'); ?>


Konkurs noworoczny


31 / Grudzień / 2011W obecnym, ale kończącym się już starym roku, największym wydarzeniem w zespole Paradise Lost była reaktywacja trasy promującej legendarny album Draconian Times i z tej właśnie okazji chcielibyśmy zaproponować wszystkim fanom wzięcie udziału w konkursie noworocznym, w którym nagrodami ufundowanymi przez EMI Music Poland/Century Media będą trzy płyty CD Draconian Times MMXI upamiętniające wyżej wymienione wydarzenie. Pytania, dla uważnie śledzących stronę www.paradiselost.pl, nie powinny być trudne, ale czas na nadesłanie odpowiedzi wyznaczamy, aż do piętnastego stycznia roku Pańskiego 2012-ego. W mailu na rajutracony@wp.pl oprócz odpowiedzi na poniższe pytania, prosimy podać imię i nazwisko oraz dokładny adres zamieszkania. Dodatkową nagrodą w konkursie jest limitowane wydanie albumu Gothic w wersji digipack z bonusami. Zapraszamy do zabawy!

1. Z którego koncertu został zarejestrowany materiał Draconian Times MMXI? Proszę podać miejsce i dokładną datę.

2. Które albumy z dwunastu, jakie nagrał do tej pory zespół Paradise Lost nie doczekały się wydania na płytach winylowych?

3. Gdzie odbył się ostatni jak do tej pory koncert Paradise Lost w naszym kraju? Proszę podać miejsce i dokładną datę.

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:
/ kolejność alfabetyczna /


O nowym albumie i życzeniach świąteczno-noworocznych


23 / Grudzień / 2011Z informacji jakie docierają do nas z obozu Paradise Lost wynika, że zespół skończył kilka dni temu nagrania do swojego trzynastego albumu, któremu nadano tytuł Tragic Idol . W chwili obecnej odbywa się miksowanie nowego materiału przez znanego producenta Jensa Bogrena. Nick Holmes miał już okazję usłyszeć ostateczne wersje fragmentów nowej płyty i jest nimi totalnie zachwycony. Na Twitterze wyznał, że nowe utwory zrobiły na nim tak duże wrażenie, że zapomniał o tym, że ma kaca! W jednym z niemieckich wywiadów Nick podał kolejny, nieznany jeszcze tytuł utworu z nowego albumu - Solitary One. Natomiast Greg Mackintosh wypowiada się o nowej płycie jako bardzo gitarowej. Jens Bogren zasugerował mu w studiu nagranie jeszcze większej ilości partii gitar, niż to było początkowo planowane. Według Grega nowy materiał przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom takich kompozycji jak legendarny True Belief.
Hm… brzmi ciekawie i miejmy nadzieję, że równie ciekawie, a może nawet bardziej ciekawie zabrzmi nowe dzieło Paradise Lost, którego premiera nastąpi dokładnie za cztery miesiące.
Korzystając z okazji chcielibyśmy wszystkim fanom życzyć spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych klimatu rodzinnej atmosfery oraz wspaniałego Nowego Roku, w którym miejmy nadzieję, będzie możliwość spotkania się właśnie na koncertach Paradise Lost…
Paradise Lost na Rockwave Festival 2012


13 / Grudzień / 2011Potwierdzony został występ Paradise Lost na festiwalu Rockwave Festival w Atenach, który odbędzie się pierwszego lipca przyszłego roku. Koncert ten zbiegnie się z dwudziestą rocznicą pierwszego w historii koncertu Paradise Lost w Grecji. - To dla nas świetna sprawa móc ponownie zagrać w Grecji, a zwłaszcza na festiwalu Rockwave. Szczególnie zaszczyceni jesteśmy tym, że wystąpimy obok zespołu, który zapoczątkował heavy metal, czyli Black Sabbath. Nie możemy się doczekać, aby znowu was tam wszystkich zobaczyć – powiedział Greg Mackintosh, zapytany o to wydarzenie.
Nowy album w kwietniu!


28 / Listopad / 2011Jak informuje Greg Mackintosh, trwa właśnie nagrywanie nowego albumu, który prawdopodobnie będzie nosił nazwę Tragic Idol. Paradise Lost przebywa obecnie w The Chapel Studios w Lincolnshire, gdzie produkcją zajął się tak jak na poprzedniej płycie, Jens Bogren. – Tragic Idol będzie zainspirowany doom i klasycznym metalem. Powiedziałbym, że jest bardziej melodyjny od naszej ostatniej płyty, co nie oznacza oczywiście, że nie będzie zachowana przy tym odpowiednia ciężkość. Znajdziemy tutaj sporo solówek i melodii. Przykładowe tytuły utworów, to: Honesty In Death, Theories From Another World, In This We Dwell i tytułowy Tragic Idol.
Premierę albumu ponownie wydanego przez Century Media wyznaczono w Europie na dwudziesty trzeci kwiecień, a w Ameryce Północnej na dwudziestego czwartego kwietnia. Wkrótce zostaną podane daty trasy koncertowej promującej nowy materiał.


Paradise Lost na Brutal Assault 2012


02 / Listopad / 2011Potwierdzony został udział Paradise Lost na przyszłorocznym Brutal Assault w Czechach. Festiwal odbywający się w sierpniu, potrwa trzy dni, a obok Paradise Lost między innymi na dzień dzisiejszy wystąpią: Immortal, Incantation, Heaven Shall Burn i Moonspell. Więcej informacji tutaj
Kolejny trailer o nowym DVD


28 / Październik / 2011Czas leci, a póki co w obozie Paradise Lost trwa kompletna cisza. Zespół kilka tygodni temu zakończył tegoroczne koncertowanie i niestety nie dał żadnych sygnałów odnośnie wydania nowego albumu. Być może jest to związane z niespodziewanym sukcesem wydawniczym projektu Grega Mackintosha o nazwie Vallenfyre. Jak widać album A Fragile King podbija serca fanów na całym świecie, a sam Greg zaangażował się maksymalnie w nowy zespół. Na razie nam, fanom Paradise Lost pozostaje czekać do siódmego listopada, kiedy to ukaże się zapowiadane od kilkunastu tygodni nowe DVD o nazwie Draconian Times MMXI. Poniżej przedstawiamy drugi, oficjalny trailer tego wydawnictwa oraz klip Vallenfyre i kulisy jego powstawania.Przyszłoroczne koncertowanie


18 / Wrzesień / 2011Jak widać w ostatnich kilku miesiącach Paradise Lost skupił się generalnie na występach typowo festiwalowych i co wielce prawdopodobne do końca tego roku raczej koncertować nie będzie. Wiemy już natomiast o planach, niestety również festiwalowych, na najbliższy rok. Tak więc póki co czekają na nas występy w prestiżowych imprezach jak choćby marcowym Hammerfest IV i sierpniowych Wacken Open Air oraz Bloodstock Open Air.
Promocja Draconian Times MMXI


13 / Wrzesień / 2011Brytyjska strona Paradise Lost zapowiada dwie specjalne oferty dotyczące nadchodzącego DVD Draconian Times MMXI. Jako dodatek do zestawu podwójnego DVD zbierane są również wstępne zamówienia na ekskluzywny T-shirt. Aby oferta była jeszcze bardziej atrakcyjna, pierwsze osoby, które złożą zamówienie otrzymają płyty z autografami napisanymi odręcznie przez członków zespołu. Oczywiście ilość płyt jest limitowana. Zainteresowanych odsyłamy tutajProjekt Grega Mackintosha


03 / Wrzesień / 2011Jak podaje wytwórnia Century Media, właśnie podpisano kontrakt z zespołem Vallenfyre i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że w owym zespole wokalistą jest sam Greg Mackintosh! Dodatkowym smaczkiem jest to, że resztę zespołu stanowią muzycy My Dying Bride, At The Gates i Doom, a za garami zasiadł kolejny człowiek z Paradise Lost, czyli Adrian Erlandsson…

Skład zespołu:
Gregor Mackintosh (Paradise Lost) – wokal i gitara prowadząca
Hamish Glencross (My Dying Bride) – gitara rytmiczna i prowadząca Mully – gitara rytmiczna
Scoot (Doom, Extinction of Mankind) – Bas
Adrian Erlandsson (At The Gates, Paradise Lost) – perkusja

Brzmienie Vallenfyre nawiązuje do młodości Grega :
- Mój starszy brat zapoznał mnie po raz pierwszy z bardziej brutalną muzyka i było to w 1981 roku. W następnych latach, kiedy jeszcze byłem nastolatkiem pokochałem wczesne zespoły hardcore punk jak Discharge, English Dogs, Conflict itd. W tym samym czasie uświadomiłem sobie istnienie muzyki metalowej : Motorhead i Black Sabbath. Na przełomie lat 1984 i 1985 zainteresowałem się zespołami, które łączyły te style: - Helhammer, Antisect i Amebix. Kilka lat później zacząłem wymieniać się kasetami z ludźmi z całego świata, co umożliwiło mi posłuchanie wielu świetnych i interesujących zespołów grających ekstremalną odmianę metalu. Autopsy, Napalm Death, Morbid Angel, Repulsion, Nihilist są tymi bardziej znanymi zespołami, które polubiłem, ale była cała masa innych, które nie zyskały takiej popularności. W tym samym czasie założyłem ze swoimi przyjaciółmi Paradise Lost. Nasz wczesny materiał zawierał mieszankę tego wszystkiego, ale był również pod wpływem muzyki doom w stylu Candlemass, Trouble i St Virus.

Wydarzenie, które doprowadziło do powstania Vallenfyre nie należy do zbyt szczęśliwych. Późnym latem 2009 roku u mojego ojca został zdiagnozowany rak prostaty. Później, na jesień, gdy odbywało się jego leczenie, Paradise Lost rozpoczęło trasę promująca najnowszy album: Faith Divides Us Death Unites Us. Po tygodniu dostałem telefon od swojej mamy, która powiedziała mi, że rak został również znaleziony w płucach i nie ma już nadzieji. Mojemu ojcu pozostało tylko kilka tygodni życia. Podjąłem decyzję, aby opuścić rozpoczętą trasę i wybrałem jako swojego zastępcę mojego bardzo zdolnego technicznego Milly Evansa. Pojechałem do domu i pozostałem ze swoimi rodzicami przez następne kilka tygodni. Po bardzo smutnym i bolesnym czasie mój ojciec odszedł wczesnym rankiem drugiego grudnia 2009roku ( w tym dniu odbył się koncert w Krakowie, przyp. Seb. )... W następnych tygodniach doświadczyłem wszystkich „ sławnych” etapów bycia w żałobie. Stałem się bardzo autodestruktywny i postanowiłem wykorzystać to do czegoś kreatywnego. Aby złożyć hołd człowiekowi, który woził nas na nasze pierwsze występy, ponieważ nikt z nas nie potrafił prowadzić samochodu. Jedyny tata, którego znam, który słuchał w radiu Bolt Thrower’s Peel Sessions. Facet , który dał mi moją pierwszą książkę na temat gry na gitarze. Zdecydowałem więc, że wrócę do samego początku… wszystko było zdeterminowane strachem.. Pierwotnie nie zamierzałem tego wydawać... to był rodzaj catharsis. Jednak po nagraniu pewnej części materiału stwierdziłem, że sprawia mi to radość, chciałem więc zaangażować w to swoich przyjaciół – tak, aby mogło to się przekształcić się w prawdziwą zabawę.

Greg: - Album nazywa się „ A Fragile King” i ten tytuł nawiązuje do walki mojego ojca z rakiem. Teksty dotyczą właściwie tego samego wydarzenia, chociaż obracają się również wokół tematyki społecznej, religii, polityki i związków. Wszystko jest dosyć ponure.

Debiut Vallenfyre zostanie wydany w Europie 31 października 2011 oraz 1 listopada 2011 w Ameryce Północnej. Wydawcą jest Century Media Records. Vallenfyre nie jest tylko jednorazowym projektem, ale będzie dalej istniał jako zespół i będzie go można zobaczyć na żywo w 2012. Wkrótce więcej informacji, a tymczasem zapraszamy na www.vallenfyre.com
DVD Draconian Times MMXI


03 / Sierpień / 2011Siódmego listopada nastąpi premiera nowego DVD Paradise Lost o nazwie Draconian Times MMXI. Płyta zostanie wydana przez obecną wytwórnię fonograficzną zespołu, czyli Century Media Records. Jak wiadomo na początku tego roku Paradise Lost odtwarzał na żywo swoje monumentalne dzieło z 1995 roku. Trasa obejmowała siedem koncertów w następujących, wybranych miastach: Tilburg, Bochum, Londyn, Paryż, Ateny i Thessaloniki.
Nick Holmes tak wspomina niedawne wydarzenia: – Ta trasa sprawiła nam dużą frajdę, a odzew publiczności przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie koncerty były świetne, ale show w Londynie było szczególne. To był punkt kulminacyjny naszej trasy i dobrze, że ten występ został zarejestrowany na DVD. Jens Bogren zajął się miksem i efekt wyszedł rewelacyjny. Oprócz tego będzie sporo extra materiału, dużo wydarzeń „od kuchni”. Wszystko ciekawie się uzupełnia. Jesteśmy szczęśliwy mając tak oddanych fanów, którzy podróżują po całej Europie, aby zobaczyć nas na żywo. To DVD jest dla nich zadedykowane i mam nadzieję, że sprawi im dużo przyjemności.

Draconian Times MMXI zawiera koncert w Londynie, który odbył się w The Forum pierwszego kwietnia tego roku, dokument w postaci video z całej trasy nagrany przez basistę Steve Edmondson’a, serię wywiadów na temat historii powstania albumu Draconian Times z Simonem Efemey’em ( producent Draconian Times z 1995 roku ), Nickiem Holmes’em, Gregiem Mackintosh’em, Aaronem Aedy’m, Stevem Edmonson’em oraz z Andy Farrow ( menadżer zespołu od 1990 roku ). Poza tym zobaczymy dwa ostatnie klipy Paradise Lost z albumu Faith Divides Us Death Unites Us.
Z okazji wydania Draconian Times MMXI fani otrzymali ciekawą propozycję pozostawienia swoich wspomnień dotyczących legendarnego albumu Draconian Times, które zostaną umieszczone na nowym DVD. Wszyscy, którzy złożą zamówienie na limitowaną wersję podwójnego DVD, Live CD w CM DISTRO EUROPE do dnia dwudziestego dziewiątego sierpnia, mogą liczyć, że ich wspomnienia ( nie więcej niż trzydzieści słów ) i imię pojawią się w napisach końcowych materiału DVD.
Z ciekawostek związanych z samym koncertem, można napisać, że został nagrany i wyprodukowany przez Paula Green’a z Cybertech Productions. Zaś Jens Bogren, który wyprodukował ostatni album Paradise Lost zajął się mixem i masteringiem brzmienia w Fascination Street Studios. Okładka do DVD Draconian Times MMXI została wykreowana przez Justin Kamerer www.angryblue.com
Tracklista zawiera wszystkie utwory z albumu Draconian Times oraz kilka starszych i nowszych klasyków:


Enchantment
Hallowed Land
The Last Time
Forever Failure
Once Solemn
Shadowkings
Elusive Cure
Yearn For Change
Shades Of God
Hands Of Reason
I See Your Face
Jaded
Faith Divides Us Death Unites Us
True Belief
One Second
Say Just Words
The Rise Of Denial
As I Die


Wkrótce więcej informacji na temat Draconian Times MMXI oraz zapowiedź tego wydawnictwa w postaci filmu video. Dzisiaj natomiast dzięki portalowi YouTube możemy zobaczyć mniej więcej to co działo się pierwszego kwietnia w londyńskiej hali Forum.
Sonisphere Festival


13 / Lipiec / 2011Z wieści o nadchodzącym, nowym albumie Paradise Lost można napisać jedynie tyle, że prawdopodobnie ukaże się wiosną przyszłego roku. Tymczasem jak widać zespół skoncentrował się na tegorocznych festiwalowych występach, których jak zawsze w okresie letnim jest dosyć sporo. Sobotnim, któremu z pewnością warto poświęcić więcej uwagi był znany na całym świecie festiwal Sonisphere. Zapraszamy do obejrzenia wywiadów jakich z tej okazji udzielił Greg Mackintosh dla Sonisphere Radio oraz Crave Metal TV.Setlista z Sonisphere:The Rise Of Denial
Erased
Pity The Sadness
Enchantment
I Remain
As I Die
One Second
Forever Failure
Requiem
Say Just Words
The Enemy
GSM Festival


18 / Czerwiec / 2011Po dłuższej przerwie w koncertowaniu Paradise Lost wystąpił wczoraj na portugalskim GSM festival. Setlista z tego występu wyglądała następująco:Enchantment
I Remain
Erased
Hallowed Land
As I Die
The Enemy
No Celebration
Forever Failure
Pity The Sadness
One Second
Requiem

Faith Divides Us Death Unites Us
Embers Fire
Say Just Words
Hexentanz Open Air Festival


02 / Maj / 2011Paradise Lost wystąpił na wczorajszym festiwalu Hexentanz w Niemczech, gdzie zaprezentował następujące utwory:The Enemy
Hallowed Land
Pity The Sadness
I Remain
Erased
As I Die
First Light
One Second
Embers Fire
No Celebration
Requiem
Faith Divides Us Death Unites Us
Say Just Words

The Last TimeZdjęcia z występu Paradise Lost na Open Air Festival możemy zobaczyć tutaj.


Tegoroczny koncert w Polsce


29 / Kwiecień / 2011Prawdopodobnie w tym roku zobaczymy Paradise Lost w naszym kraju. Prawdopodobnie, bo jak o tym wydarzeniu informują polskie media, tak na razie nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia z wytwórni. Koncert miałby odbyć się z okazji Płockiego Cover Festiwalu, którego termin przypadnie na trzeciego września. Obok Paradise Lost miałyby wystąpić takie zespoły jak: Gamma Ray, Epica, Ceti i Turbo.Jeff Singer ponownie z Paradise Lost


26 / Kwiecień / 2011Były perkusista zespołu, Jeff Singer zagra ponownie z Paradise Lost. Przypomnijmy, że taka sytuacja miała już miejsce po jego odejściu w 2008 roku. Tym razem Jeffo wystąpi na dwóch koncertach festiwalowych, majowym Hexentanz w Niemczech i czerwcowym GSM w Portugalii. Wcześniej, bo w 2009 roku Singer pojawił się jednorazowo na Alternavigo Festival w Hiszpanii. Jak twierdzi sam zainteresowany, - Ponowny występ z Paradise Lost jest dla mnie wyjątkowym przeżyciem, tym bardziej, że od dłuższego czasu chodziło mi to po głowie, no i sam fakt spotkania się z chłopakami będzie wspaniałym wydarzeniem.
Paradise Lost po raz czwarty na Sonisphere


11 / Kwiecień / 2011Jednym z największych, od kilku lat, wydarzeń w świecie muzycznym jest Sonisphere Festival, na którym swój udział biorą największe metalowe zespoły. Podczas kolejnej edycji festiwalu, który tym razem odbędzie się ponownie w Wielkiej Brytanii, po raz czwarty wystąpi Paradise Lost. Jak twierdzi Nick Holmes, - bardzo cieszy mnie ta informacja, gdyż zamierzałem osobiście wybrać się na to wydarzenie. Teraz przynajmniej nie będę musiał płacić za wstęp, no i do tego odejdą koszty podróży. Ech, cały Nick!
Zainteresowanych kupnem biletów na Sonisphere Festival zapraszamy do klinięcia tutaj.

Podsumowanie trasy Draconian Times Tour 2011


04 / Kwiecień / 2011Dobiegła końca niespodziewana i zaskakująca, ponowna trasa albumu Draconian Times. Wcześniej podawaliśmy informacje o pierwszych trzech koncertach, które odbyły się w Grecji. Dzisiaj możemy podsumować pozostałe pięć, które miały miejsce w Holandii, Niemczech, Anglii i Francji. Według zapowiedzi zespół miał zaprezentować wszystkie utwory z wyżej wymienionego albumu i tak właśnie też się stało, a oprócz tego na dokładkę można było usłyszeć: Faith Divides Us Death Unites Us, The Rise Of Denial, No Celebration, One Second, Say Just Words, True Belief, Sweetness oraz As I Die. Jak wspominaliśmy wcześniej, w Grecji Paradise Lost zaprezentował jeszcze: The Enemy, Mystify i Embers Fire. Z ważnych informacji dla fanów możemy podać dokładną setlistę koncertu z Londynu, z którego jak wiadomo powstanie oficjalne wydawnictwo DVD Live:Enchantment
Hallowed Land
The Last Time
Forever Failure
Once Solemn
Shadowkings
Elusive Cure
Yearn For Change
Shades Of God
Hands Of Reason
I See Your Face
Jaded

Faith Divides Us Death Unites Us
True Belief
One Second
Say Just Words
The Rise Of Denial

Sweetness
As I Die


Dodatkowy koncert w ramach trasy Draconian Times


24 / Marzec / 2011Na zapowiadany w ostatnim dniu marca koncert w Bochum wszystkie bilety zostały już wyprzedane. Z tej okazji postanowiono zaplanować dodatkowy koncert w Koeln, który odbędzie się dzień wcześniej. Jak wiadomo w tym dniu Paradise Lost miał zagrać w Paryżu, ale ze względu na wybuch pożaru w Elysee Montmartre to wydarzenie nie mogło dojść do skutku. Nie oznacza to jednak, że zespół w Paryżu nie wystąpi. Na trzeciego kwietnia przewidziano występ w tamtejszym klubie Bataclan.


Grecka trasa Draconian Times


21 / Marzec / 2011Za nami pierwsze koncerty w ramach zapowiadanej od dłuższego czasu, ponownej trasy Draconian Times. Trzy koncerty, które odbyły się na terytorium Grecji cieszyły się sporym zainteresowaniem nie tylko fanów, ale także lokalnych mediów. Z resztą to nic dziwnego w kraju, gdzie popularność zespołu od zawsze jest ogromna. Obok wszystkich utworów z Draconian Times, Paradise Lost zaprezentował także Faith Divides Us Death Unites Us, The Enemy, Mystify, One Second, Say Just Words, True Belief, Embers Fire, Sweetness oraz As I Die.
Zainteresowanych zakupem zapowiadanego we wcześniejszych newsach wydawnictwa Draconian Times Legacy Edition odsyłamy do kliknięcia w powyższe banery.


Zapowiedź nowego DVD


15 / Marzec / 2011Dzisiaj wiemy już na pewno, że nadchodzący koncert w Londynie w ramach trasy Draconian Times, będzie nagrywany na potrzeby nowego DVD live zespołu. Trwa sprzedaż biletów na ten występ i zachęcamy do uczestniczenia w tym jedynym, unikalnym wydarzeniu. Zamów bilet tutaj. Zaś dzisiaj do północy czasu brytyjskiego trwa sprzedaż biletów VIP na wszystkie koncerty objęte Draconian Times Tour oprócz Grecji, gdzie termin wyznaczony był na dziewiątego marca.Nowa wersja Draconian Times


24 / Luty / 2011Czwartego kwietnia ukaże się zapowiadany już pod koniec ubiegłego roku, zremasterowany album Draconian Times. Poddany cyfrowej obróbce 5.1 Dolby Surround pozwoli fanom usłyszeć ten materiał w jakości jak dotąd nieosiągalnej. Wydawnictwo firmowane jako Legacy Edition pojawi się w wersji digipack i kolekcjonerskiej, zaś w późniejszym czasie wzbogacone zostanie o trzeci krążek, na którym powinien znaleźć się zapis koncertu z dawnego lub teraźniejszego okresu. Ciekawostką Legacy Edition jest z pewnością nie publikowany nigdzie do tej pory utwór Last Desire, który być może jest wersją demo ówczesnego utworu singlowego Another Desire. Czekamy zatem z niecierpliwością...


CD 1

Enchantment / Remasterred
Hallowed Land / Remasterred
The Last Time / Remasterred
Forever Failure / Remasterred
Once Solemn / Remasterred
Shadowkings / Remasterred
Elusive Cure / Remasterred
Yearn For Change / Remasterred
Shades Of God / Remasterred
Hands Of Reason / Remasterred
I See Your Face / Remasterred
Jaded / Remasterred
Enchantment / Demo 1994
Last Desire / Demo 1994
Forever Failure / Live Germany 1995
Shadowkings / Live Germany 1995
Once Solemn / Live Germany 1995
Hallowed Land / Live Germany 1995
The Last Time / Live Germany 1995

CD 2

Enchantment / 5.1 Mix
Hallowed Land / 5.1 Mix
The Last Time / 5.1 Mix
Forever Failure / 5.1 Mix
Once Solemn / 5.1 Mix
Shadowkings / 5.1 Mix
Elusive Cure / 5.1 Mix
Yearn For Change / 5.1 Mix
Shades Of God / 5.1 Mix
Hands Of Reason / 5.1 Mix
I See Your Face / 5.1 Mix
Jaded / 5.1 Mix
Forever Failure / Video
The Last Time / Video
Hallowed Land / VideoZ nowinek dotyczących zbliżającej się, ponownej trasy Draconian Times informujemy, że obok zespołu Ghost, kapelami uzupełniającymi supporty Paradise Lost będą jeszcze Scar Of The Sun, Sorrowful Angels i Against My Better Judgement.
Pierwszy koncert w roku 2011


12 / Luty / 2011Pierwszy koncert w tym roku już za nami. Na festiwalu Close Up Baten w Szwecji Paradise Lost zaprezentował dwanaście utworów, oto one:

The Rise Of Denial
Pity The Sadness
Erased
I Remain
As i Die
The Enemy
First Light
No Celebration
One Second
Requiem
Faith Divides Us Death Unites Us
Say Just Words


Jak podają oficjalne serwisy, zespołem supportującym Paradise Lost na wznowionej po latach trasie Draconian Times będzie szwedzka formacja Ghost. Info na temat tego zespołu znajdziecie na witrynie: Ghost/My Space

Pierwsze terminy koncertów


14 / Styczeń / 2011Oprócz zapowiadanych już od pewnego czasu koncertów promujących album Draconian Times, dzisiaj poznaliśmy inne terminy występów Paradise Lost w tym roku. W lutym zespół zagości na Szwedzkim festiwalu Close Up Baten, zaś w lipcu na Fortarock festiwal w Holandii. Do tego czasu terminów przybędzie jeszcze sporo, ale o tym jak zwykle będziemy informować na bieżąco.