając jednocześnie o początkach i rozwoju gotyckiego metalu. W 2008 roku Paradise Lost świętować będzie dwudziestolecie swojej działalności. Film Dirana Noubara udowadnia, że zespół w pełni zasługuje na miano jednej z najbardziej znaczących formacji swojego gatunku - to właśnie grupie Paradise Lost oraz ich rodakom z zespołów Anathema i My Dying Bride przypisuje się stworzenie gotyckiego metalu. Przez lata twórczych zmagań i muzycznych eksperymentów Paradise Lost konsekwentnie nagrywał szalenie sugestywne i bogate brzmieniowo płyty metalowe. W wielu krajach na świecie zespół cieszy się statusem kultowej grupy, a ich arcydzieła odniosły wielki sukces komercyjny sprzedając się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Dziś muzyką Paradise Lost inspiruje się większość grup grających metal gotycki i heavy metal. Noubarowi udało się stworzyć dogłębną analizę tematu, wokół którego rozwija się dokument Over The Madness. Zbierając wypowiedzi samych członków zespołu i rejestrując wiele innych, ważnych dla fabuły zdarzeń, reżyser towarzyszy grupie w podróży z ich rodzimego Halifaxu w Wielkiej Brytanii na koncerty w Grecji i Meksyku, gdzie jej członkowie cieszą się sławą bogów rocka. Na filmie zobaczyć można wypowiedzi wszystkich aktualnych i byłych członków zespołu, dzięki czemu jego historia pokazana jest w całości i z wielu punktów widzenia. Swoim przyjaciołom z Paradise Lost hołd składają tu również: LACUNA COIL, Alex Skolnick z grupy TESTAMENT, Lee Dorrian z CATHEDRAL, Mark Barney Greenway z NAPALM DEATH, Mille Petrozza z zespołu KREATOR, Martin Eric Ain z CELTIC FROST oraz Aaron Stainthorpe z MY DYING BRIDE.”
Tak więc z niecierpliwością czekamy, aż materiał wreszcie znajdzie się w naszych rękach, a tymczasem warto odnotować, że z dniem dzisiejszym kończy się trwająca blisko miesiąc czasu wspólna trasa Paradise Lost z Nightwish po Ameryce Północnej. Dzisiaj wieczorem po raz ostatni w tym roku zespoły wystąpią za oceanem, tym razem w Bedford w stanie New Hampshire. Niebawem na naszej stronie, korzystając z informacji zamieszczonych na blogu Jeffa Singera, pojawi się opis tego co działo się podczas wyżej wymienionego tournee po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie Już dzisiaj klikając w kadr poniżej będziecie mogli zobaczyć i odsłuchać Paradise Lost, przy okazji utworu Gothic zarejestrowanego dokładnie dwa dni temu w Springfield.


02 / Listopad / 2007Prawdopodobnie pod koniec listopada nastąpi wreszcie długo oczekiwana premiera dokumentalnego filmu o Paradise Lost zatytułowanego Over The Madness, autorstwa Dirana Noubara. Dokument zostanie wydany przez obecną wytwórnię PL, Century Media i jako wydawnictwo zawierać będzie dwie płyty DVD, na których zamieszczono następujące materiały :
DVD 1 - 1.Over the Madness (czas trwania 52:44), 2.Over the Madness Director's Cut (78:31)
DVD 2 - 1.Interview with Greg Mackintosh (81:37), 2.Thessaloniki Rehearsal (Styczeń 2006) (2:40), 3.Greece Backstage (Styczeń 2006) (11:21), 4.Interview with Christina Scabbia of Lacuna Coil (4:10) 5.Interview with Mark 'Barney' Greenway of Napalm Death (9:00), 6.Aaron Aedy's Paradise Lost Memorabilia (20:42)
W Polsce cena za Over The Madness będzie wynosiła około sześćdziesięciu trzech złotych i już dzisiaj możliwe jest złożenie zamówienia na to wydawnictwo pod tym linkiem sklepFan.pl
Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia trailera, który od pewnego już czasu gości na naszej stronie w dziale VHS/DVD i jak zwykle do dyskusji na forum Hallowed Land.


19 / Październik / 2007Od kilkunastu dni Paradise Lost odbywa kolejną część trasy koncertowej promującej najnowszy album In Requiem. Obecnie zespół przebywa w Ameryce Północnej występując w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Totalnym nieporozumieniem jest tutaj rola grupy jako supportu, przed Nightwish, ale takie są niestety dzisiejsze prawa rynku muzycznego ( czyt. komercyjnego ). Podczas prawie pięćdziesięcio minutowych setów, Paradise Lost zaprezentował do tej pory między innymi takie utwory jak : Pity The Sadness, As I Die, Enchantment, One Second, Say Just Words, No Celebration, Grey, Never For The Damned, Ash & Debris, The Enemy, Requiem, Unreachable. Odnośnie przerwy w graniu na starym kontynencie, spowodowanej występami za oceanem, zapraszamy do obejrzenia krótkiego raportu z tego co działo się na europejskiej trasie we wrześniu i w październiku - tutaj Ponadto klikając w kadry poniżej będziecie mogli wysłuchać wywiadów z udziałem Nicka, Grega i Jeffa, jakiego udzielili kolejno dla niemieckiego Rockster.TV oraz francuskiej NRV-TV. Natomiast miłośnikom konkursów polecamy odwiedzenie portalu mrocznastrefa.com , gdzie odpowiadając na pytanie dotyczące teledysku The Enemy, będzie można zdobyć cenne nagrody, między innymi koszulki i płyty Paradise Lost.
15 / Wrzesień / 2007Po The Enemy, kolejnym teledyskiem z albumu In Requiem został Praise Lamented Shade. Klip powstał podczas kwietniowego koncertu w Londynie w hali Koko. Być może jeszcze w tym roku pojawi się wydawnictwo DVD obejmujące zapis całego występu zespołu. Oglądając video Praise Lamented Shade będziecie mieli okazję przekonać się, czego można oczekiwać po tym wydawnictwie. Reżyserią klipu zajęła się firma Dash Productions, która pracowała już z takimi ludźmi jak: Steven Seagal, Gary Numan, Level 42, Paul Rodgers, Rick Astley, Heaven 17, The Damned, Marc Almond, Dexy's Midnight Runners i z wieloma innymi. Teledysk możecie zobaczyć na stronie: youtube.com
Z ciekawostek fonograficznych warto odnotować, że In Requiem znów jest dostępny w wersji winylowej. Limitowana wersja boxu 4 x 7 ( 2000 kopii) została wyprzedana w pierwszym tygodniu pojawienia się jej na rynku. Century media i PL zdecydowali się wydać ten album jako LP vinyl. Zawiera on wszystkie stałe piosenki z nowej płyty i wyjdzie w ciężkim tekturowym opakowaniu z otwierającą się okładką. Zespół obecnie koncertuje w Europie, gdzie towarzyszą mu supporty: Eyes Of Eden i Neurosonic, przygotowując się tym samym do październikowo, listopadowego tournee po Stanach Zjednoczonych i Canadzie, gdzie Paradise Lost odbędzie prawie trzydzieści występów. Klikając tutaj zobaczycie wykonanie Never For The Damned, zarejestrowane podczas wczorajszego koncertu w Lyonie.
W lipcu ukazała się japońska wersja In Requiem wraz z nigdzie nie publikowanym dotąd utworem Sons Of Perdition. Jego fragment znajdziecie na naszej stronie w dziale audio.
W obecnym, wrześniowym numerze czasopisma Pure Metal, ukazał się kolejny bardzo ciekawy wywiad tym razem z Aaronem Aedy, a dzięki internetowemu radiu ABC z Australii, możecie pod tym linkiem abc.net.au posłuchać rozmowy przeprowadzonej z Nickiem Holmes’em podczas audycji Full Metal Racket.
16 / Czerwiec / 2007

Pierwsze tygodnie sprzedaży In Requiem w Europie przedstawiają się następująco ( pierwsza liczba, to dany tydzień od ukazania się albumu, druga zaś, to miejsce na liście sprzedaży ): Niemcy MRC DJ Charts wciąż pierwsza pozycja, album charts 1/12, 2/40; Austria album charts 1/28, 2/57; Szwajcaria album charts 1/41, 2/74; Wyspy Brytyjskie rock charts 1/7, 2/28; Francja album charts 1/43; Włochy album charts 1/90; Szwecja album charts 1/33, 2/55 metal charts 1/7, 2/6; Finlandia album charts 1/19, 2/42; Holandia alternative charts 1/18; Polska album harts 1/48; Grecja album charts 1/6.
Jak widać nowy album radzi sobie całkiem dobrze na listach sprzedaży, a my zachęcamy przedewszystkim do kupna jego limitowanej wersji, której prezentację możecie zobaczyć klikając w powyższe zdjęcie. Przypominamy, że japońska wersja wzbogacona o jeszcze jeden utwór ( Sons Of Perdition ) ukaże się 25-ego lipca. Obecnie w Polskich sklepach znajdziecie kilka magazynów, w których zamieszczone są obszerne artykuły, wywiady i recenzje dotyczące Paradise Lost. Zachęcamy zatem do lektury Pure Metal, Thrash'em All, Mega Sin oraz niemieckich Rock Hard i Oder Was. Jak na razie wciąż nie ma zapowiedzi odnośnie przyjazdu PL w tym roku do naszego kraju. Trwająca już, nowa trasa wciąż jest uzupełniana o kolejne miejsca. Szczegóły znajdziecie jak zwykle w dziale aktualna trasa. Wkrótce na stronie pojawią się polskie tłumaczenia do In Requiem i wiele ciekawych dodatków do pozostałych działów. Tymaczasem zapraszamy na nasze forum Hallowed Land.
21 / Maj / 2007

Dzisiaj ukazał się oficjalnie, jedenasty album w historii Paradise Lost zatytułowany : IN REQUIEM. Obok standardowego wydania In Requiem i jego limitowanej wersji digipack, na rynku ukazała się limitowana edycja winylowego boxu zawierającego cztery siedmiocalowe single. Wydawnictwo dostępne jest w liczbie dwóch tysięcy kopii i zawiera dodatkowo plakat w przeźroczystym opakowaniu oraz specjalny booklet. Na płytach znalazły się także utwory z wersji limitowanej albumu oraz jeden z singla The Enemy.

Side 1A: :
01. Never For The Damned
02. Ash & Debris
Side 1B::
01. The Enemy
02. Praise Lamented Shade
Side 2A::
01. Requiem
02. Unreachable
Side 2B::
01. Prelude To Descent
02. Fallen Children
Side 3A::
01. Beneath Black Skies
02. Sedative God
Side 3B::
01. Your Own Reality
Side 4A::
01. Silent In Heart
02. Godless
Side 4B:
01. Missing ( cover Everything Bud The Girl )

Na dzień dzisiejszy ukazał się jeszcze jeden utwór Paradise Lost zatytułowany : Sons of Perdition. Niestety, jak na razie dostępny jest on tylko dla fanów w Japonii, gdzie znalazł się na limitowanej wersji In Requiem jako dodatkowy bonus track. Jego fragment możecie odsłuchać na naszej stronie w dziale audio.
11 / Maj / 2007

Dzisiaj po raz pierwszy prezentujemy kolejne, nowe oblicze Paradise Lost Page. Strona została stworzona tak, aby nawiązywać do całej twórczości zespołu i mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Z tej okazji jak i z faktu zbliżającej się premiery albumu In Requiem mamy przyjemność ogłosić konkurs, którego patronatem jest dystrybutor Paradise Lost na Polskę; EMI Music Poland. Do wygrania cenne nagrody ! Szczegóły znajdziecie klikając w banner po lewej stronie. Dzięki uprzejmości Anny Grzegożek, w dziale Media możecie zobaczyć w całości wywiad z Nickiem Holmes’em jaki w/w przeprowadziła podczas niedawnego koncertu w Polsce, a który kilkanaście dni temu był emitowany na portalu Interia w programie Piła. Ponadto w dziale galeria pojawiły się zdjęcia ukazujące Paradise Lost podczas ostatniej Metalmanii i kolejne skany prasowe.
24 / Kwiecień / 2007

Poniżej zamieszczamy banner, pod którym będziecie mogli zapoznać się z trailerem dokumentu o Paradise Lost : Over The Madness. Odnośnie wydawnictwa In Requiem, jego dystrybutorem w Polsce będzie EMI Music Poland. W majowym numerze Metal Hammera znajdzie się płyta DVD z klipami i wywiadami zespołów wśród, których znalazło się również miejsce dla Paradise Lost; natomiast w najbliższym wydaniu Pure Metal pojawi się obszerny wywiad z Nickiem Holmes’em przeprowadzony podczas tegorocznej Metalmanii oraz recenzja nowego albumu.


19 / Kwiecień / 2007Pełna lista utworów albumu In Requiem przedstawia się następująco :

1. Never For The Damned
2. Ash & Debris
3. The Enemy
4. Praise Lamented Shade
5. Requiem
6. Unreachable
7. Prelude To Descent
8. Fallen Children
9. Beneath Black Skies
10. Sedative God
11. Your Own Reality

W wersji limitowanej ( digipack ) dodatkowo znajdą się :
Missing ( jako cover Everything But The Girl ) oraz Silent In Heart. Już dzisiaj korzystając z E-karty ( banner poniżej ) możecie wysłuchać trzech pierwszych utworów z nowej płyty i po raz pierwszy obejrzeć nowy teledysk zespołu The Enemy !


13 / Kwiecień / 2007In Requiem jako wydawnictwo ukaże się w dwóch wersjach. Pierwsza z szesnasto-stronnicowym bookletem, druga zaś jako limitowana edycja w welurowym pudełku w formie digipack wraz z dwoma dodatkowymi utworami. Wkrótce podamy pełną listę utworów nowego albumu. Znana jest już okładka do długo oczekiwanego filmu dokumentalnego o Paradise Lost - Over The Madness. Tymczasem w dziale Aktualna Trasa podajemy programy koncertów z Katowic i z wczorajszego London Koko, gdzie kręcono nowe DVD zespołu. Fanom przypominamy, że jutro o 19-tej na www.live.interia.tv w programie Piła powtórzony zostanie wywiad z Nickiem Holmes’em przeprowadzony na ubiegłorocznej Metalmanii. Klikając w banner poniżej będziecie mogli zapoznać się z jego fragmentem.


30 / Marzec / 2007Wreszcie ukazała się długo oczekiwana okładka do nadchodzącego albumu In Requiem, którego premiery w Europie zapowiadają się następująco : 18.05.2007 - Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy oraz kraje Beneluxu 21.05.2007 - Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Dania, Norwegia oraz reszta Europy 23.05.2007 - Finlandia, Szwecja, Węgry Jak już wiadomo, wcześniej ukaże się singiel The Enemy, który pojawi się trzynastego kwietnia na rynkach wydawniczych w Niemczech, Austrii, Szwajcarii oraz we Włoszech. Odnośnie okładek do The Enemy i In Requiem odnotujmy, że tak jak w przypadku poprzedniej płyty, ich twórcą jest ponownie grecki artysta Seth znany między innymi choćby ze współpracy z takimi zespołami jak Heaven Stall Burn, czy Rotting Christ. Na dniach, światło dzienne ujrzy nowy teledysk zespołu, do którego zdjęcia kręcono na półwyspie Krymskim w Jałcie. Reżyserem obrazu do The Enemy jest Ukrainiec Edward 209, znany z robienia mrocznych i dziwacznych klipów dla Front 242 i In Stricte Confidence. Skany znajdziecie poniżej. Z przyjemnością informujemy, że kilka dni temu nasza strona nawiązała współpracę z Polskim przedstawicielem nowej wytwórni Paradise Lost - Century Media. Wkrótce na Paradise Lost Page pojawią się bannery reklamowe nadchodzących wydawnictw PL. Natomiast już dzisiaj możecie zobaczyć ( powyżej ) kilka zdjęć z koncertu, który odbył się w ubiegłym tygodniu w Katowickim Spodku z okazji dwudziestej pierwszej edycji Metalmanii. Więcej znajdziecie już niebawem jak zwykle w dziale Galeria.


19 / Marzec / 2007Pierwszym singlem promującym nadchodzący album In Requiem, będzie The Enemy, który oficjalnie na rynku ukaże się trzynastego kwietnia. Prawdopodobnie fani w Polsce, jako pierwsi będą mogli zdobyć go już na zbliżającym się festiwalu Metalmania. The Enemy obok trzech utworów : tytułowego The Enemy oraz Beneath Black Skies i Godless ( nie znajdzie się na albumie ), zawierać będzie dodatkowo trailer zapowiadanego od pewnego czasu filmu o Paradise Lost - Over The Madness, wyreżyserowanego przez Dirana Noubara. Z napływających wciąż wieści o nowej płycie, można dodać, że In Requiem będzie połączeniem dynamiki oraz ciężkości albumu Draconian Times z typowymi dla zespołu melodiami ostatnich wydawnictw. Przypominamy, że jego premiera w Europie odbędzie się dwudziestego pierwszego maja. Gitarzysta Greg Mackintosh na temat zawartości : „Nowa płyta jest świadomą decyzją, aby pójść w kierunku surowego, bardziej organicznego i mniej wypolerowanego brzmienia. Z muzycznego punktu widzenia chodziło o równowagę między brutalnością i empatią, między zgrozą, a pięknem. Nie jest to, ani lamentacja, ani celebrowanie czegoś, tylko po prostu uczucia, które powstają, kiedy człowiek jest otoczony przez życie i śmierć.” Wokalista Nick Holmes dodaje : „Chcieliśmy nagrać mroczny oraz ciężki album, jednak równie ważne było stworzenie melodii, które już od lat są integralną częścią naszej muzyki.”Kliknij i posłuchaj fragmentu The Enemy i Beneath Black Skies


01 / Marzec / 2007Już tylko niecały miesiąc pozostał do koncertu Paradise Lost w Katowicach z okazji dwudziestej pierwszej edycji Metalmanii. Jak wiadomo będzie to trzeci występ PL w historii tego festiwalu po 1992 i 2002 roku. Znamy już przybliżoną godzinę wejścia zespołu na scenę, prawdopodobnie będzie to 21.15, a cały set potrwa mniej więcej około sześćdziesięciu minut. Wcześniej, między godziną 15.15, a 16.00- tą przewidziano rozdawanie autografów przez Nicka Holmes’a i resztę ekipy. Odnośnie nadchodzącego albumu In Requiem podano kilka roboczych tytułów utworów, które powinny znaleźć się na tym wydawnictwie. Być może będą to : Never For The Damned, Sedative God, Prelude To Descent, Unreachable. Ponadto z tego co wiemy In Requiem będzie brzmieć bardzo gitarowo, zawierając sporo partii solowych Grega Mackintosha. Tutaj ciekawostką jest użycie przez niego na albumie, gitary typu Mayones, która jest produktem polskiej firmy Mayones Guitars ( patrz zdjęcie powyżej ). Firma ta obchodzi w tym roku swoje 25- lecie i jako jedna z niewielu polskich firm budujących instrumenty, odniosła sukces w kraju i zagranicą. Do tej pory Greg posługiwał się gitarami takich firm jak Gibson, Fender, czy Hamer. Zespół podkreśla, że nowa płyta będzie kolejnym krokiem w drodze do korzeni z najlepszym brzmieniem w historii, jednak bez bezmyślnego kopiowania własnych pomysłów. Większość utworów będzie posiadać zróżnicowaną strukturę, nietypową dla dzisiejszego Paradise Lost. Aaron Aedy stwierdził, że słuchając tego albumu tęskni za elektroniką, bo tak wiele jest na niej gitar, jednak nie powiedział wprost, że nie będzie tam żadnych nowoczesnych aranżacji. To tyle odnośnie wciąż napływających wieści o nadchodzącym In Requiem - jak na razie fanom w Polsce polecamy sporą dawkę materiału o Paradise Lost w magazynie Pure Metal, który ukaże się w dniach 5-6 marca w sklepach Empik na terenie całego kraju.


23 / Luty / 2007Wciąż docierają do nas informacje na temat nowej płyty In Requiem. Tym razem na jej temat wypowiada się, w dalszym ciągu nieoficjalny członek zespołu, perkusista Jeff Singer : „Cały proces tworzenia In Requiem był zupełnie inny niż moje doświadczenia z nagrywania ostatniego albumu. Praca nad Paradise Lost była dla mnie jak, płynięcie z prądem”, ponieważ dołączyłem do zespołu w momencie, kiedy właściwie cały materiał na płytę był już gotowy. Były oczywiście wprowadzane zmiany jeszcze na etapie przed produkcji albumu, ale przy dostosowywaniu partii perkusyjnych do całości nie było czasu porządnie nad nimi popracować i chociaż uważam, że to świetny album, nie czułem wówczas, że mogę ze względu na ograniczony czas, wyrazić w tej muzyce, to co czuję. Bycie „nowym” oznaczało wtedy dla mnie tyle, iż mam mieć głowę nisko i zrobić co do mnie należy. Dwa i pół roku od tego momentu i po trasie z zespołem czuję się już dużo pewniej, czuję się jak część „tego rozdziału” i jako ktoś, kto miał czynny udział w procesie twórczym zespołu. Mija właśnie rok od momentu, kiedy pojawiły się pierwsze pomysły, ale to dopiero w okolicy sierpnia zaczęły się pierwsze poważne próby nagrywania In Requiem. Było oczywiste, iż poza ogromem pracy, którą miałem do wykonania, są też liczne obwarowania czasowe, a co za tym idzie - realne kary za niedotrzymanie terminów. Miałem więc przed sobą cztery ciężkie miesiące. Nie owijając w bawełnę, kochając czy nienawidząc Paradise Lost - to jednak „ikona” muzyki - jako jego część i jako perkusista musiałem godnie reprezentować zespół… i teraz po trzech latach od pojawienia się w zespole miałem sporo do udowodnienia!!! Było dla mnie jasne, że jako zespół, jako całość byliśmy dużo bardziej skoncentrowani i chcieliśmy zabrzmieć też dużo ciężej niż na poprzednim albumie. Faktem jest, że to widać i wprost nie mogę się doczekać kiedy ludzie tego posłuchają. W tym momencie muszę wspomnieć o Rhys Fulberze - on jest naprawdę ważną częścią zespołu, oddając się mu bezgranicznie, tak jak swojej pracy. Bardzo mnie wspierał przez długi czas, był całkowicie pewny i spokojny jeśli idzie o moją działkę, ogólnie rzecz biorąc był bardzo pozytywnie nastawiony do tego co robiłem. Skoncentrowaliśmy się bardzo mocno na tym, żeby uzyskać doskonały dźwięk perkusji. Przyłożyliśmy się też mocniej do pracy nad tempem, tak żeby było pewne, że każdy utwór brzmi dokładnie tak jak powinien. Czego możecie się spodziewać po In Requiem ? Na pewno, bardzo ciężkiego, bardzo mrocznego albumu ze sporą ilością partii basowych i perkusyjnych.”


12 / Luty / 2007Znany jest już tytuł nowego albumu, który będzie nosił nazwę : IN REQUIEM. Jego premierę w Wielkiej Brytanii zaplanowano na dwudziestego pierwszego maja. Daty ukazania się w innych krajach zostaną podane w najbliższym czasie. Na temat ostatnich tygodni spędzonych nad nowym materiałem wypowiada się Nick : - "Kiedy weszliśmy do studia mieliśmy już właściwie dokładne wyobrażenie, jak ten album powinien brzmieć. Spędziliśmy dwa tygodnie na intensywnym graniu nowych utworów i wymianie partii kompozycji, które nie funkcjonowały już na etapie demówek. Odnośnie demówek, to były one nieraz przypadkowo komponowane za pomocą internetu. Nikt z nas obecnie nie mieszka koło siebie i nie zawsze najlepszym rozwiązaniem są tak zwane sesje jammowe. Ogólnie mówiąc, wydaje mi się, że byliśmy dużo bardziej przygotowani niż przed ostatnią płytą. W szczególności Jeff, który podczas nagrywania Paradise Lost doszedł do nas w ostatniej chwili, dlatego tym razem miał dużo większy wpływ na brzmienie perkusji. Mamy już doświadczenie w nagrywaniu i pracy w studio, toteż wizyta w studiu Chapel była dla nas prawdziwą przyjemnością. Życie toczy się tutaj bardzo powoli, człowiek cieszy się z takich rzeczy jak: robienie prania, popołudniowej drzemki, czy też sączenia herbaty słuchając jednocześnie radia. I tak dzień w dzień. Steven, Aaron i Jeff ustalali ścieżki rytmiczne, podczas gdy ja z Gregiem nie robiliśmy nic poza aranżacją nowego utworu i wysyłania sobie obraźliwych słów przez Messenger z naszych przylegających sypialni. Druga część albumu była nagrywana we wspaniałych studiach Strait w Gibson ( Vancouver ). To niewątpliwie piękna część świata, jednak z przerażającymi szlakami oraz z nadgorliwymi mieszkańcami, którzy mają w zwyczaju zadawać za dużo pytań. Podróż z Leeds do celu zajęła nam trzydzieści pięć godzin. Hitem całej wycieczki było lotnisko Heathrow, gdzie miałem szczęście usiąść obok Pata Sharp'a ( występował on w latach 90 - tych, w angielskim programie dla dzieci : „ Funhouse” ). Tak, cała podróż była do dupy.... Razem z Gregiem ciężko pracowaliśmy przez ostatni okres, tak więc nie mieliśmy szansy zobaczyć prawdziwego życia Samquanch, było to jednak bardzo małe zmartwienie, biorąc pod uwagę bardzo produktywne i udane nagrywanie płyty. Kiedy to czytacie, gotowe numery powinny być właśnie poddawane ostatecznemu miksowi. Wszystko leży teraz w uzdolnionych rękach Mike'a "Fraze" Frazer'a. Nowe utwory brzmią naprawdę cholernie dobrze !" Tyle Nick. Z najświeższych informacji wiemy już, że koncert, na którym zostanie zarejestrowany materiał DVD odbędzie się dwunastego kwietnia w Londynie. Wydawnictwo prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku i będzie nosiło nazwę FROM GOTHIC TO PARADISE LOST. Poniżej znajdziecie foto plakatu z całej imprezy, zaś w dziale Galeria > Prasa, kolejną porcję prasowych skanów.


15 / Styczeń / 2007W mediach wciąż głośno o Paradise Lost, który obok pracy nad nowym albumem i zbliżającym się występem w Katowicach, przygotowuje się do wydania swojego koncertowego DVD. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze, czy będzie to materiał obejmujący tegoroczną Metalmanię, czy też osobny koncert, który prawdopodobnie miałby odbyć się w maju w Londynie. Obecnie na oficjalnym forum Weeping Words trwa ankieta przeprowadzana przez zespół, która być może zadecyduje o tym, z których albumów i jakie utwory zespół zaprezentuje. W tym miejscu możecie głosować na ulubioną płytę i utwór Paradise Lost.