'); ?>


Konkurs świąteczno noworoczny


18 / Grudzień / 2012Od dzisiaj na naszej witrynie rusza konkurs świąteczno noworoczny, w którym do wygrania będzie DVD Draconian Times MMXI z ubiegłorocznego koncertu w Londynie, zarejestrowanego w hołdzie dla legendarnego albumu Draconian Times. Oprócz tego do rozlosowania wśród zwycięzców zostaną jeszcze kultowe single The Last Time oraz As I Die. Konkurs potrwa do dziesiątego stycznia, a odpowiedzi na poniższe pytanie, wraz z imieniem i nazwiskiem oraz z dokładnym adresem zamieszkania, prosimy kierować na maila: rajutracony@wp.pl z dopiskiem w temacie: Konkurs Paradise Lost. Życzymy powodzenia!

Pytanie konkursowe:

- dokładnie dwa miesiące temu zespół Paradise Lost koncertował w naszym kraju odwiedzając dwa miasta: Katowice i Warszawę. Proszę podać, które z kolei były to występy właśnie w tych miastach w historii przyjazdów Paradise Lost do Polski?Partnerami w konkursie są:
/ alfabetycznie /METAL CENTRE Mailorder & Webzine

Prawdopodobnie jest to ostatni tegoroczny news, tak więc korzystając z okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim nastrojowych, pogodnych i spędzonych w rodzinnej atmosferze świąt Bożego Narodzenia oraz bardzo udanego Nowego Roku, przepełnionego muzyką, której wartości będą wciąż udoskonalały Waszą egzystencję.

Zakończenie tegorocznej trasy Tragic Idol


14 / Grudzień / 2012Wczorajszym koncertem w Bogocie, zakończyła się tegoroczna trasa koncertowa promująca album Tragic Idol. Brazylia, Argentyna, Chile i Kolumbia to kraje, które Paradise Lost odwiedził podczas grudniowego mini tournee po Ameryce Południowej. W setliście, która od dłuższego czasu jest dokładnie taka sama doszło tym razem do jednej zmiany. Utwór Praise Lamented Shade zastąpiony został przez No Celebration i miało to miejsce podczas dwóch ostatnich koncertów.
Wcześniej, bo na początku miesiąca zespół udał się w ekskluzywny rejs z Miami na Wyspy Bahama z okazji festiwalu Barge To Hell, gdzie wystąpił dwukrotnie, trzeciego i piątego grudnia. Wciąż czekamy na setlisty z tych imprez, które zamieścimy w tym miejscu.
Jeśli chodzi o wydarzenia koncertowe, które czekają nas w zbliżającym się Nowym Roku, to wiemy już, że Paradise Lost wystąpi w maju i w czerwcu na czterech festiwalach i będą to:

02.05. HAUGESUND / Karmoygeddon / - Norwegia
05.06. SOLVESBORG / Sweden Rock Festival / - Szwecja
20.06. SANKT GOARSHAUSEN / Metalfest Open Air / - Niemcy
27.06. LOBNITZ / With Full Force XX / - Niemcy

Dla zbieraczy i kolekcjonerów wydawnictw mamy informację o ukazaniu się pod koniec roku dwupłytowego In Requiem Limited Special Edition, który zawierać będzie:

CD1
Album In Requiem

CD2
The Enemy /Live In London 2007/
Praise Lamented Shade /Live In London 2007/
Faith Divides Us Death Unites Us /Live In London/
True Belief /Live In London 2011/
One Second (Live In London 2011
Say Just Words /Live In London 2011/
The Rise Of Denial /Live In London 2011/
As I Die /Live In London 2011/

W całości koncert z Argentyny, który odbył się w ubiegłym tygodniu w Buenos Aires:

Premiera polskiej książki o Paradise Lost


09 / Listopad / 2012W listopadzie 2012 roku ukazała się polskojęzyczna biografia Paradise Lost - Raj dla Cyników, autorstwa Małgorzaty Gołębiewskiej. Licząca blisko pięćset stron książka wnikliwie analizuje historię zespołu i ujawnia nieznane ciekawostki o muzykach. To opowieść pełna wzlotów i upadków, prowadzona przez czwórkę przyjaciół i zmienianych perkusistów. Historia bez happy endu – bo po przeprowadzonych eksperymentach kapela już nie wróciła na szczyt – za to pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Można oskarżyć Wyspiarzy o zdradę ideałów, ale nie sposób się przy nich nudzić. W końcu niewiele metalowych formacji ma na koncie tak różnorodne płyty, jak deathowy Lost Paradise i elektroniczny Host.
Pomysł na napisanie książki pojawił się w 2009 roku, po wydaniu numeru specjalnego Pure Metal, który w całości poświęcono Paradise Lost. W międzyczasie wydawnictwo Essential Works zrezygnowało z wydania oficjalnej biografii No Celebration. Szansa na ciekawą lekturę została stracona, dlatego trzeba było wypełnić tę lukę i przy okazji uporządkować fakty, które w ostatnich latach lat zostały zapomniane lub przeinaczone przez samych muzyków lub autorów poszczególnych publikacji o kapeli.
Choć autorka przyznaje, że jest wielką fanką Paradise Lost, nie zawsze wierzy muzykom na słowo. Ma do dyspozycji liczne cytaty, których nie waha się użyć, gdy zachodzi możliwość mataczenia. Dzięki licznym materiałom, skompletowanym na potrzeby publikacji / lwia część pochodzi z prasy zagranicznej, m.in. z Kerrang!, Terrorizer, Metal Forces, angielskiego i niemieckiego Metal Hammera, Zillo, Heavy oder Was?, Orkusa i podziemnych zinów z różnych stron świata / czytelnik ma okazję prześledzić historię nie tylko z dzisiejszej perspektywy, przyjmując za punkt wyjścia przywłaszczony przez zespół metal gotycki, ale też porównać tę sytuację z latami 90-tymi, gdy Brytyjczycy nie chcieli słyszeć o wspomnianym gatunku. Dowiecie się, dlaczego – zdaniem Holmesa – na Host są najdojrzalsze kompozycje, a Draconian Times uchodzi za przeceniany album. Po lekturze Raju dla Cyników już nikt nie będzie wspomniał o komercji w kontekście Host. Zostanie za to przekonanie, że to jeden z najszczerszych albumów kapeli.
Książkę wydano w twardej, lakierowanej oprawie. W środku znajdziecie 476 stron tekstu i 20 kolorowych stron z unikalnymi zdjęciami - od 1988 do 2012 roku. Okładkę zaprojektowała Anna-Faraś Pągowska.Nie pozostaje nam zatem nic innego jak zaprosić wszystkich do lektury, a odchodząc od tematu i wracając do jeszcze wciąż gorącego, odnośnie minionych koncertów Paradise Lost w Polsce, polecamy obejrzenie prawie całego występu, który odbył się w Warszawie w Progresji:

Koncerty w Polsce zaliczone


24 / Październik / 2012Od pierwszego koncertu Paradise Lost w Polsce minęło dokładnie dwadzieścia lat. W ubiegły czwartek i piątek zespół ponownie wystąpił w naszym kraju i mamy tutaj do czynienia z pewną ciekawą sprawą. Otóż, za pierwszym razem Paradise Lost zagrał na legendarnym już festiwalu Metalmania, który odbył się wtedy w katowickiej hali Baildon i była to jedna z najlepszych imprez z tego cyklu jaka kiedykolwiek się odbyła. Dzisiaj po tamtej hali nie ma już śladu, bowiem w 2003 roku za sprawą ówczesnych decydentów została wyburzona. Koncert czwartkowy zaś, odbył się mniej więcej w odległości stu pięćdziesięciu metrów od pamiętnego Baildonu w budynku obecnego Mega Clubu, który w tamtych czasach swoją siedzibę miał w zupełnie innym miejscu. Trudno docieć, czy obecny budynek w ogóle wtedy istniał, a jeżeli tak, to jaką spełniał rolę. Tak więc niby w tym samym miejscu, a jednak w zdecydowanie innych okolicznościach. Niby ten sam zespół, a jednak zdecydowanie inny niż w odległej przeszłości…
To tyle z ciekawej historii, czas przejść do teraźniejszości. Oba koncerty jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu można zaliczyć do bardzo udanych. Paradise Lost zaprezentował się w znakomitej formie, a i publiczność pokazała, że warto by było częściej odwiedzać tutejsze rejony geograficzne. W Katowicach działo się wiele, prawie jak za najlepszych lat, co jak było widać, zaskoczyło zespół i także postronnych obserwatorów. Co do listy utworów, to została przedstawiona dokładnie taka sama o jakiej była mowa w poprzednim newsie. Od kilkunastu koncertów nie dochodzi w niej praktycznie do żadnych zmian, co również miało miejsce w sobotnim, ostatnim z europejskiej trasy w tym roku występie jaki miał miejsce w Brnie. Na pewno brakuje w niej True Belief, który mógłby zastąpić sporo już oklepany One Second, co więcej do pełni szczęścia należałoby dokoptować ze trzy lub cztery utwory z pominiętych albumów Gothic / nie liczymy intra Desolate /, Believe In Nothing i Host. Największej minusem jest tutaj właśnie zdecydowanie za krótka wizyta zespołu na scenie, który generalnie w porównaniu z innymi kapelami ze swojej półki wypada ciut słabiej.
Póki co jednak delektujemy się tym co zobaczyliśmy kilka dni temu, a tymczasem pochmurni synowie albionu udali się na zasłużony odpoczynek. Do grania powrócą w grudniu, kiedy to Paradise Lost odwiedzi Amerykę północną i południową, a jak będzie w przyszłym roku i czy ponownie przyjadą do nas - zobaczymy.
Sporo było w tym newsie o Katowicach, tak więc dla równowagi przedstawiamy zdjęcia z koncertu, który odbył się w Warszawie:
Embers Fire i Fear Of Impending Hell z Progresji:
Say Just Words z Katowic / fragment /:
Dwadzieścia lat temu, czyli pierwszy koncert w Polsce z Hali Baildon:


Dziś Katowice, jutro Warszawa


18 / Październik / 2012No i doczekaliśmy się! Dziś i jutro, po blisko trzech latach, Paradise Lost ponownie wystąpi w naszym kraju. Przypomnijmy, że ostatnia wizyta miała miejsce w grudniu dwutysięcznego dziewiątego roku, kiedy to zespół koncertował w Warszawie i Krakowie, a wcześniej na letnim festiwalu Eko Union Of Rock w Węgorzewie. Tym razem będziemy świadkami dwóch imprez, po raz szósty w historii w Katowicach i po raz ósmy w Warszawie, które będą odnotowane jako dwudziesty pierwszy i dwudziesty drugi występ w Polsce. Co ciekawe mogło być ich więcej, ale trzy, z różnych przyczyn, w przeszłości były odwoływane. Skupmy się jednak na teraźniejszości i na tym czego możemy spodziewać się dziś i jutro. Tak więc po kolei. Otwarcie drzwi w obu klubach wyznaczono na godzinę osiemnastą trzydzieści. Mniej więcej godzinę później na scenie powinien pojawić się aktualny support Paradise Lost, czyli grupa Soen, która powstała jako projekt muzyków grających na co dzień w takich zespołach jak Testament, Death, czy Opeth. Teraz czas, na najważniejsze. Występ Paradise Lost przewiduje się około godziny dwudziestej czterdzieści i teraz chcielibyśmy zaprezentować na podstawie kilku ostatnich koncertów, prawdopodobny zestaw utworów, które usłyszymy w Mega Clubie i Progresji. Tak więc całość rozpocznie się od intra Desolate z albumu Gothic, a dalej będą to:

Widow / Icon /
Honesty In Death / Tragic Idol /
Erased / Symbol Of Life /
Enchantment / Draconian Times /
Soul Courageous / One Second /
In This We Dwell / Tragic Idol /
Praise Lamented Shade / In Requiem /
Pity The Sadness / Shades Of God /
As I Die / Shades Of God /
One Second / One Second /
Tragic Idol / Tragic Idol /
The Enemy / In Requiem /
Embers Fire / Icon /
Fear Of Impending Hell / Tragic Idol /
Faith Divides Us Death Unites Us / Faith Divides Us Death Unites Us /
Say Just Words / One Second /


Fragmenty prawie wszystkich powyższych utworów, możemy zobaczyć w poniższym materiale, który pochodzi z sobotniego koncertu w Les Docks w Szwajcarii.
Na koniec niestety mniej przyjemniej, chociaż z początku zapowiadało się całkiem nieźle. Otóż jak zapowiadaliśmy we wcześniejszych newsach, mieliśmy zamiar przeprowadzić na naszej witrynie, konkurs z okazji koncertów Paradise Lost w Polsce. Jak do tej pory przeprowadziliśmy już ich kilka i współpracowaliśmy przy tym z wieloma osobami. Niestety, tym razem natrafiliśmy na zbyt /t/oporne podejście do tematu, no i zobaczyliśmy że pojęcie profesjonalizmu, jeszcze w niektórych kręgach bardzo mocno szwankuje... z pozdrowieniami dla GO AHEAD.

Grudniowy powrót do Ameryki


02 / Październik / 2012Zakończona trasa Epic Kings & Idols Tour nie była jedyną w tym roku przygodą Paradise Lost ze Stanami Zjednoczonymi. Jak wiadomo zespół zagości w grudniu na prestiżowym festiwalu Barge To Hell, gdzie płynąc na statku z Miami, aż do Wysp Bahama, wystąpi w trwającym pięć dni rejsie, obok czterdziestu innych zespołów. Mało tego, zaraz potem Paradise Lost będzie koncertował w Ameryce Południowej, gdzie na czterech, własnych imprezach pojawi się kolejno w Brazylii, Argentynie, Chile i Kolumbii.
Odnośnie odgrzewanych wydawnictw Paradise Lost, we wrześniu nakładem Sony Music Entertainment, ukazał się trzy płytowy box o nazwie Original Album Classics, który zawiera albumy Shades Of God, Icon i Draconian Times. Niby nic specjalnego, ale odnotować trzeba. Okładka na samym dole.
Podsumowanie Epic Kings & Idols Tour


28 / Wrzesień / 2012Dobiegła końca trasa koncertowa z Katatonią i The Devin Townsend Project po Ameryce Północnej. Podczas Epic Kings & Idols Tour zespoły zaprezentowały się szesnastokrotnie w Stanach Zjednoczonych i dwukrotnie w Kanadzie. Paradise Lost nie próżnowało także poza sceną, co widać na poniższej degustacji piwa, która odbyła się w jednym z lokali w Los Angeles:
Na samej już scenie, ekipa Nicka Holmesa i Grega Mackintosha odegrała w sumie jedenaście utworów i były to: Enchantment, Erased, The Enemy, Tragic Idol, Faith Divides Us Death Unites Us, In This We Dwell, Say Just Words, One Second, Honesty In Death, As I Die oraz Forever Failure. Nie obyło się bez większej wpadki, gdzie podczas występu w Phoenix zagrano tylko dwa utwory, gdyż wystąpiły problem techniczne z wokalem Nicka. Poniżej wykonanie In This We Dwell z El Rey Theatre w Los Angeles oraz wywiad z udziałem Steva Edmondsona, którego udzielił podczas wizyty w San Francisco dla portalu vinyl-blog.comPrzed nami druga część europejskiej trasy, podczas której Paradise Lost zawita do Katowic i Warszawy. Jak widać zespół nie ma chwili wytchnienia, a szczególnie Nick Holmes, który właśnie udzielił wywiadu dla brytyjskiego portalu Metal Injection:

Nowe Video Albumu Tragic Idol


19 / Wrzesień / 2012No i mamy kolejne, oficjalne video promujące najnowszy album Paradise Lost, Tragic Idol. Po teledysku Honesty In Death, nadszedł czas na kolejny, tym razem do utworu Fear Of Impending Hell. Video oraz kilka słów o nim znajdziecie na końcu newsa.
Tymczasem dobiega końca trasa koncertowa z Katatonią i The Devin Townsend po Ameryce Północnej i już wkrótce podsumujemy to co działo się podczas tournee za oceanem. Póki co wielkimi krokami zbliżają się koncerty Paradise Lost w naszym kraju i być może będziemy mieć dla Was wejściówki na te wydarzenia, które będzie można wygrać przy okazji konkursu, który wkrótce zagości na naszej stronie. Wielkimi krokami zbliża się również premiera wydawnicza zapowiadanej już od pewnego czasu, pierwszej w historii zespołu książki o Paradise Lost. Z tego co wiemy na dzień dzisiejszy wydawnictwo pod tytułem Raj Dla Cyników, podzielone na dwadzieścia rozdziałów, liczyć będzie pięćset stron, a w tym dwadzieścia zawierać będzie fotografie z okresu od 1988 do 2012 roku. Przewidziany koszt wraz z wysyłką to kwota rzędu pięćdziesięciu złotych. Ci, którzy zamówią książkę już dzisiaj prawdopodobnie będą mogli zbierać na niej autografy już podczas październikowych koncertów w Katowicach i w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie na naszym forum Hallowed Land.
Na koniec przedstawiamy kilka słów Grega Mackintosha na łamach Guitar World, odnośnie trwającej właśnie trasy Epic Kings i Idols Tour po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.


Ceny biletów na koncerty w Polsce


22 / Sierpień / 2012Po dosyć poważnym błędzie odnośnie występu Paradise Lost w naszym kraju, gdzie nie w Krakowie, jak widnieje na oficjalnym plakacie z październikowej trasy zespołu, a w Katowicach odbędzie się pierwszy koncert, nadszedł czas, by skorygować kolejny błąd, a mianowice taki, że na drugi dzień t.j. dziewiętnastego października, Paradise Lost gościć będzie owszem w Warszawie, ale nie w klubie Proxima, tylko Progresja. Mamy nadzieję, że ustalenia można uznać za ostateczne i więcej niespodzianek już nie będzie. Wiemy już, że bilety będą w cenie osiemdziesięciu ośmiu złotych, a w samym dniu imprezy będzie można nabyć je za równe sto złotych. Miejsca, w których będą dostępne to: go-ahead.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl oraz w sieci sklepów Empik, Media Markt i Saturn. Obydwa wydarzenia organizowane będą przez agencje Go Ahead oraz Knock Out Productions.
Tymczasem Paradise Lost szykuje się do wrześniowego tournee z Katatonią i The Devin Townsend Project po Ameryce Północnej, gdzie jak informowaliśmy już wcześniej, wystąpi w osiemnastu miastach na terenie USA i Kanady.Bilety VIP na koncerty w Polsce


14 / Sierpień / 2012Odnośnie przewidzianych koncertów Paradise Lost w październiku, w Polsce, podajemy informację o możliwości zakupu biletów VIPowskich, które można zamawiać tutaj. Cena takiej wejściówki wynosi prawie osiemdziesiąt osiem euro i w tej cenie będziemy mieli możliwość spotkania z zespołem i wykonania z nim zdjęć, posłuchania dwóch utworów jeszcze przed koncertem podczas próby sprawdzania dźwięku oraz otrzymamy ekskluzywny t-shirt plus inne gadżety związane z zespołem.


Paradise Lost Bloodstock Live


13 / Sierpień / 2012Przed nami ostatni z letnich, festiwalowych występów, koncert w wykonaniu Paradise Lost, który odbędzie się w Niemczech w ramach kultowej już wręcz imprezy o nazwie Summerbreeze. Pożniej, czyli we wrześniu, zespół odbędzie pierwszą w tym roku wizytę po Ameryce Północnej i zaraz na początku października rozpocznie drugą część europejskiej trasy promującej album Tragic Idol, podczas której zagości między innymi w naszym kraju na dwóch koncertach. Dla tych, którzy nie mieli okazji śledzić bezpośrednio wydarzeń z zakończonego właśnie Bloodstock Open Air zapraszamy do działu o aktualnej trasie, gdzie znajdziecie w całości występ Paradise Lost z tej właśnie imprezy.

Letnich festiwali ciąg dalszy


10 / Sierpień / 2012Generalnie rzecz ujmując, przy okazji trasy promującej najnowszy album Tragic Idol, zespół zbytnio nie rozpieszcza swoich fanów utworami z tego dzieła i przynajmniej w przypadku obecnych, letnich festiwalowych koncertów prezentuje na scenie maksymalnie cztery utwory z najnowszego materiału. Są to wciąż te same kompozycje: Honesty In Death, Tragic Idol, In This We Dwell oraz Fear Of Impending Hell. Jeśli mowa o pozostałych albumach, to setlista także pozostaje bez większych zmian: Widow, Erased, As I Die, Forever Failure, One Second, Embers Fire, The Enemy, Say Just Words. Raport ten dotyczy występów Paradise Lost w ramach ostatnich imprez takich jak Rockwave Festival, Rock Harz Festival, Costa De Fuego i Wacken Open Air Festival. Dziś wieczorem zespół zaprezentuje się na kultowym już Brutal Assault w Czechach, a za dwa dni wystąpi na jeszcze bardziej prestiżowym Bloodstock Open Air Festival, z którego relacja na żywo zostanie przeprowadzona w tym miejscu. Poniżej przedstawiamy utwór Tragic Idol z Costa De Fuego Festival, który odbył się w Hiszpanii, pod koniec ubiegłego miesiąca.Paradise Lost znów w Polsce!


31 / Lipiec / 2012No i w końcu doczekaliśmy się! Po trzech latach od ostatniego koncertu w naszym kraju, Paradise Lost ponownie zagości w Polsce. Osiemnastego października zespół wystąpi w Katowicach w tamtejszym Mega Clubie, a dzień później w warszawskim klubie Proxima. Będą to z kolei, dwudziesty pierwszy i dwudziesty drugi występ w historii Paradise Lost na naszym terytorium. Oczywiście na bieżąco będziemy informować o szczegółach zbliżających się imprez, jak i ewentualnych, prawdopodobnych spotkaniach zespołu z fanami. Poniżej przedstawiamy rok i miejsce, w jakich mogliśmy do tej pory zobaczyć Paradise Lost w Polsce, a dla zaostrzenia apetytu prezentujemy tytułowy utwór z najnowszego albumu Tragic Idol wykonany podczas lipcowego występu na Graspop Metal Meeting w Belgii oraz krótki wywiad jakiego udzielił Nick Holmes z okazji tejże imprezy.


DOTYCHCZASOWE KONCERTY PARADISE LOST W NASZYM KRAJU:


1992 Katowice / Hala Baildon /, Katowice / Hala AWF /, Warszawa / Klub Fugazzi / - przerwany
1995 Sopot / Molo /, Wrocław / Klub WZ /, Katowice / Hala AWF /, Warszawa / Klub Stodoła /
1997 Warszawa / Klub Stodoła /, Poznań / Klub Eskulap /
1999 Warszawa / Klub Proxima /
2001 Wrocław / Klub Strefa Radia Kolor /
2002 Katowice / Hala Spodek /
2003 Warszawa / Klub Proxima /, Poznań / Klub Eskulap /
2005 Łódź / Klub Dekompresja /, Warszawa / Stadion Syrenki /
2007 Katowice / Hala Spodek /
2009 Węgorzewo / Eko Union Of Rock Festival /, Warszawa / Klub Stodoła /, Kraków / Klub Studio /KONCERTY ODWOŁANE:


13.11.1993 Zabrze / Hala Widowiskowo Sportowa /
10.10.1999 Warszawa / Klub Proxima /
06.04.2005 Katowice / Hala Spodek/

Paradise Lost po przerwie na trasie


29 / Czerwiec / 2012Po blisko miesięcznej przerwie, Paradise Lost ponownie wrócił na trasę promującą najnowszy album Tragic Idol i w przeciągu tygodnia odwiedził trzy kraje: Belgię, Szwajcarię i Serbię, czym zapoczątkował część letnich, festiwalowych występów. Utwory, które zostały zaprezentowane na Graspop Metal Meeting, Ear Shaker Days i Belgrade Calling to: Widow, Honesty In Death, Erased, As I Die, Tragic Idol, Forever Failure, The Enemy, Say Just Words, One Second, Embers Fire oraz Fear Of Impending Hell. Poniżej zamieszczamy film, na którym można zobaczyć zespół podczas wykonania Widow i Honesty In Death z Graspop Metal Meeting w Dessel.


Kompilacja Century Media - Lost In Time


11 / Czerwiec / 2012Obecna wytwórnia Paradise Lost, Century Media zamieściła w internecie kompilację Greatest Hits, na którą złożyło się trzynaście utworów prezentujących dokonania zespołu od jego pierwszego albumu Lost Paradise, aż do ostatniego, czyli Tragic Idol. Z pewnością nie jest to pozycja, która zainteresuje fanów, ale dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Paradise Lost będzie na pewno ciekawym rozeznaniem w muzyce jaką do tej pory stworzył. Kompilacja o nazwie Lost In Time dostępna jest na witrynie metalsucks.net Lista utworów zawiera:


Our Saviour / Lost Paradise /
Eternal / Gothic /
As I Die / Shades Of God /
True Belief / Icon /
Hallowed Land / Draconian Times /
Say Just Words / One Second /
Nothing Sacred / Host /
Mouth / Believe In Nothing /
Erased / Symbol of Life /
Forever After / Paradise Lost /
The Enemy / In Requiem /
Faith Divided Us Death Unites Us / Faith Divided Us... /
Honesty In Death / Tragic Idol /


Drążąc dalej temat internetu, a ściślej mówiąc w tym przypadku portalu YouTube, zapraszamy do obejrzenia niesamowitej animacji stworzonej z prac graficznych, które zostały zawarte przy okazji tworzenia grafik do okładki albumu Tragic Idol. Naprawdę warto to zobaczyć!


Jeff Singer ponownie zagra z Paradise Lost


08 / Czerwiec / 2012Informujemy, że z powodu zbieżności terminów koncertów, perkusista Paradise Lost, Adrian Erlandsson nie zagra z zespołem na dwóch zbliżających się festiwalach, kolejno w Hiszpanii / Costa de Fuego, dwudziesty lipiec / i w Niemczech na Wacken Open Air / czwarty sierpień /. Mamy jednak nadzieję, że nikt nie poczuje się zawiedziony, bo na obu tych koncertach pojawi się ponownie, były perkman Paradise Lost, Jeff Singer.
Komentarz Jeffa: - Nie mogę się już doczekać chwili, aż zajmę miejsce za perkusją i znowu zagram z moimi kumplami z Paradise Lost. Jestem bardzo zadowolony z faktu, że zostałem zaproszony i już w tej chwili usuwam z siebie pajęczyny, aby dać popalić Nickowi przez te kilka dni... Niech już nadejdzie ta niewygoda w czasie lotu i drogie jedzenie lotniskowe. Mój Narzeko-Metr właśnie zaczął się ładować! Do zobaczenia na trasie!Pierwsza książka o Paradise Lost najpóźniej we wrześniu


05 / Czerwiec / 2012Na przełomie sierpnia i września ukaże się zapowiadana już przez nas pierwsza książka o Paradise Lost autorstwa Małgorzaty Gołębiewskiej. Potężny materiał będzie zawierał około pięciuset stron w sztywnej, lakierowanej okładce wraz ze specjalną kolorową wkładką ze zdjęciami. Cena za Raj Dla Cyników prawdopodobnie nie przekroczy pięćdziesięciu złotych łącznie z wysyłką, a pod tym adresem mailowym, można zdobyć więcej szczegółowych informacji i już zamawiać pierwsze egzemplarze - rajdlacyników@wp.pl
Jeśli chodzi o inne lektury do przeczytania, to w tym miesiącu zapraszamy do kolejnego numeru Mystic Art, gdzie tym razem znajdziecie ciekawy wywiad z samym Nickiem Holmesem.
Trasa z Katatonią po Ameryce Północnej


02 / Czerwiec / 2012We wrześniu bieżącego roku Paradise Lost wystąpi jako gość specjalny na trasie koncertowej w Ameryce Północnej razem z Katatonią i The Devin Townsend Project. Trasa pod nazwą Epic Kings & Idols Tour obejmie osiemnaście miast na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Katatonia i DTP będą wymiennie headlinerem poszczególnych koncertów.
Komentarz Devina odnośnie zapowiadanego wydarzenia: - Po przerwie, podczas której dokończyliśmy pracę nad naszym Live DVD z koncertów mających miejsce w Londynie - By A Thread, jak i nagraniu nowej płyty Epicloud, powoli zaczynamy wracać na trasę. Mam przyjemność oznajmić, że będą nam towarzyszyć naprawdę wspaniałe zespoły. Myślę, że to zestawienie spełni oczekiwania wszystkich fanów emocjonalnej muzyki metalowej i będzie bardzo miło dzielić scenę z pasjonatami, którzy podobnie jak ja, żyją swoją muzyką. Korzystając z okazji chciałbym podziękować za wspieranie nas i dawanie możliwości, abyśmy dla was zagrali. Będzie miło was tam wszystkich spotkać!
Komentarz Anders Nystrom’a z Katatonii: - Ciężko będzie natrafić na zestawienie lepsze niż to…
Paradise Lost wystąpi w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy od pięciu lat. Na tą okazję zespół wyda ponownie sześć swoich albumów poprzez wytwórnię The End Records. Premierę zapowiedziano na dwudziestego ósmego sierpnia.

Epic Kings & Idols Tour:

04.09. Seattle / Studio 7 / - USA
05.09. Vancouver / Commdore / - USA
07.09. San Francisco / Great American Music Hall / - USA
08.09. Los Angeles / El Rey Theater / - USA
09.09. Phoenix / Marquee Theater / - USA
11.09. Houston / Warehouse Live Studio / - USA
12.09. Dallas / Trees / - USA
13.09. Lawrence / Granada / - USA
14.09. Denver / Summit / - USA
16.09. Minneapolis / Station 4 / - USA
17.09. Chicago / Bottom Lounge / - USA
18.09. Pittsburgh / Mr. Smalls / - USA
19.09. Toronto / Opera House / - Canada
20.09. Montreal / Cafe Campus / - Canada
21.09. Worcester / Palladium / - USA
22.09. Philadelphia / TLA / - USA
23.09. New York / Irving Plaza / - USA
24.09. Baltimore / Rams Head Live / - USA

Przedsprzedaż biletów VIP odbędzie się w środę, szóstego czerwca. Natomiast bilety dla ogólnej publiczności będą sprzedawane od siódmego czerwca.Wieści z Tragic Idol Tour


22 / Maj / 2012Trasa koncertowa promująca album Tragic Idol trwa w najlepsze, a już w tym tygodniu Paradise Lost po raz kolejny wystąpi na festiwalu Sonisphere, który tym razem dotrze do Madrytu. Martwić może znikoma ilość prezentowanych na żywo utworów z najnowszego materiału. Na dziesięć nowych kompozycji, Paradise Lost wykonuje w chwili obecnej tylko cztery, co prezentuje wykaz z ostatnich dziesięciu występów:


Widow
Honesty In Death
Erased
Forever Failure
Soul Courageous
In This We Dwell
Praise Lamented Shade
Pity The Sadness
As I Die
Symbol Of Life
Tragic Idol
The Enemy
One Second
Fear Of Impending Hell
Faith Divides Us Death Unites Us
Say Just WordsTragic Idol na światowych listach


12 / Maj / 2012Mijają trzy tygodnie od premiery najnowszego albumu Paradise Lost, Tragic Idol i już dzisiaj możemy zaprezentować pozycję tego wydawnictwa, jakie zajmuje po pierwszych tygodniach, na światowych listach rankingowych. W nawiasie podajemy miejsce, które zajął ostatni album:

Germany Album Charts # 6 /22/
USA Top New Artists/Heatseeker Charts # 32
France # 30 /45/
UK Album Charts # 73 /122/
Sweden # 24
UK Rock Charts # 2 /Highest New Entry!/
Austrian Album Charts # 15 /54/
Spain # 90
Switzerland Album Charts # 23 /52/
Netherlands Album Charts # 85 /84/
Belgium Flemish Charts # 62 /66/
Belgium Wallonian Charts # 42 /63
Denmark Album Charts # 33 /79/
Czech Republic # 27
Finland # 14

W ostatnich tygodniach członkowie Paradise Lost są wręcz rozchwytywani przez media i jak zwykle najwięcej roboty mają liderzy zespołu, czyli Nick Holmes i Greg Mackintosh. My z kolei staramy się trzymać rękę na pulsie i na bieżąco informować nie tylko o wywiadach prasowych, ale także o tych, które można odsłuchać za pośrednictwem internetu. Dwóch, ciekawszych, które ukazały się w ostatnich dniach, udzielił Greg Mackintosh dla musiclegends.ca oraz Metal Gods TV.

Jak wiadomo jednym z trzech utworów bonusowych, które ukazały się poza albumem Tragic Idol, jest cover zespołu Spear Of Destiny. Utwór ten dostępny tylko w wersjach limitowanych można odsłuchać dzięki witrynie YouTube:


W poprzednich newsach informowaliśmy o zbliżającej się polskiej premierze wydawniczej dotyczącej pierwszej książki, która ukaże się na temat Paradise Lost. Poniżej prezentujemy szatę graficzną tego wydawnictwa i ponownie odsyłamy do strony paradiselostbiografia.pl, gdzie znajdziemy więcej informacji o całym projekcie. Z biegiem czasu, na naszej witrynie dojdzie do podsumowania poszczególnych wydawnictw prasowych dotyczących Paradise Lost, które swego czasu ukazały się na polskim rynku wydawniczym.Trasa po Wyspach Brytyjskich


04 / Maj / 2012Nadszedł czas na podsumowanie pierwszych występów promujących nowy album Tragic Idol. Jak wiadomo Paradise Lost trasę koncertową rozpoczął od występów na wyspach brytyjskich, odwiedzając trzynaście miast, w których zaprezentował w sumie dwadzieścia utworów:


Honesty in Death
Widow
Isolate
Hallowed Land
Soul Courageous
To the Darkness
Praise Lamented Shade
Pity the Sadness
True Belief
As I Die
Symbol of Life
Tragic Idol
The Enemy
One Second
Fear of Impending Hell
Faith Divides Us Death Unites Us
Erased
Forever Failure
In This We Dwell
Say Just WordsJak widać obecna setlista została poddana dosyć konkretnej kosmetyce i kilka pozycji, które od lat miały w niej pewne miejsce, zostało zastąpione jak dotąd mniej granymi na żywo utworami. Poniżej możemy zobaczyć to co działo się podczas dwóch pierwszych, a mianowicie siedemnastego kwietnia w Southampton. Na uwagę zwraca fakt intro samego występu, czyli nieoczekiwane przez nikogo już chyba, a jakże kultowe Desolate.
Powoli zaopatrujemy się w szeroką pozycję wydawnictw Tragic Idol, a niezdecydowanym jeszcze co do zakupu limitowanych edycji, proponujemy multimedialne zapoznanie się z zawartością specjalnego boxu:

Premiera Tragic Idol


23 / Kwiecień / 2012Trzynasty album w historii Paradise Lost stał się faktem. W dniu dzisiejszym światło dzienne ujrzał zapowiadany od dłuższego czasu materiał o nazwie Tragic Idol. Jak to zwykle bywa, odsłuch płyty na kilkanaście dni przed premierą jest dostępny tylko i wyłącznie w świecie dziennikarskim. Tak więc już dzisiaj możemy zapoznać się z opiniami największych na świecie magazynów muzycznych poświęconych muzyce metalowej i nie tylko:

Kerrang /U.K./ - ... throbs with the vehement class we've come to expect.

Metal Hammer /U.K./ - ...it's great to have these waylaid pioneers back doing what they do best.

Rock Hard /Germany/ - The band never ever presented their excellence better than today.

Revolver /Spain/ - This record has some of the most impressing songs they ever wrote.

Metal Hammer /Italy/ - This album reaches their most ambitious goal.

Aardschok /Netherlands/ - Paradise Lost-fans couldn't wish for a better album than 'Tragic Idol.

Hard Rock Mag /France/ - Paradise lost is returning to their roots with an album that defines their original sound while sounding fresh and very inspired!

W dniu dzisiejszym Nick Holmes udzielił wywiadu dla brytyjskiego Radia Planetmosh, do którego wysłuchania zapraszamy poniżej:

Ponadto zapraszamy do obszernych wywiadów i recenzji, które znajdziecie w takich magazynach jak Terrorizer, Aardschok, Inferno, Metal Hammer /PL, GR/, Decibel, Sweden Rock Magazine i Sonic Seducer, a także do obejrzenia filmu z trwającej już obecnie trasy koncertowej po Wyspach Brytyjskich promującej najnowszy album Tragic Idol:

Na koniec newsa, w dniu tak ważnym dla każdego fana Paradise Lost, mamy ogromną przyjemność przedstawić przeprowadzony miesiąc temu, specjalnie dla naszej strony, wywiad z samym Nickiem Holmesem! W tym miejscu chcielibyśmy podziękować polskiemu dystrybutorowi, czyli EMI Music Poland za kolejną możliwość przeprowadzenia takiej rozmowy. Zapraszamy zatem do lektury znajdującej się w dziale Media.The Last Fallen Saviour w odsłuchu


19 / Kwiecień / 2012Jak informowaliśmy kilka dni temu, jednym z dodatkowych utworów, które nie znalazły się na albumie Tragic Idol jest The Last Fallen Saviour. Zaskakującą informacją okazało się, że kompozycja ta znajdzie się tylko i wyłącznie jako dodatek do amerykańskiego magazynu muzycznego Decibel i to w wersji płyty winylowej. Na szczęście utwór został udostępniony na witrynie Soundcloud i dzisiaj na bieżąca możemy korzystać z jego odsłuchu:Na polskiej witrynie Violence Magazine ukazał się ciekawy wywiad z Gregiem Mackintoshem odnośnie nadchodzącej premiery albumu Tragic Idol. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim:


Trailer wydawnictw Tragic Idol


16 / Kwiecień / 2012W dniu dzisiejszym Paradise Lost rozpoczął oficjalną trasę koncertową promującą najnowszy album Tragic Idol. Na początek zespół w ciągu dwóch tygodni odwiedzi trzynaście miast na obszarze Wielkiej Brytanii i począwszy od drugiego maja następne miesiące spędzi w trasie po Europie i obu Amerykach. W grudniu w ramach eksluzywnego występu o nazwie Barge To Hell, Paradise Lost wystąpi na statku płynącym z Miami na Florydzie, aż do Wysp Bahama. Na pokładzie znajdą się jeszcze takie zespoły jak: Napalm Death, Sepultura, Six Feet Under, Sodom i Behemoth. Oczywiście z niecierpliwością oczekujemy zapowiedzi przyjazdu i to dużo wcześniejszego, do naszego kraju.
Przypomnijmy, że premiera Tragic Idol przypada na dwudziestego trzeciego kwietnia, tak więc do tego wydarzenia pozostał jeszcze tylko tydzień! Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia trailera Tragic Idol i zapoznania się ze wszystkimi wydawnictwami, które ukażą się pod jego szyldem.


Po nieco ponad dziesięciu latach swą działalność wznowił brytyjski fanclub The Painless. Jak na razie powstała skromna witryna z garścią podstawowych informacji:The Last Fallen Saviour w Decibel


10 / Kwiecień / 2012Najbliższy numer amerykańskiego magazynu Decibel zawierać będzie płytę vinylową, na której znajdzie się utwór Paradise Lost, The Last Fallen Saviour. Jak wiadomo, będzie to trzeci z utworów, po Ending Through Changes i Never Take Me Alive, które znajdą się poza albumem Tragic Idol. Niestety, jak na razie będzie dostępny tylko w magazynie Decibel. W przypadku dwóch pierwszych bonusów, to znajdą się one na drugiej płycie CD, która ukaże się w wersjach limitowanych i japońskiej edycji Tragic Idol. Dodajmy, że japońska edycja zawierać będzie jeszcze kompozycje live, takie jak True Belief, One Second i Say Just Words. Oto wypowiedź Aarona Aedy na temat utworu The Last Fallen Saviour i płyty Tragic Idol: - To była najcięższa praca jaka wykonałem na mojej gitarze rytmicznej od czasów Shades Of God. Na albumie jest mnóstwo riffów, a całość jest bardzo zorientowana na brzmienie gitar. Tu wszystko kręci się wokół gitar. Wiem, że jestem totalnie stronniczy, ale myślę, ze to nasz najlepszy album . Na płycie mógł się pojawić jeszcze jeden utwór, ale w końcu nie został umieszczony. Ja sam bardzo chciałem, aby ta kompozycja była na albumie... ten utwór byłby jednym z najlepszych na większości naszych płyt, ale musieliśmy z niego w pewnym kontekście zrezygnować… taka szkoda. Wszystkie nowe utwory wyróżniałyby się na naszych ostatnich płytach . To jest moja opinia , a ludzie wyrobią sobie własną, jak tylko usłyszą nowy materiał. Jeśli lubisz gitary i Paradise Lost, to album zdecydowanie trafi w twój gust. Ta kompozycja, o której wcześniej wspomniałem, zostanie umieszczona jako bonus na wersji japońskiej. To niesamowity utwór... zawiera jedną z moich ulubionych partii perkusji w wykonaniu Adriana ( coś w rodzaju dźwięku borowania). Jest w tym po prostu coś zwariowanego. Opadła mi szczęka, gdy to po raz pierwszy usłyszałem. Myślę, że album jest naprawdę świetny. Jestem totalnie podekscytowany i nie mogę się doczekać kiedy zagramy go na żywo.W internecie można już zamawiać nowe wydawnictwo w wersji podstawowej, jak i wspomnianej wyżej wersji limitowanej z drugim nośnikiem CD, a także w postaci płyty winylowej. Ceny tych trzech pozycji kształtują się w przedziale od około czterdziestu, do niecałych sześćdziesięciu złotych. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie jak zwykle w naszym dziale o nazwie Limitowane Edycje.Sample z Tragic Idol


06 / Kwiecień / 2012Już tylko nieco ponad dwa tygodnie pozostały do premiery trzynastego albumu w historii Paradise Lost. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy dowiedzieliśmy się na jego temat praktycznie wszystkiego, więc pora już tylko na to co najważniejsze, czyli samą muzykę. Dzisiaj mamy okazję odsłuchać kilkusekundowych fragmentów każdego z utworów zawartych na Tragic Idol. Zapraszamy zatem na portale Amazon oraz YouTube:

Na fińskiej witrynie internetowej Radio City ukazał się wywiad z udziałem Nicka Holmesa i Grega Mackintosha. Obszerną rozmowę na temat albumu Tragic Idol i najnowszego klipu Honesty In Death prezentujemy poniżej:Kilka tygodni temu zamieściliśmy część fotografii z najnowszej sesji zdjęciowej, dzisiaj natomiast przedstawiamy kilka, ale z sesji nagraniowej, która jak wiadomo odbyła się w Chapel Studios:

Nowe video: Honesty In Death


21 / Marzec / 2012Wreszcie możemy zaprezentować najnowszy klip Paradise Lost o nazwie Honesty In Death. Jak widać nowe video utrzymuje tradycję zapoczątkowaną na dwóch poprzednich albumach i zawiera również niepokojący nastrój, emanując sceny fizycznej i psychicznej przemocy. Greg Mackintosh tak komentuje powstały obraz: - Jesteśmy bardzo podekscytowani premierą klipu Honesty In Death. Moim zdaniem to najlepsze video jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. Reżyserem całości był Matt Green, z którym współpracowałem w wymiarze kręcenia video do Vallenfyre, Cathedrals Of Dread. Wykonał wtedy fantastyczną pracę, dlatego byliśmy przekonani, że zrobi teraz coś specjalnego dla Paradise Lost. W rezultacie otrzymaliśmy mocny i ponury obraz, który jestem pewien, że zrobi duże wrażenie na naszych fanach. Na marginesie, jako zespół, pojawiamy się tam dosłownie przez moment.


Paradise Lost pojawi się na okładce kwietniowego magazynu Sonic Seducer. W niemieckim miesięczniku znajdziemy również artykuł dotyczący nadchodzącego, nowego albumu Tragic Idol. Ponadto w kwietniowym numerze polskiego Metal Hammera, Tragic Idol został uznany płytą miesiąca, a recenzję na jego temat można przeczytać tutajBędzie pierwsza książka o Paradise Lost


09 / Marzec / 2012Z ogromną przyjemnością zapraszamy fanów Paradise Lost i nie tylko, do przeczytania pierwszej, prawdziwej książki biograficznej o tym zespole, która niebawem ukaże się na rynku. Książka autorstwa Małgorzaty Gołębiewskiej o nazwie Raj Dla Cyników zostanie wydana w formacie B5 i docelowo zawierać będzie od czterystu do pięciuset stron wraz z kolorową wkładką ze zdjęciami. O Małgorzacie Gołębiewskiej możemy napisać tyle, że od lat jej pióro w temacie Paradise Lost zdecydowanie bryluje w świecie dziennikarskim, a jej publikacje, opracowania i wszelkie wzmianki dotyczące tego zespołu nie mają sobie równych na naszym rodzimym rynku. Oto krótki opis z jej strony zachęcający do lektury…
- Pod koniec 2009 roku ukazał się specjalny numer magazynu Pure Metal, poświęcony Paradise Lost. Była to jak dotąd najdłuższa biografia zespołu, niepozbawiona jednak wad. Owe opracowanie stanowiło punkt wyjścia dla książkowej biografii. Choć niektóre wątki przeniesiono z gazety, historia została napisana od nowa. Przede wszystkim jednak książka została poszerzona o mnóstwo ciekawostek i nieznanych dotąd faktów (w przybliżeniu – 2/3 lektury to nowe cytaty i informacje). Zebrany materiał oparto na wywiadach i artykułach prasowych (m.in. Kerrang!, Metal Forces, Rock Hard, RAW, Terrorizer, Metal Hammer, Orkus, Horror, Zillo, Slayer Magazine, Decibel Magazine, Xtreme Noize, Iron Pages, Heavy oder Was?, ziny z przełomu lat 80-ych i 90-ych, rozmowy z zespołem z Headbangers Ball), jak też wypowiedziach muzyków, zdobytych na własny użytek. Są również opinie zaprzyjaźnionych z Paradise Lost twórców, ludzi sceny, czy producentów płyt. Opowieść zaczyna zarys młodości muzyków, a kończy nagranie nadchodzącej płyty Tragic Idol. Głównym wątkiem historii oczywiście jest ewoluująca muzyka, jednak od czasu do czasu czytelnik skręci w boczne uliczki, by poznać prywatne życie członków zespołu i przy okazji by lepiej zrozumieć metafory Nicka Holmesa. Na stronie, poświęconej książce można znaleźć fragment do poczytania (sekcja Poczytaj). W dziale Zamów z kolei można zadać pytanie odnośnie książki. Po informacje zapraszamy także na Facebooka i na forum Hallowed Land.


Trailer Honesty In Death


08 / Marzec / 2012Na niemieckiej stronie magazynu Metal Hammer pojawił się trailer ukazujący plan zdjęciowy podczas kręcenia video do utworu Honesty In Death. Będzie to pierwszy klip promujący najnowszy album Tragic Idol i jego premiery możemy spodziewać się tuż przed wydaniem płyty.Podsumowanie koncertów w Australii


06 / Marzec / 2012Czas na podsumowanie siedmiu, a nie pięciu jak wcześniej planowano, koncertów z mini tournée po Australii, które odbyły się na przełomie lutego i marca tego roku. Występując w Adelaide, Marrickville, Perth i Brisbane oraz dwukrotnie w Melbourne, Paradise Lost zaprezentował w sumie dwanaście utworów: Enchantment, Pity The Sadness, Erased, Requiem, The Enemy, As I Die, One Second, The Last Time, Faith Divides Us Death Unites Us, Say Just Words, Forever Failure oraz Honesty In Death, który prezentujemy poniżej i który pochodzi z najnowszego albumu Tragic Idol.Lista utworów na Tragic Idol


03 / Marzec / 2012Wreszcie doczekaliśmy się pełnej listy utworów składająch się na nowy album Tragic Idol. Oto ona:


Solitary One
Crucify
Fear Of Impending Hell
Honesty In Death
Theories From Another World
In This We Dwell
To The Darkness
Tragic Idol
Worth Fighting For
The Glorious EndW wersjach wydawnictw limitowanych mają pojawić się jeszcze Ending Through Changes, The Last Fallen Saviour i Never Take Me Alive, gdzie ostatni z tych utworów będzie przedstawiony jako cover zespołu Spear Of Destiny.

Kilka słów o każdym utworze wyraził Nick Holmes i wkrótce będzie można je znaleźć w dziale tłumaczenia. Na chwilę obecną przedstawiamy fotki z przeprowadzonej kilka dni temu sesji zdjęciowej zespołu, a zainteresowanych zbliżającą się trasą koncertową Tragic Idol Tour odsyłamy do działu o aktualnej trasie, który to wciąż wzbogacany jest o nowe terminy.

Oferta oficjalnego sklepu internetowego


02 / Marzec / 2012Brytyjski, oficjalny sklep internetowy Paradise Lost wystartował dzisiaj ze sprzedażą nowych artykułów związanych z promocją albumu Tragic Idol. Z tego co widać oferta zawiera imponującą paletę produktów.Drugi raport studyjny z Chapel Studios


28 / Luty / 2012Dzisiaj prezentujemy kolejny, drugi odcinek raportu z Chapel Studios w Lincoshire gdzie jak wiadomo Paradise Lost nagrywał materiał na swój nadchodzący album Tragic Idol. Całość została sfilmowana przez basistę zespołu Steva Edmondsona. Na filmie można zobaczyć zespół z bliska i poznać osobiście, jak nigdy wcześniej. Greg Mackintosh zdradzi też niektóre ze swoich największych sekretów w wymiarze pisania solówek gitarowych, a Aaron Aedy pokaże jak grać potężne akordy za pomocą samych kostek. Zapraszamy do oglądania!Utwór Crucify na YouTube


24 / Luty / 2012Osoby, które nie zdążyły zarejestrować się czternastego lutego na witrynie Century Media i zupełnie darmowo pobrać utworu Crucify mają już teraz trwałą możliwość jego odsłuchu na portalu YouTube.

Dla fanów Paradise Lost i miłośników talentu Adriana Erlandssona postanowiliśmy umieścić filmik obrazujący pokaz jego gry podczas utworu Forever Failure z niedawnego koncertu w Helsinkach.Raport studyjny z Chapel Studios


22 / Luty / 2012Paradise Lost postanowił zaprezentować pierwsze z dwóch krótkich konceptualnych klipów, raportów studyjnych, które pozwolą nam na dodatkowy wgląd w ich nowe dzieło Tragic Idol. Jak wiadomo zespół zatrzymał się w Chapel Studios w angielskim Lincoshire, gdzie trwały prace nad nowym materiałem. W pierwszym klipie Adrian Erlandsson opisze nam proces nagrywania sekcji rytmicznej i wyjaśni kwestie sprzętowe.
Nieco więcej informacji o nowym video Honesty In Death udzielił wreszcie Nick Holmes: W tym teledysku nie odgrywamy zbyt dużej roli, nie występujemy w nim jako zespół. Atmosfera klipu przypomina film The Road z Viggo Mortensenem. Z mojego punktu widzenia, czym mroczniej tym lepiej... W filmie panował nastrój post apokaliptyczny i ludzie żyli wspomnieniami, kiedy wszystko było w porządku. Utwór zatytułowany jako Honesty In Death przedstawia temat śmierci, jako rodzaj jedynej prawdziwej szczerości jakiej możemy doświadczyć. Śmierć jest ostateczna, permanentna i jest jedyną rzeczą, która jest prawdziwa. Przypuszczam, że reżyser zrozumiał nasze intencje i nieco podłapał ten klimat. Stało się to więc, czymś w rodzaju autoterapii.

Paradise Lost na Finnish Metal Expo


20 / Luty / 2012Pierwszy, tegoroczny koncert Paradise Lost za nami. Zespół w ubiegły piątek wystąpił w Helsinkach na tamtejszym festiwalu Finnish Metal Expo i wbrew wcześniejszym zapowiedziom zaprezentował utwór z nadchodzącej, nowej płyty Tragic Idol. Niestety, jak na razie nie widać tego utworu na portalu You Tube, a chodzi dokładnie o Honesty In Death, do którego nakręcono teledysk i jego premiery możemy oczekiwać tuż przed wydaniem Tragic Idol. Pełną setlistę z piątkowego występu przedstawiamy poniżej, a na chwilę obecną przypominamy, tytuły utworów jakie poznaliśmy do tej pory: Honesty In Death, Theories From Another World, In This We Dwell, Tragic Idol, Solitary One, Crucify.


The Rise Of Denial
Erased
Pity The Sadness
Forever Failure
The Enemy
Enchantment
Honesty In Death
Requiem
One Second
As I Die
Faith Divides Us Death Unites Us
Say Just WordsUtwór Crucify na Walentynki


13 / Luty / 2012Na oficjalnej stronie obecnej wytwórni Paradise Lost, czyli Century Media pojawiła się dosyć zaskakująca informacja odnośnie jutrzejszych Walentynek. Otóż z okazji tego święta, każdy kto poda swój adres mailowy, otrzyma na niego zupełnie darmowo utwór Crucify, który znajdzie się na zapowiadanym już od pewnego czasu, nadchodzącym albumie Tragic Idol. Na temat tego utworu wypowiedział się Nick Holmes: Mój tata zwykł mówić, że jest krzyżowany przez stres codziennego życia. Zawsze myślałem, że było to bardzo dramatyczne stwierdzenie. A On po prostu czuł się niekomfortowo z problemem, który wkrótce miał być rozwiązany. Na końcu utworu nawiązuję również do autentycznej osoby i dosłownego ukrzyżowania. Słowa, Na Wieczność Jesteś Moim Wyrokiem... są moim ulubionym tekstem na całym albumie.

Kilka słów o Tragic Idol


10 / Luty / 2012Dziesięć utworów będzie zawierał nadchodzący album Tragic Idol i prawdopodobnie jeden z nich zostanie zagrany przez Paradise Lost już dwudziestego szóstego lutego w Sydney. Kilka słów w kontekście nowego materiału udzielił Nick Holmes: - Tragic Idol jest płytą bardzo metalową. Ludzie pewnie sądzili, że pójdziemy w bardziej gotyckim kierunku, ale jest tyle zespołów, które to robią, że stało się to nieco nużące. Tak, czy owak nie chcę być pod wpływem czegokolwiek z naszego gatunku. Jedynym zespołem, który naprawdę kochałem, w wymiarze gothic metalu, był Type O Negative. Jesteśmy wszyscy ogromnymi fanami tego zespołu i nie istniał żaden inny, którego byśmy naprawdę lubili. Kiedy większość zaczyna brzmieć tak samo, nadchodzi czas żeby zrobić coś innego. Specjalnie na nowym albumie nie umieściliśmy klawiszy i damskich wokali. Jest bardziej rockowo i metalowo, dużo bardziej niż na naszym poprzedniku.Oblicze okładki nowego albumu


01 / Luty / 2012Minęło raptem kilka dni od zapowiadanej okładki do nowego albumu Tragic Idol i o to wreszcie jest. Jak widać Paradise Lost powrócił do starego loga swojej nazwy, z czego zapewne cieszą się najstarsi fani zespołu. Autorem okładki jest paryski artysta Valnoir, którego wiele innych projektów / m.in. Morbid Angel, Laibach, Ulver / znajdziecie na witrynie metastazis.comPierwsze terminy Tragic Idol Tour


27 / Styczeń / 2012Kampania promocyjna nowego albumu o nazwie Tragic Idol powoli zaczyna się rozkręcać. Jak wiadomo pierwszym koncertem Paradise Lost w tym roku będzie występ w Helsinkach w ramach festiwalu Finnish Metal Expo i wielką niewiadomą jest, czy zespół zaprezentuje tam utwory z nadchodzącego albumu. Mamy jednak wiadomość o serii koncertów promujących już Tragic Idol, które rozpoczną się na tydzień przed jego premierą i obejmą trzynaście miast na terytorium wysp brytyjskich. Tak więc teraz z każdym dniem można spodziewać się kolejnych zapowiedzi związanych z terminami zespołu w ramach Tragic Idol Tour. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że w nadchodzący weekend zostaną rozpoczęte prace nad teledyskiem do jednego z utworów z nowego albumu. Tymczasem, powyższy plakat prawdopodobnie przedstawia zarys nowej okładki, która na dniach powinna ukazać swoje oblicze w całej okazałości... Ależ robi się gorąco!

Soundwave i wyniki konkursu


16 / Styczeń / 2012Póki co, wciąż docierają do nas informacje o kolejnych, potwierdzonych terminach odnośnie występów Paradise Lost na tegorocznych festiwalach. Tym razem zespół planuje małe tournée w ramach australijskiego festiwalu Soundwave, gdzie wystąpi w pięciu miastach obok takich kapel jak System Of A Dawn, Slipknot, Limp Bizkit, czy Machine Head.
My wciąż jednak z utęsknieniem czekamy na regularną trasę Paradise Lost, która prawdopodobnie ruszy wraz z nadejściem zapowiadanego już albumu Tragic Idol.

Soundwave Festiwal 2012:

Brisbane – 25.02.
Sydney – 26.02.
Melbourne – 02.03.
Adelaide – 03.03.
Perth – 05.03.

Korzystając z okazji przedstawiamy prawidłowe odpowiedzi i listę zwycięzców naszego konkursu noworocznego. Jak zwykle maili otrzymaliśmy sporo, choć może dziwić duża ilość błędnych odpowiedzi. No nic, wypada tylko pogratulować zwycięzcom i podziękować wszystkim za udział w zabawie. Szczególne podziękowania należą się fundatorom nagród, czyli EMI Music Poland oraz portalom, które z nami współpracowały: Antyportal, Gitaromaniak, Metalside i Mroczna Strefa.

Odp. 1. Londyn, The Forum – 01.04.2011
Odp. 2. Host, Believe In Nothing, Symbol Of Life, Paradise Lost
Odp. 3. Kraków, Klub Studio – 02.12.2009

Mateusz Babicz – Ropczyce / CD Draconian Times MMXI
Adam Ozimek – Katowice / CD Draconian Times MMXI
Sławomir Małas - Lubień Kujawski / CD Draconian Times MMXI
Robert Oliński – Kwidzyn / CD Gothic w wersji digipack