'); ?>


30 / Grudzień / 2009Kończy się bardzo udany dla Paradise Lost rok 2009. Udany również dla nas, fanów w Polsce, bo nie często zdarza się by Nick i spółka odwiedzali nasz kraj, aż trzykrotnie w ciągu ostatnich miesięcy. Przypomnijmy, że Paradise Lost koncertował w lipcu w Węgorzewie w ramach letniego festiwalu Eko Union Of Rock, a także w grudniu w Warszawie i w Krakowie. Poza bardzo dobrymi występami doczekaliśmy się również bardzo dobrego albumu. We wrześniu światło dzienne ujrzał dwunasty już w historii zespołu, krążek o nazwie Faith Divides Us Death Unites Us. Warto przypomnieć, że sekcja rytmiczna wyszła spod ręki sesyjnego bębniarza Petera Damina, a oficjalnym perkusistą jeszcze przed premierą płyty został Adrian Erlandsson ( Cradle Of Filth ). W maju nakładem Century Media ukazały się po raz pierwszy na CD kultowe, zamierzchłe dema grupy pod wspólną nazwą Drown In Darkness. Niestety nie udała się realizacja pomysłu odnośnie wydania książki No Celebration, która miała stanowić całkowitą biografię zespołu. W zamian otrzymaliśmy ( tylko w Polsce! ) nie mniejszy prezent autorstwa Małgorzaty Gołębiewskiej ( Treasure ), która jak dotąd w najlepszy i najbardziej wyczerpujący sposób opisała historię Paradise Lost tworząc dla niej tytuł No Forgiveness. Jak zwykle narodziło się wiele różnych, ciekawych wersji albumu, powstały nowe klipy, przegadano setki godzin wywiadów i przelano tony czcionek do wszelakiej maści prasy, recenzji, opisów i artykułów...

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2010, pragniemy życzyć wszystkim dużo zdrowia do picia, odpowiedniego klimatu do picia i płyt, których nie można w żaden sposób przepić!

Szczególne podziękowania należą się takim instytucjom jak Aleksander Iwaniuk, kierownik Klubu Garnizonowego w Węgorzewie ( ufundowanie biletów PL na konkurs i gościnność w Węgorzewie ), Agnieszka Nowicka EMI Music Poland ( ufundowanie płyt, flag i promówek PL na konkurs ), Dorota Żulikowska EMPIK Warszawa ( za info dotyczące spotkania z PL ) oraz całej ekipie z forum Hallowed Land.
24 / Grudzień / 2009W okresie świąt Bożego Narodzenia, wszystkim fanom ( i nie tylko ) pragniemy życzyć wielu wspaniałych chwil spędzonych z najbliższymi, spokojnego czasu bez zmartwień i przeżywania tych magicznych dni w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Mamy nadzieję, że pod choinką nie zabraknie prezentów w postaci wydawnictw zespołu Paradise Lost... i dobrego alkoholu na dokładkę!

Foto: Maciej "Koalasmuck" Rodkiewicz, na zdjęciu04 / Grudzień / 2009Za nami dwa, długo oczekiwane, nie festiwalowe koncerty Paradise Lost w naszym kraju. Cztery lata przyszło czekać fanom w Polsce na to wydarzenie i choć wszystko zapowiadało się nie tak jak powinno ( absencja Grega, skrócenie setlisty ) to w tym miejscu należy napisać tylko jedno: to było to! Świetne nagłośnienie, skromna aczkolwiek niesamowita aranżacja i ogromne zaangażowanie głównych aktorów sprawiło, że byliśmy świadkami chyba najlepszych występów PL na naszym terytorium w tej dekadzie. Na pewno do pełni szczęścia zabrakło na scenie Grega Mackintosha, ale trzeba przyznać, że zastępujący go Milly Evans nie dał nam tego, aż tak bardzo odczuć. W tym przypadku charakter zespołu został jak najbardziej zachowany i miło było ponownie delektować się wyczynami Aarona Aedy, Steva Edmondson’a i charyzmą Nicka Holmes’a. Fenomenalnie zaprezentowały się utwory z najnowszego albumu, tytułowy Faith Divides Us Death Unites Us, I Remain czy First Light, przy As I Die i The Enemy publika miotała się w ekstazie, a już przy The Last Time i Say Just Words wręcz eksplodowała dając upust swojemu zadowoleniu. Niech żałują Ci, których zabrakło i żałujmy wszyscy, że tylko dwa razy mogliśmy podziwiać naszych ulubieńców w akcji, pewnie na następne koncerty będzie trzeba nieco poczekać, choć aż prosi się o udział mrocznych synów albionu na zbliżającej się, przyszłorocznej Metalmanii, kto wie... Na pewno warto też wspomnieć o supporcie jakim był legendarny Samael; moc, potęga i majestat emanująca z Vorpha i jego ekipy rozłożyła niemal wszystko jeszcze przed występem Paradise Lost, mniam, mniam, było pięknie...
Schodząc na ziemię informujemy o pierwszych terminach koncertowych PL na przyszły rok, gdzie Paradise Lost między innymi wystąpi w lutym w Australii. Wkrótce na naszej stronie pojawią się nowe profile członków zespołu i wreszcie zapowiadane od dawna tłumaczenia utworów pochodzących z Faith Divides Us Death Unites Us.
Poniżej prezentujemy setlistę pochodzącą z Krakowa i utwory The Rise Of Denial ( Warszawa ) oraz Faith Divides Us Death Unites Us ( Kraków ).
27 / Listopad / 2009Wielkimi krokami zbliżają się długo oczekiwane w naszym kraju koncerty Paradise Lost. Już w przyszłym tygodniu będziemy mogli zobaczyć występy naszych ulubieńców w Warszawie i Krakowie. Niestety jednak, jak pisaliśmy wcześniej, zespół nie wystąpi w pełnym składzie, a i sama setlista prawdopodobnie ulegnie drobnej korekcie i będzie uboższa o dwa utwory. Porównując koncerty z pierwszych dni nowej trasy do tych, w której nastąpiła absencja Grega Mackintosha, widać że zespół zrezygnował z takich pozycji jak Embers Fire i Eternal, a w zamian za Forever Failure i As Horizons End prezentuje No Celebration i The Last Time. Jak twierdzi Nick Holmes sytuacja wynika z tego, iż zastępujący Grega techniczny grupy Milly Evans nie jest w stanie wiernie odtworzyć partii Mackintosha w poszczególnych kompozycjach. Dla starszych fanów będzie zatem istnym nowum pojawienie się po prawej stronie sceny nowej postaci, zaś dla tych młodszych pewnie spory niedosyt zwłaszcza, gdy jest to dopiero pierwszy koncert Paradise Lost w ich życiu. Jednak póki co, na scenie zespół prezentuje się świetnie, więc choćby dlatego można patrzeć optymistycznie w przyszłość i wypada tylko czekać na kolejne przyjazdy do Polski.
19 / Listopad / 2009Otrzymaliśmy dzisiaj informację od Doroty Żulikowskiej ( Events Coordinator ), że zespół Paradise Lost spotka się z fanami i podpisze płyty, pierwszego grudnia o godzinie siedemnastej w Salonie Empik Megastore przy ulicy Nowy Świat 15/17 w Warszawie. Serdecznie dziękujemy za wiadomość!
14 / Listopad / 2009Niestety, ale za wspomnianą wcześniej chorobą ojca Grega, czekają na fanów dalsze konsekwencje tej trudnej sytuacji. Kilka występów zespołu jeszcze w tym roku zostanie odwołanych ze względu na wcześniejsze zobowiązania Milly Evans’a ( zastępuje obecnie Mackintosha ) względem swojej własnej kapeli. Tak więc po koncertach w Polsce, Paradise Lost na pewno nie zagra do dwunastego grudnia wykluczając koncerty w Rumuni, Bułgari, Chorwacji, Szwajcari i Niemczech.
Po teledysku promującym najnowszy album pod tym samym tytułem Faith Divides Us Death Unites Us, nadszedł czas na kolejny. The Rise Of Denial w reżyserii Nigela Crane, możecie zobaczyć klikając w poniższe okienko witryny YouTube, a na dokładkę polecamy posłuchać wywiadu Grega Mackintosha jakiego udzielił w ostatnim czasie na portalu Explicitly Intense.
12 / Listopad / 2009Na naszym forum trwają zapisy na wspomnianą w poprzednich newsach mega biografię Paradise Lost, która ukaże się pod szyldem magazynu Pure Metal i zajmie, aż 64 strony! Ostateczna cena to piętnaście złotych i taką kwotę wraz z kosztami wysyłki ( 5 zł. 60 gr. ) należy wpłacać do dziewiętnastego listopada na konto podane na forum, gdzie znajdziecie więcej informacji o tym wydawnictwie, które przypominamy, że dostępne będzie tylko i wyłącznie drogą wysyłkową. Zachęcamy do lektury!
08 / Listopad / 2009Z przykrością informujemy, że Greg Mackintosh nie będzie w stanie kontynuować swojego udziału w aktualnej, europejskiej trasie koncertowej Paradise Lost z powodu ciężkiej choroby ojca. Ojciec Grega choruje od jakiegoś czasu, jednak ostatnio jego stan jest już niemal krytyczny. Udział Grega w dotychczasowych koncertach związany był z nadzieją, iż sytuacja ta unormuje się, a stan ojca ulegnie poprawie. Niestety, na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło, dlatego Greg podjął decyzję o zakończeniu udziału w obecnej trasie i postanowił spędzić ten trudny okres w gronie najbliższych. Trasa koncertowa zespołu trwać będzie nadal, a w zastępstwie Grega wystąpi Milly Evans, długoletni techniczny zespołu, mający już za sobą epizod w Paradise Lost przy okazji koncertów w 1995 roku, gdzie zastąpił również Mackintosha z powodu jego choroby.
Odnośnie wersji japońskiej albumu Faith Divides Us Death Unites Us, zamieszczamy poniżej utwór Back On Disaster, który jako bonus znalazł się tylko i wyłącznie na tym wydawnictwie, które z racji swojej bardzo wygórowanej ceny, nie dla każdego może być dostępne.
29 / Październik / 2009Mamy wyśmienitą wiadomość dla fanów Paradise Lost! Wkrótce, pod szyldem wydania specjalnego, magazynu Pure Metal, ukaże się biografia PARADISE LOST. Cały numer będzie poświęcony wyłącznie temu zespołowi, a to gwarantuje poznanie ich twórczości od podszewki. Nawet najwięksi fani znajdą tu coś nowego. Reszta tym bardziej. Dużo niespotykanych szczegółów, ciekawych historii z całej kariery, wnikliwe recenzje, kilka unikatowych fotek, parę obalonych mitów, jeszcze więcej obalonych butelek wódki. Na deser złote myśli europejskiej i amerykańskiej elity ekstremalnego metalu oraz ludzi z metalowej branży. I nie tylko ich. Wszystko oczywiście związane z wątkiem głównym, głównych bohaterów biografii. Numer nie będzie rozprowadzany w sklepach, tylko drogą wysyłkową. Deadline przewidziany jest na koniec listopada. Cena będzie oscylowała w okolicach dwunastu, piętnastu złotych / plus koszty wysyłki /. Najlepiej rezerwować od razu - druk przewidziany jest na połowę listopada, nakład będzie zależny od ilości chętnych. Więcej informacji o tym, jak zdobyć egzemplarz znajdziecie na naszym forum Hallowed Land, a także pod mailem: frozenillusion@wp.pl
22 / Październik / 2009W porównaniu z poprzednim albumem In Requiem, obecna sesja zdjęciowa zespołu wygląda naprawdę imponująco i nie chodzi tutaj tylko o samą ilość ciekawych ujęć, lecz także o jakość poszczególnych obrazów. Sesja Faith Divides Us Death Unites Us została właśnie wzbogacona o kolejne fotki, które prezentujemy poniżej. Większe rozmiary jak i całą sesję z nowej płyty można obejrzeć w dziale galeria.


19 / Październik / 2009Przed zbliżającymi się koncertami w naszym kraju, będziemy starali się na bieżąco śledzić listę utworów wykonanych przez Paradise Lost na obecnej trasie. W porównaniu do inauguracyjnego koncertu z Sankt Petersburga, ostatnia weekendowa setlista z Aten praktycznie nie zmieniła się wcale poza drobnymi przetasowaniami w kolejności grania. Jednak dzień przed Atenami, w Thessalonikach zespół wykonał o jeden utwór mniej ( As Horizons End ), tak jak co ciekawe miało to miejsce w Moskwie, czyli dzień po wspomnianym Sankt Petersburgu ( Eternal ). Tak więc na chwilę obecną wygląda na to, że ktoś kto wybierze się tylko do Krakowa lub tylko do Warszawy, może liczyć się z tym, że nie zobaczy wykonania As Horizons End lub właśnie Eternal. Póki co zapraszamy do obejrzenia The Rise Of Denial z Thessalonik, utworu otwierającego występy zespołu na obecnej trasie, a także świetnego First Light z Aten.
05 / Październik / 2009Weekendowymi koncertami w Rosji, Paradise Lost zapoczątkowało trasę koncertową promującą najnowszy album Faith Divides Us Death Unites Us. W sobotę zespół wystąpił w Sankt Petersburgu prezentując siedemnaście utworów w tym sześć z nowej płyty. Dzień później w Moskwie setlista skróciła się o jedną kompozycję, którą był legendarny Eternal. Dwa najbliższe występy zaplanowane kolejno na Ukrainie - 07.10. Kijów i we Francji - 10.10. Metz, zostały odwołane.
Program koncertu w Sankt Petersburgu i baner pod którym znajdziecie zdjęcia:


THE RISE OF DENIAL
PITY THE SADNESS
ERASED
EMBERS FIRE
I REMAIN
AS I DIE
THE ENEMY
FIRST LIGHT
ETERNAL
ENCHANTMENT
FRAILTY
ONE SECOND
FOREVER FAILURE
REQUIEM
FAITH DIVIDES US DEATH UNITES US
AS HORIZONS END
SAY JUST WORDS
28 / Wrzesień / 2009No to doczekaliśmy się dwunastego albumu w historii Paradise Lost. Za kilka dni rozpocznie się trasa koncertowa, która jak wiemy obejmie również nasz kraj. Co więcej można dodać? Nic, poza jednym LONG LIVE PARADISE LOST!
18 / Wrzesień / 2009Od dzisiaj na oficjalnym MySpace zespołu, możemy w całości odsłuchać wszystkie utwory ( dziesięć ), które składają się na najnowszy album Faith Divides Us Death Unites Us. Odsłuch nie obejmie bonusowego Cardinal Zero, który trafi na limitowaną wersję płyty oraz przeznaczonego tylko i wyłącznie na japońską edycję utworu Back On Disaster.
Jak już wiadomo, zarejestrowanymi w Pradze utworami w wersji orchestral mix będą tytułowy Faith Divides Us Death Unites Us i Last Regret, które trafią na osobny krążek dołączony do limitowanej wersji albumu. Poniżej zamieszczamy trailer Lost In Prague, uchylający rąbka tajemnicy odnośnie powstawania tych właśnie wersji.
07 / Wrzesień / 2009Dzisiaj, czyli dokładnie na trzy tygodnie przed oficjalną premierą Faith Divides Us Death Unites Us, mamy przyjemność zapoznać się z najnowszym videoklipem Paradise Lost, który powstał dla utworu noszącego tytułową nazwę albumu. Zapraszamy zatem na oficjalne MySpace zespołu, jak i do działu Galeria na naszej stronie, gdzie znajdziecie wszystkie dotychczasowe zdjęcia pochodzące z aktualnej sesji. Natomiast dla najbardziej spragnionych nowego brzmienia Paradise Lost, zachęcamy do kliknięcia w poniższy baner, pod którym znajdują się fragmenty wszystkich utworów z Faith Divides Us Death Unites Us.


31 / Sierpień / 2009Pozostałe wersje albumu Faith Divides Us Death Unites Us, który ukaże się dwudziestego ósmego września, będą przedstawiać się następująco:
2 CD DELUXE EDITION – CD Faith Divides Us Death Unites Us z bonusowym utworem Cardinal Zero plus drugi krążek CD z dwoma utworami: Faith Divides Us Death Unites Us ( Lost In Prague Orchestra mix ) i Last Regret ( Lost In Prague Orchestra mix ).
DELUXE GATEFOLD VINYL LP – vinyle Faith Divides Us Death Unites Us z bonusowym utworem Cardinal Zero i 7” EP z dwoma utworami: Faith Divides Us Death Unites Us ( Lost In Prague Orchestra mix ) i Last Regret ( Lost In Prague Orchestra mix ) plus CD album z bonusowym utworem Cardinal Zero.
CD & DOWNLOAD – CD Faith Divides Us Death Unites Us plus 7” EP Frozen Illusion ( Demo )


29 / Sierpień / 2009Trzecim utworem, który pojawił się na oficjalnym MySpace Paradise Lost, przed oczekiwaną premierą nowego albumu, jest The Rise Of Denial. Komentarz na jego temat, jak zwykle, wygłosił Nick Holmes: -„Ten utwór ma najwięcej starej szkoły i klimatu Paradise Lost, szczególnie jeśli chodzi o aranżację. Jest to definitywnie jeden z najbardziej agresywnych i intensywnych kawałków na płycie. Myślę, że agresywne wokale tylko wtedy mają sens, kiedy muzyka jest również agresywna i to jest dobry tego przykład. Fajnie było napisać kompozycję, w której pewne elementy przez kilka minut odbiegają od głównej struktury i mimo tego, wszystko tworzy harmonijną całość. Dawno, czegoś w takim stylu nie napisaliśmy. Lirycznie utwór traktuje o odsuwaniu od siebie problemów, chowaniu głowy w piasek, czyli o rzeczach, które, jak sądzę, wszyscy czasem robimy. Jeśli jednak ludzie robią to notorycznie, wtedy powstaje prawdziwy problem.”
Greg Mackintosh dodaje: -„The Rise Of Denial jest klasycznym utworem Paradise Lost i co ciekawe, pierwszym jaki napisaliśmy w trakcie tworzenia nowego albumu. Spodobało nam się jego brzmienie, dlatego też zdecydowałem się użyć siedmiostrunowej gitary na całej płycie. Ten kawałek ma charakter prawie melodyjnego, dobrze zaaranżowanego grindcora. Potem jednak zmienia się zupełnie poprzez użycie gitary w skali A. Poprzez taki zabieg, całość wywołuje wrażenie miażdżącego i gotującego się gniewu.”


25 / Sierpień / 2009W ubiegłym tygodniu poznaliśmy ceny biletów na grudniowe koncerty Paradise Lost w Polsce. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, że jako support na obu imprezach wystąpi ekipa Michaela „Vorph” Lochera, czyli szwajcarski Samael. Na trasie promującej Faith Divides Us Death Unites Us koncerty Paradise Lost będzie otwierała jeszcze inna bardzo dobrze nam znana kapela. Będzie nią Katatonia.
21 / Sierpień / 2009Znamy już ceny biletów na grudniowe koncerty Paradise Lost w naszym kraju. Jak wiemy pierwszego grudnia zespół wystąpi w warszawskiej Stodole, a dzień później w krakowskim klubie Studio. W przedsprzedaży koszt wejściówki wyniesie 89 zł., a w dniu koncertu w Warszawie 99 zł., zaś w Krakowie 100 zł. Już teraz można je zamówić pod tymi adresami: Eventim.pl , Ticketpro.com , Ticketonline.pl
14 / Sierpień / 2009Okres promocyjny albumu Faith Divides Us Death Unites Us nabiera coraz większego tempa i rozmachu. Im bliżej do premiery nowej płyty, tym coraz więcej różnego rodzaju wywiadów, artykułów i recenzji możemy poznać przy okazji prasy, radia i internetu. Z pewnością jest to zawsze najgorętszy okres dla zespołu, a dla nas fanów chwila, którą długo będziemy się delektować. Dzisiaj przedstawiamy trzy wybrane wywiady, w których udzielili się Greg i Nick oraz zapis audio, w którym usłyszymy samego Grega.


11 / Sierpień / 2009Dwa lata temu, przy okazji promocji albumu In Requiem, dzięki uprzejmości przedstawiciela EMI Music Poland mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z samym Nickiem Holmes’em. W ubiegłym tygodniu, kolejnym specjalnym wywiadem tylko dla naszej strony, uraczył nas ponownie wokalista Paradise Lost. Do tej ciekawej rozmowy zapraszamy w dziale Media > Exclusive. Poniżej prezentujemy kolejne fotografie pochodzące z sesji zdjęciowej promującej nadchodzący Faith Divides Us Death Unites Us.
30 / Lipiec / 2009Tak prezentuje się lista utworów albumu Faith Divides Us Death Unites Us, który jak informowaliśmy już wcześniej, ukaże się dwudziestego ósmego września.

AS HORIZONS END
I REMAIN
FIRST LIGHT
FRAILTY
FAITH DIVIDES US DEATH UNITES US
THE RISE OF DENIAL
LIVING WITH SCARS
LAST REGRET
UNIVERSAL DREAM
IN TRUTH

Wydawnictwo, oprócz standardowej płyty CD będzie dostępne również w formie vinyla, którego zdjęcie prezentujemy powyżej.Foto: Beata Mendrek-Mikulska28 / Lipiec / 2009Trochę długo to trwało, ale najważniejsze że dzisiaj możemy zamieścić już zdjęcia, które pochodzą z zakończonego ponad dwa tygodnie temu festiwalu Eko Union Of Rock w Węgorzewie, na którym wystąpił Paradise Lost. Autorem wszystkich fotografii jest Beata Mendrek-Mikulska, która wykonała zdjęcia wyłącznie na potrzeby naszej witryny. Serdecznie dziękujemy!
27 / Lipiec / 2009Na oficjalnym MySpace zespołu pojawił się drugi utwór z nowego albumu, który oficjalnie pojawi się w Europie dwudziestego ósmego września, czyli trzy dni później niż wcześniej zakładano. Nazwa utworu to tytułowy Faith Divides Us Death Unites Us, a swój komentarz do niego dodał Nick Holmes: -„Był on znacznie poprawiany w ostatnich tygodniach przed sesją nagraniową, ale na szczęście wszystko przebiegło pomyślnie. W odróżnieniu od innych zespołów lubimy mieć wszystko zapięte na ostatni guzik, kiedy wchodzimy już do studia. Tak więc jakiekolwiek zmiany przed sesją, są tak samo przerażające, jak w perspektywie czasu wynagradzające. Utwór Faith Divides Us... jest zanurzony w melancholii i z pewnością jest mu najbliżej do statusu ballady, biorąc pod uwagę wszystkie pozycje na albumie. Lirycznie sam tytuł jest bardzo wymowny. Myślę, że w wierze jest pewna dziwna rzecz, niektórzy ludzie są tak silnie wierzący, ze ich jedyną wspólną płaszczyzną z innymi ludźmi jest sama smierć.”
Kilka tygodni temu przedstawiliśmy okładkę albumu Faith Divides Us... pisząc przy tym, że, może nie być to jej ostateczny projekt, który jak przekonaliśmy się dzisiaj uległ faktycznie bardzo diametralnej zmianie. Jak widać powyżej, pierwotny zamysł został całkowicie zmieniony. Nowy obraz oparty jest na drzeworycie Danse Macabre, która została po raz pierwszy opublikowana w roku 1538 przez Hansa Holbein the Younger. Opracowaniem okładki zajął się Stefan Wibbeke ( Lacuna Coil, Poisonblack ).
24 / Lipiec / 2009Powyżej prezentujemy pierwsze zdjęcie z najnowszej sesji promującej album Faith Divides Us Death Unites Us, a także co ciekawe, nowe logo, które niespodziewanie znajdzie się na tym wydawnictwie. Równie niespodziewaną informacją jest ponowny występ Jeffa Singera w Paradise Lost. Z powodu wcześniejszych zobowiązań, nowy perkusista Adrian Erlandsson nie będzie mógł wystąpić z zespołem na Alternavigo Festival w Hiszpanii, który odbędzie się siódmego sierpnia. Tak więc, na ten jeden koncert zastąpi go właśnie Jeff ( poprzedni perkusista ), który będzie miał okazję pożegnania się z fanami w nieco większym stylu.
16 / Lipiec / 2009Ten okres fani uwielbiają chyba najbardziej. Okres, kiedy wielkimi krokami zbliża się premiera nowego albumu. Praktycznie każdego dnia napływają do nas coraz ważniejsze informacje. Dzisiejsza dotyczy europejskiej trasy koncertowej jaka czeka Paradise Lost już w tym roku. Czas jednak na najistotniejsze, a tym bez wątpienia jest fakt, że zespół odwiedzi nas dwukrotnie na samym początku grudnia. Najpierw pierwszego, zagości w Warszawie w tamtejszej Stodole, a już dzień później, czyli drugiego grudnia w Krakowie w klubie Studio. Wkrótce podamy szczegółowe informacje na temat cen biletów i możliwości ich zakupu. Wykaz pozostałej części trasy koncertowej znajdziecie jak zwykle w dziale o aktualnej trasie.
14 / Lipiec / 2009Okres związany z promowaniem nowej płyty nabiera coraz większego tempa. Dzisiaj na oficjalnym MySpace zespołu, pojawił się pierwszy oficjalny utwór z nadchodzącego Faith Divides Us, Death Unites Us. Nazwa utworu, którego możemy posłuchać to As Horizons End i jest to utwór otwierający nowy album. Na temat As Horizons End wypowiedzieli się Nick i Greg: -„To jest utwór o ludziach, którzy znajdują się na spirali skierowanej w dół. Kiedyś pracowali za ciężko i próbują teraz odzyskać swoją pozytywną energię poprzez uczestniczenie w tak zwanych rozrywkach życiowych jak choćby spotykanie się z innymi ludźmi, często wpływowymi. Wszystko na próżno. Dawne dni zabiły już w nich duszę, pozostały tylko rozczarowanie i cynizm. Utwór został zainspirowany tysiącem rozczochranych, będących w średnim wieku biznesmenów, których widzę na lotniskach każdego roku.”
-„W As Horizons End chodziło nam o uchwycenie uczucia, że za chwilę stanie się coś złego. To tak jak ze zbliżającą się burzą. Występujący w utworze refren miał mieć charakter złowieszczy i wyrażać strach. Spokojniejsza partia utworu ma za zadanie nas uśpić i sprawić, że będziemy myśleli, że jesteśmy bezpieczni. Jednak wkrótce odkrywamy, że zbliża się jeszcze większa burza na horyzoncie.”
13 / Lipiec / 2009Przemijają powoli echa długo oczekiwanego koncertu Paradise Lost w Polsce. W zgodnej opinii fanów i dziennikarzy zespół zaprezentował się bardzo dobrze i pokazał, że jest w wysokiej formie. Nie przeszkodził temu fakt, że po przylocie ze Szwecji ( gdzie koncertowano dzień wcześniej ) do Warszawy, praktycznie z samolotu Holmes i spółka przesiedli się do autokaru jadącego w stronę Węgorzewa. Na miejscu czekała już na nich konferencja z udziałem dziennikarzy, a zaraz po niej wyjście na scenę. Wkrótce na naszej stronie pojawi się spora ilość zdjęć z tego występu, a tymczasem proponujemy przejrzeć fotki z poniższych portali. Zdjęcie, które zamieściliśmy powyżej prezentuje setlistę, z której korzystał sam Nick Holmes.


10 / Lipiec / 2009Na forum niemieckiego Rock Hard pojawiła się już pierwsza recenzja nowego dzieła Paradise Lost.
„Faith Divides Us, Death Unites Us jest cięższy i bardziej surowy niż In Requiem. Całe brzmienie zostało wspomożone przez moc siedmiostrunowych gitar i fantastyczną produkcję Jensa Bogrena. Nowy album zawiera wiele doomowych riffów, które miażdżą wszystko niczym walec, są one potężniejsze niż wszystko co Paradise Lost nagrało po 1993 roku. Muzycy Paradise Lost nie robią jednak błędu i nie koncentrują się wyłącznie na ciężkości materiału. Nadal piszą wspaniałe mroczne hymny, w których po prostu większy nacisk jest na pracę gitar, nie ujmuje to jednak nic melodiom, które przyprawiają o gęsią skórkę. O tego typu wrażenia dbają przede wszystkim majestatyczna i upiorna gitara prowadząca Grega, na przykład we wspaniałym utworze Frailty - ponadto mnóstwo świetnych refrenów jak przy pędzącym I Remain, albo fantastycznej piosence tytułowej i cudownym Last Regret. Nick Holmes brzmi bardziej agresywnie i głębiej, posłuchajcie tylko utworu otwierającego płytę As Horizons End.”
Czekamy zatem z niecierpliwością!


09 / Lipiec / 2009Jak wiadomo już za dwa dni odbędzie się koncert, na który fani Paradise Lost czekają od dawna z niecierpliwością. Tymczasem pojawił się obraz okładki do mającego pojawić się we wrześniu albumu Faith Divides Us, Death Unites Us. Na dzień dzisiejszy nie jest to jeszcze oficjalny projekt, a data premiery przypadająca na dwudziestego piątego września może jeszcze ulec zmianie.
18 / Czerwiec / 2009Mamy wreszcie tytuł oczekiwanego od dłuższego czasu, dwunastego w historii albumu Paradise Lost. Faith Divides Us Death Unites Us, tak brzmi nazwa nowej płyty, która prawdopodobnie ukaże się we wrześniu. Obecnie nagrania poddane zostały końcowemu miksowaniu i zostanie utworzona z nich ostateczna tracklista.
Nick Holmes interpretuje: -Przesłanie ukryte za tytułem Faith Divides Us Death Unites Us tłumaczy się samo, na świecie większość podziałów spowodowana jest pobudkami religijnymi. Wszyscy jesteśmy stworzeni z tego samego, z ciała i kości, tak więc co czyni jedną religię lepszą od innych? I jakikolwiek prawdziwy Bóg pozwala, aby jego stworzenie wyniszczało się? Wiele tak zwanych wierzeń tylko umacnia moje całkowite zanegowanie w istnienie jakiegokolwiek Boga i zmuszają mnie do przyjęcia, ze religia to nic więcej jak tylko biznes wykorzystujący naturalny ludzki strach przed śmiercią.
Tyle filozofii Nicka, a my niestety, ale raczej nie doczekamy się żadnego nowego utworu na festiwalu w Węgorzewie, tak jak wyjątkowo miało to miejsce dwa lata temu w Katowickim Spodku, gdzie po raz pierwszy na żywo zespół zaprezentował The Enemy. Chociaż kto wie? Tytuły obowiązujące w obecnej setliście Paradise Lost to: Hallowed Land, Embers Fire, Never For The Damned, Erased, Pity The Sadness, Shadowkings, Ash & Debris, As I Die, The Enemy, Gothic, Enchantment, Requiem, Say Just Words, One Second, The Last Time.


10 / Czerwiec / 2009Organizowany od ponad miesiąca konkurs z okazji lipcowego koncertu Paradise Lost wreszcie dobiegł końca! Pytanie raczej do trudnych nie należało:
-Na lipcowym festiwalu z cyklu Eko Union Of Rock w Węgorzewie wystąpi zespół Paradise Lost. Proszę podać, który to już będzie koncert tej grupy w naszym kraju ? ( nie liczymy koncertów odwołanych ! ).
Wystarczyło odpowiednio zaznajomić się z naszą witryną, dzięki której odpowiedź mogła być tylko jedna:
-Będzie to już osiemnasty ( 18 ) koncert. Więcej...
W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować organizatorom festiwalu za ufundowane nagrody ( dziesięć biletów ) oraz portalom, które podjęły z nami współpracę: Antyportal.net , HardZone.pl , Metal.pl , MetalSide.pl , MrocznaStrefa.com , Powermetal.pl , Rockstation.pl
03 / Czerwiec / 2009W dzisiejszej wkładce magazynu Teraz Rock znajdziecie kilkustronnicowy materiał zawierający historię zespołu Paradise Lost. Choć nie jest to opis nazbyt szczegółowy i momentami mocno kontrowersyjny ( recenzje albumów ) w odczuciu wielu fanów, to zawsze jednak możemy zaproponować go początkującym wielbicielom ciernistej korony. Przy okazji w dziale Galeria dodano kilka skanowanych wywiadów, które ukazały się w prasie pod koniec ubiegłego roku. Ponadto klikając w poniższy plakat zobaczycie króciutką reklamę zbliżającego się występu Paradise Lost na Live Summer Fest w Portugalii.
Osoby kolekcjonujące koncerty PL zapraszamy na forum Hallowed Land do działu Media.
Dokładnie za tydzień o tej porze ogłosimy wyniki konkursu, w którym do wygrania są bilety wstępu na długo oczekiwany koncert zespołu w naszym kraju, czyli Eko Union Of Rock / Węgorzewo 2009.


15 / Maj / 2009Jeszcze tylko dziesięć dni zostało do wydania zapowiadanego od kilku tygodni Drown In Darkness i już dzisiaj możemy zapoznać się z trailerem opowiadającym o tym wydawnictwie. Przypominamy, że trwa konkurs, w którym można wygrać bilety na koncert Paradise Lost na Eko Union Of Rock w Węgorzewie. Do jego zakończenia pozostały jeszcze nieco ponad dwa tygodnie, ale już dziś widać, że cieszy się on dużym powodzeniem!


06 / Maj / 2009Jak informowaliśmy wcześniej, Paradise Lost po raz pierwszy w historii wydaje swoje dema ( Paradise Lost/1988 i Frozen Illusion/1989 ) oficjalnie na CD. Surowe nagrania, które pokazują Paradise Lost jako zespół głęboko zakorzeniony w klimatach doom/death metal, są uzupełnione o sześć utworów z bootlega Plains Of Desolation, które także do tej pory nie doczekały się oficjalnego wydania. Wszystkie utwory zostały cyfrowo obrobione, a całe wydawnictwo będzie bardzo unikatowe. Przedstawienie obszernej zawartości książeczki załączonej do CD autorstwa Nicka Holmes’a oraz oszałamiająca replika okładki winylu Drown In Darkness – The Early Demos sprawiają, że każdy prawdziwy fan Paradise Lost musi mieć to wydawnictwo, bo pomimo całej swej szorstkości, to dźwiękowy manifest początkowych dni istnienia jednego z najbardziej wpływowych metalowych zespołów wszechczasów.
Greg Mackintosh stwierdził:
- To zagłębianie się wprost w nasze ciemne, muliste początki. Może to nie są najlepsze materiały na świecie, ale rzeczywiście oddają surową uczciwość bardzo ekscytujących czasów na undergrandowej, ciężkiej scenie muzycznej Wielkiej Brytanii i Europy. Zawsze woleliśmy nasze dema bardziej od pierwszego albumu, ponieważ w naszym odczuciu były to bardziej treściwe dźwięki „wytarzane w bagnie”. Mam nadzieję, że to wydawnictwo zostanie wzięte, za to czym jest ...za główne zło, które przerodziło się później w Gothic Metal.DROWN IN DARKNESS - THE EARLY DEMOS ( CD )

DROWN IN DARKNESS
INTERNAL TORMENT
MORBID EXISTENCE
PARADISE LOST
INTERNAL TORMENT
FROZEN ILLUSION
INTERNAL TORMENT
OUR SAVIOUR
PLAINS OF DESOLATION
DROWN IN DARKNESS
PARADISE LOST
NUCLEAR ABOMINATION
Tak więc nie możemy już doczekać się dwudziestego piątego maja ( premiera The Early Demos ), jak i lipcowego występu Paradise Lost w naszym kraju, ale tymczasem proponujemy zobaczyć Nicka Holmes’a i posłuchać tego co miał do powiedzenia podczas kwietniowej wizyty zespołu na Norweskim festiwalu Inferno.


30 / Kwiecień / 2009A więc tak jak zapowiadaliśmy kilka tygodni temu, dzisiaj na naszej witrynie rusza konkurs związany z nadchodzącym koncertem Paradise Lost na Eko Union Of Rock w Węgorzewie. Jak wiemy festiwal trwać będzie od dziewiątego do jedenastego lipca, a Paradise Lost wystąpi na nim w trzecim dniu jako główna gwiazda imprezy, na której między innymi zagra Biohazard i Oceansize. W tym miejscu należy podziękować organizatorom festiwalu za ufundowane bilety wstępu, które stanowią główną wygraną w naszym konkursie. Życzymy zatem każdemu wygranej i nie zapomnianych chwil spędzonych wspólnie z Paradise Lost w Węgorzewie!
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziecie tutaj


15 / Kwiecień / 2009Dwudziestego piątego maja nakładem Century Media Records ukaże się reedycja jednego z najstarszych materiałów demo Paradise Lost o nazwie Drown In Darkness. Wydawnictwo ukaże się w postaci płyty CD.
Przypominamy, że trzydziestego kwietnia, na naszej stronie ruszy konkurs związany z występem Paradise Lost na lipcowym festiwalu w Węgorzewie, a do wygrania będzie dziesięć biletów na ten koncert!
16 / Marzec / 2009Paradise Lost potwierdziło, że Adrian Erlandsson ( Cradle Of Filth, The Haunted, At The Gates ) będzie nowym, pełnoetatowym perkusistą w zespole. Po nagłym odejściu Jeffa Singera w sierpniu ubiegłego roku, grupa wciąż poszukiwała jego następcy. W międzyczasie zespół zasiliło dwóch bębniarzy, Mark Heron ( dokończenie ubiegłorocznej trasy koncertowej ) i Peter Damin ( praca w studiu nad nowym materiałem ). Dzisiaj Paradise Lost jak się wydaje wszelkie perypetie personalne ma już za sobą. Adrian Erlandsson będzie czwartym oficjalnym perkusistą w historii Paradise Lost. Zaistniały fakt, tak komentuje Greg Mackintosh : - Adrian był naszym znajomym od jakiegoś czasu. Po upewnieniu się w rozmowie, że miejsce bębniarza jest nadal wolne, szybko zorganizowaliśmy nagranie, krótko przed wejściem do studia gdzie nagrywaliśmy nowy album. Od razu wiedzieliśmy, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Granie z nim było bardzo naturalne. Co istotne, Adrian jest w tym samym wieku co my, a do tego ma podobne muzyczne korzenie. Niestety, to krótkie, wspólne doświadczenie to było za mało do nagrania nowej płyty, ale wszystko co od tej pory robiliśmy, robiliśmy ze świadomością, że chcemy mieć go w zespole. Planujemy wspólne próby jak tylko opuścimy studio i zaczniemy przygotowania do pierwszego wspólnego występu, dziesiątego kwietnia w Norwegii. Adrian dodaje : - Paradise Lost był jednym z moich ulubionych zespołów odkąd usłyszałem ich w 1990 roku. Kiedy tylko Jeff dał mi znać, że szukają nowego perkusisty, zaraz skontaktowałem się z Gregiem. Po kilku rozmowach i emailach byłem już w drodze na przesłuchanie. Nauczyłem się dziesięciu utworów z ostatniej setlisty, ale już po zagraniu czterech Nick powiedział : - Ta robota jest twoja, jeśli tylko chcesz! - Wielki sukces!


11 / Marzec / 2009Paradise Lost planuje wydanie luksusowej, ilustrowanej książki opowiadającej o całej historii zespołu. To oszałamiające, unikatowe w zbiorach kolekcjonerskich wydawnictwo będzie pełną i prawdziwą historią grupy, opowiadaną po raz pierwszy. Dodatkiem do ekskluzywnych i szczegółowych wypowiedzi Nicka, Grega, Aarona i Steva będą oryginalne, kolorowe fotografie z różnych okresów, niepublikowane dotąd obrazy, projekty graficzne, unikatowe pamiątki oraz wyczerpujący opis dyskografii pionierów muzyki gotyckiej. Wydana w antycznym stylu i zaprojektowana przez samych członków zespołu książka o tytule No Celebration będzie bardzo unikalną pozycją. To specjalne wydawnictwo będzie miało ograniczoną liczbę egzemplarzy i nie będzie dostępne w żadnej księgarni, lecz jedynie w sprzedaży online. Ta książka może stać się istotną częścią historii zespołu, jednak pod warunkiem, że uzyska wystarczające poparcie fanów. Jeśli chcesz się do tego przyczynić możesz zgłosić swoje zainteresowanie klikając na zdjęcie powyżej - rejestracja nie wiąże się bezpośrednio z chęcią zakupu książki, jednak w przypadku jej wydania zarejestrowane osoby będą miały prawo pierwszeństwa w zamówieniu.
09 / Marzec / 2009Dzisiaj zamieszczamy następną porcję krótkich materiałów filmowych autorstwa Steva i Nicka, w których można zobaczyć kolejne chwile z życia zespołu przebywającego nadal w Szwedzkim Fascination Studios. Więcej o tym co dzieje się w Orebro i jak wyglądają prace nad nowym albumem dowiecie się przeglądając poniżej lekturę magazynu Decibel oraz oglądając wywiad na miejscowej witrynie Nerikes Allehanda
Jak pisaliśmy wcześniej Paradise Lost zagra w lipcu w naszym kraju na festiwalu Eko Union Of Rock, dlatego bardziej przedsiębiorczych fanów informujemy, że również w lipcu zespół wystąpi w Czechach w miejscowości Mala Skala oddalonej od naszej granicy zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Bilety już dzisiaj można zamawiać tutaj. Więcej informacji o planowanych na ten rok koncertach znajdziecie jak zwykle w dziale o aktualnej trasie.
10 / Luty / 2009Paradise Lost przebywa obecnie w Szwedzkim Fascination Studios, które znajduje się w mocno zaśnieżonym o tej porze roku mieście Orebro. Wraz z producentem Jensem Bogrenem ( Opeth, Katatonia, Amon Amarth ) trwają prace nad długo oczekiwanym następcą albumu In Requiem. W jego opinii nagrywany materiał będzie na miarę starych dobrych czasów. Mocny, ze zróżnicowanymi riffami, wściekłą perkusją i świetnymi melodiami.
W trakcie lotu do Szwecji i pobytu w Orebro, Nick Holmes i Steve Edmondson postanowili uwiecznić kilka ciekawych chwil na kamerze. Efektem tego są na dzień dzisiejszy trzy filmy, które można zobaczyć poniżej.
Najbliższe, oficjalnie potwierdzone koncerty zespół zagra dziesiątego kwietnia w Oslo i dwudziestego piątego kwietnia w Belfaście. Natomiast dla naszych fanów i nie tylko, dzięki współpracy z organizatorem letniego festiwalu Eko Union Of Rock, również w kwietniu będziemy mieli przyjemność zamieścić na naszej witrynie konkurs, w którym do wygrania będzie dziesięć kart wstępu na koncert Paradise Lost w Węgorzewie !


24 / Styczeń / 2009Nie doczekaliśmy się w ubiegłym roku wizyty Paradise Lost na polskiej scenie, za to już na początku bieżącego, mamy potwierdzoną informację o przyjeździe zespołu na letni festiwal z cyklu Eko Union Of Rock w Węgorzewie. Impreza potrwa trzy dni gdzie wystąpią między innymi takie zespoły jak : Armia, Voo Voo, Myslovitz, Totentanz i brytyjski Oceansize.
Paradise Lost jako gwiazda wystąpi jedenastego lipca, czyli w ostatnim dniu i tym samym zakończy szesnastą już edycję festiwalu. Informacje na temat całej imprezy znajdziecie pod tym linkiem: rock.wegorzewo.pl
16 / Styczeń / 2009Według najnowszych informacji z Century Media Records, nowy album Paradise Lost ukaże się dopiero we wrześniu tego roku.