'); ?>


Życzenia Noworoczne


31 / Grudzień / 2010Mijający rok dla Paradise Lost był przede wszystkim rokiem odwołanych koncertów. Przenoszone z lutego na kwiecień koncerty w Australii nie doczekały się realizacji i w podobnej sytuacji zespół znalazł się jeszcze kilkakrotnie. Nie przeszkodziło to jednak zaliczyć kilku ważniejszych festiwali jak choćby Sonisphere, czy kultowy już Ozzfest. Z reedycji fonograficznych doczekaliśmy się LP i CD Drown In Darkness oraz LP i CD Draconian Times. Jak widać szału nie było, ale za to przyszły rok powinien przynieść zapowiedź nowego albumu, tak więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko cierpliwie czekać na to wydarzenie.
A my jak zwykle nie jesteśmy oryginalni i przesyłamy te same życzenia jak co roku, czyli… Z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2011, pragniemy życzyć wszystkim dużo zdrowia do picia, odpowiedniego klimatu do picia i płyt, których nie można w żaden sposób przepić!

Świąteczne życzenia


24 / Grudzień / 2010W okresie świąt Bożego Narodzenia, wszystkim fanom ( i nie tylko ) pragniemy życzyć wielu wspaniałych chwil spędzonych z najbliższymi, spokojnego czasu bez zmartwień i przeżywania tych magicznych dni w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Mamy nadzieję, że pod choinką nie zabraknie prezentów w postaci wydawnictw zespołu Paradise Lost... i dobrego alkoholu na dokładkę!

Ostatni koncert w roku odwołany


03 / Grudzień / 2010Niestety, ale zapowiadany jako ostatni w tym roku koncert Paradise Lost, który miał odbyć się na festiwalu Taksirat w Macedonii nie doszedł do skutku. Jak mówi Nick Holmes: „Bardzo żałujemy, że musimy odwołać ten koncert. Wszystko z powodu zwariowanej pogody na Wyspach, która przyczyniła się do wielu poważnych problemów, nie tylko związanych z odwołaniem lotów, ale także dotknęła nasze domy. Większość z nas żyje na wsi w północnej części Anglii i ten obszar został właśnie najbardziej dotknięty. Większość dróg jest pozamykana i nie można nigdzie się ruszyć. Z tego co wiemy, promotor umożliwi nam występ w późniejszym czasie, tak więc do zobaczenia wkrótce”. Greg Mackintosh również skomentował zaistniałą sytuację za pośrednictwem portalu YouTube:Promocja oficjalnego sklepu internetowego


30 / Listopad / 2010Każda osoba, która grudniu zamówi dowolną rzecz w oficjalnym sklepie internetowym otrzyma gratisowo fotografię zespołu Paradise Lost z oryginalnymi autografami Nicka Holmes’a, Aarona Aedy, Grega Mackintosha, Stevena Edmondsona i Adriana Erlandssona. Oferta do przejrzenia tutaj.


Powtórna trasa Draconian Times


15 / Listopad / 2010Mega niespodziankę przygotował zespół Paradise Lost dla swoich fanów. Pionierzy brytyjskiej muzyki doom/gotyckiej z przyjemnością zapraszają na powtórną trasę koncertową albumu Draconian Times! Przypomnijmy, że album został wydany w 1995 roku i właśnie mija piętnaście lat od momentu, kiedy pierwszy raz zabrzmiały jego dźwięki. Ekskluzywne koncerty obejmą siedem miast europejskich, a będą nimi: dwukrotnie Ateny, następnie Salloniki, Utrecht, Paryż, Bochum i Londyn. Ze względu na wyjątkowość i niepowtarzalność tego wydarzenia, powstała ograniczona liczba limitowanych pakietów Vipowskich na całe siedem występów. Uprawniają one do:

Otrzymania specjalnej laminowanej plakietki Vipowskiej
Możliwośći spotkania i poznania zespołu
Zdjęć z zespołem
Wcześniejszego wejścia na koncert
Otrzymania prezentów, gadżetów od zespołu
Możliwości przesłuchania nowego materiału przed jego wydaniem

Bilety VIP będą dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej paradiselost.co.uk oraz w normalnej sprzedaży od dziewiętnastego listopada tego roku.

Wokalista Nick Holmes tak mówi o całym przedsięwzięciu:
“To niesamowite, móc zagrać jeszcze raz koncert promujący Draconian Times, album był bowiem niezwykłym sukcesem zespołu. Myślę że była to właściwa muzyka wydana we właściwym czasie, a jednocześnie było to zamknięcie pewnego rozdziału dla Paradise Lost. Zawsze patrzyliśmy z perspektywy, żeby każdy następny album był lepszy od Icon i dlatego po raz kolejny skorzystaliśmy z Simona Effemy’a. Przede wszystkim wszyscy wiedzieliśmy dokładnie czego chcemy i jak Draconian Times powinien brzmieć. Pamiętam, że mieliśmy bardzo intensywną trasę podczas promocji Icon i wokół zespołu zrobiło się sporo zamieszania, a w latach dziewiędziesiątych, bez internetu tak naprawdę materiał można był sprawdzić wychodząc dopiero na scenę i obserwując jak tłum reaguje na muzykę. Po wydaniu Draconia Times relacje fanów były fenomenalne! Świadomość, że wielu ludzi nadal myśli o Draconian Times jako o swoim ulubionym, napawa mnie dumą, że mogłem być częścią tej całości i bardzo się cieszę że będę mógł znowu zagrać tamte utwory. Jesteśmy wszyscy bardzo podekscytowani i nie możemy doczekać się zagrania koncertów na żywo - naprawdę mam nadzieję, że zobaczymy Was wszystkich i będziecie mieli tyle zabawy co my!”

Ponadto wytwórnia Sony Music wyda legalną serię ( wcześniej Draconian Times ukazał się pod szyldem Music For Nations ) potężnie zremasterowanego krążka Draconian Times w systemie 5.1 Dolby Surround, który ukaże się w formie nowego collector’s edition digipack box seta. Fani będą mogli usłyszeć album w wydaniu jak dotąd nieosiągalnym.

Daty koncertów, ceny i zakup biletów:

18.03.11 – Ateny / Fuzz / Grecja..........30, VIP 120 euro zamów bilet

19.03.11 – Ateny / Fuzz / Grecja..........30, VIP 120 euro zamów bilet

20.03.11 – Salloniki / Principal / Grecja..........30, VIP 120 euro zamów bilet

29.03.11 – Utrecht / Tivoli / Holandia..........20, VIP 120 euro zamów bilet

30.03.11 – Paryż / Bataclan / Francja..........24, VIP 120 euro zamów bilet

31.03.11 – Bochum / Zeche / Niemcy..........26, VIP 120 euro zamów bilet

01.04.11 – Londyn / The Forum / UK..........22,50 VIP 100 funtów zamów bilet


Kończąc, informujemy, że fani będą mieli możliwość nabycia biletów w specjalnej przedsprzedaży w dniach siedemnastego i osiemnastego listopada na oficjalnej stronie zespołu.

Paradise Lost na festiwalu Damnation


07 / Listopad / 2010Paradise Lost zaprezentował trzynaście utworów, na zakończonym wczoraj festiwalu Damnation w Leeds. Tracklista wyglądała następująco:

The Rise Of Denial
Pity The Sadness
Erased
I Remain
As I Die
The Enemy
Enchantment One Second
No Celebration
Requiem
Faith Divides Us Death Unites Us
The Last Time
Say just Words

Warto odnotować, że kilka dni wcześniej Aaron Aedy, Greg Mackintosh i Steve Edmondson trafili do ekskluzywnego grona artystów firmujących sprzęt marki Peavey.Zdjęcia i film z festiwalu Ozzfest


19 / Wrzesień / 2010Na oficjalnej witrynie Facebook zespołu, pojawiły się zdjęcia pochodzące z wczorajszego występu na festiwalu Ozzfest 2010, do obejrzenia których zapraszamy tutaj. Poniżej, dzięki portalowi YouTube możemy zobaczyć Paradise Lost nie tylko na scenie, ale również nieco od kuchni i to właśnie podczas wyżej wspomnianej imprezy.


Reedycja płyty vinylowej Draconian Times


09 / Sierpień / 2010Mamy dobrą wiadomość dla kolekcjonerów wydawnictw Paradise Lost. Dzięki wytwórni Peaceville Records, zostanie wznowiona nakładem dwóch tysięcy kopii, limitowana edycja albumu Draconian Times w postaci dwóch vinylowych płyt. Tracklista:

SIDE 1
Enchantment
Hallowed Land
The Last Time

SIDE 2
Forever Failure
Once Solemn
Shadowkings

SIDE 3
Elusive Cure
Yearn For Change
Shadows Of God

SIDE 4
Hands Of Reason
I See Your Face
Jaded

Paradise Lost po raz kolejny na festiwalu Sonisphere


17 / Czerwiec / 2010Kolejnym w tym roku koncertem Paradise Lost, który odnotowaliśmy już kilka dni temu, miał być zbliżający się występ na Graspop Metal Meeting w Belgii. Dzisiaj okazuje się jednak, że dzień wcześniej zespół zagości na coraz bardziej popularnym w wielu krajach Sonisphere Festival. Po raz pierwszy Paradise Lost wzięło udział w tej imprezie w sierpniu ubiegłego roku na terenie Wielkiej Brytanii. Jak wiadomo główną atrakcją tego wydarzenia są zespoły takie jak Metallica, Anthrax, Slayer, czy Megadeth, które mogliśmy zobaczyć nawet wczoraj w Polsce w ramach tej właśnie imprezy - niestety jednak bez udziału „naszej” ekipy. Pozostaje zatem obejść się smakiem i wyruszyć do Bukaresztu, gdzie dwudziestego piątego czerwca Sonisphere wystartuje ponownie i gdzie tam właśnie Paradise Lost zagra po raz kolejny.


Paradise Lost na festiwalu w Toulouse


06 / Czerwiec / 2010Po ostatnich perturbacjach związanych z koncertowaniem Paradise Lost, zespół wreszcie wystąpił na scenie i miało to miejsce przedwczoraj w Toulouse na Le Phare Metal Fest i wczoraj w Lille na tamtejszym Denain Festival. Setlista tego ostatniego koncertu przedstawiła się następująco:

The Rise Of Denial
Pity The Sadness
Erased
I Remain
As I Die
The Enemy
Embers Fire
First Light
Enchantment
Frailty
No Celebration
One Second
Requiem
Faith Divides Us Death Unites Us
Say Just Words
Koncert w Tunezji odwołany


29 / Kwiecień / 2010Ciąg dalszy niepowodzeń koncertowych Paradise Lost. Tym razem odpada Tunezja, gdzie zakontraktowano występ w Tunisie. Organizatorzy przepraszają za zaistniałą sytuację, ale niestety na dzień dzisiejszy nie są w stanie zagwarantować odbycia się imprezy z przyczyn finansowych.

Koncert na Malcie odwołany


16 / Kwiecień / 2010Kolejny już w tym roku koncert wypadnie z trasy Paradise Lost. Nick Holmes na wieść o wielkiej chmurze pyłu wulkanicznego postanowił zrezygnować z podróży na Maltę. Tym samym wokalista zespołu, na swoim blogu poprosił maltańczyków, żeby nie palili jeszcze flag z jego podobizną na ulicach :) Obiecał, że wkrótce dolecą.

Koncerty w Australii odwołane


17 / Marzec / 2010Na dzień dzisiejszy odwołane zostały koncerty Paradise Lost w Australii. Zespół pod koniec kwietnia miał zawitać w trzech miastach: Brisbane, Sydney i Melbourne, jednak z przyczyn typowo komercyjnych organizatorzy zdecydowali, że do koncertów nie dojdzie.Pierwsze dema Paradise Lost na płycie vinylowej


01 / Marzec / 2010W maju ubiegłego roku, pod nazwą Drown In Darkness ukazały się oficjalnie na CD zamierzchłe, pierwsze dema Paradise Lost. Jak wiadomo materiały te pochodziły jeszcze z okresu, gdy zespół nie miał na koncie żadnego studyjnego albumu, czyli dokładnie przed wydaniem płyty Lost Paradise. Z dniem dzisiejszym informujemy, że na światło dzienne wychodzą dwa krążki Drown In Darkness w wersji na vinylu. Z pewnością jest to miła niespodzianka dla kolekcjonerów wydawnictw Paradise Lost.Paradise Lost wznowiło trasę


24 / Luty / 2010Za nami pierwsze koncerty Paradise Lost w tym roku. Zespół w pełni zrekompensował się fanom w Rumunii, Chorwacji, Bułgarii i Szwajcarii za odwołane z powodu absencji Grega Mackintosha występy, które miały odbyć się pod koniec ubiegłego roku w tych właśnie krajach. Póki co zanosi się na dłuższą przerwę w koncertowaniu, bo planowany powrót na scenę ma nastąpić dokładnie za dwa miesiące, kiedy to Paradise Lost wystąpi na trzech imprezach w Australii. Zapowiedź tego wydarzenia w poniższym zwiastunie. Nie wykluczone jednak, że wolny termin ulegnie zmianie gdyż dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie o wcześniej nie planowanym koncercie na Malcie.


Spotkanie z polskimi fanami


02 / Luty / 2010Minęły już dwa miesiące od czasu ostatnich występów Paradise Lost w Warszawie i Krakowie. Dla wszystkich, którzy wciąż rozpamiętują to wydarzenie, przedstawiamy krótki materiał ze spotkania zespołu z fanami, które odbyło się pierwszego grudnia w jednym z warszawskich salonów Empika. Na dokładkę zaś, polecamy opis tego co wydarzyło się dzień później w krakowskim klubie Studio.


Zmiana terminu koncertów w Australii


28 / Styczeń / 2010Zmienił się termin koncertów Paradise Lost w Australii. Planowane na luty występy w Brisbane, Sydney i Melbourne zostały przeniesione na koniec kwietnia.
W listopadzie ubiegłego roku, pod szyldem Pure Metal, pojawiła się biografia autorstwa Małgorzaty Gołębiewskiej o Paradise Lost, której nakład był mocno ograniczony. Dzisiaj mamy dobre wieści dla tych, którzy nie zdążyli załapać się na pierwszy rzut. W lutym planowana jest reedycja pisma, na dodatek wyczyszczona z drobnych potknięć literówkowo-technicznych, które wkradły się do pierwszego wydania. Poza tym drugi sort w porównaniu z pierwowzorem, będzie się róznić tłem pod rozdział o Believe in Nothing i dodatkowymi zdjęciami zespołu. Cena nie ulega zmianie - 20 zł. 60 gr. ( 15 zł. magazyn + 5 zł. 60 gr. koszty wysyłki ). Zainteresowani więcej informacji uzyskają na naszym forum Hallowed Land lub pod mailem: frozenillusion@wp.pl