'); ?>


Podsumowanie Tragic Illusion Tour


14 / Listopad / 2013Dobiegła końca ekskluzywna trasa koncertowa o nazwie Tragic Illusion Tour, która obok innych imprez w tym roku, upamiętniła rocznicę, dwudziestopięcio lecia powstania Paradise Lost. W dwunastu koncertach, które odbyły się na Wyspach Brytyjskich, w Niemczech, Holandii, Austrii i Szwajcarii, zespół zaprezentował wyjątkową na tę okazję setlistę, w której zawarł między innymi utwory, których od dawien dawna nie gościł na swojej scenie, jak choćby Mortals Watch The Day z trzeciego albumu - Shades Of God, czy Rotting Misery z debiutu, który miał miejsce dwadzieścia trzy lata temu. Tak więc od Wolverhampton, do Solothurn program każdego występu wyglądał następująco:

Mortals Watch The Day / Shades Of God /
So Much Is Lost / Host /
Remembrance / Icon /
Gothic / Gothic /
Enchantment / Draconian Times /
Faith Divides Us Death Unites Us / Faith Divides Us Death Unites Us /
Tragic Idol / Tragic Idol /
Never For The Damned / In Requiem /
Isolate / Symbol Of Life /
Say Just Words / One Second /
Rotting Misery / Lost Paradise /
One Second / One Second /
True Belief / Icon /
Over The Madness / Paradise Lost /

Z ciekawostek stricte dotyczących fanów Paradise Lost, warto odnotować, że koncert z Londynu był rejestrowany na żywo, co może wiązać się w przyszłości z jego wydaniem na DVD, a odgrywany na tej trasie utwór Isolate, pierwotnie miał być zastąpiony przez Small Town Boy - cover Bronsky Beat.

c.d.n.

Premiera Tragic Illusion 25 The Rarities


18 / Październik / 2013Już za trzy dni, czyli dwudziestego pierwszego października, na rynku wydawniczym pojawi się nowe, zapowiadane od kilku tygodni, wydawnictwo Paradise Lost o nazwie Tragic Illusion 25 The Rarities. Jak wiadomo będzie to kompilacja zawierająca utwory, powstałe w okresie tworzenia trzech ostatnich albumów zespołu, które akurat nie zostały na nich zawarte, ale pojawiły się na wydawnictwach przeważnie limitowanych, a gdzieniegdzie tylko i wyłącznie, ekskluzywnie na wyłączność danej edycji. Oprócz tego możemy spodziewać się takich rarytasów jak ponowne wskrzeszenie kultowych kompozycji Our Saviour i Gothic, które zostały zaprezentowane w poprzednich newsach, a dzisiaj na dokładkę dodajemy jeszcze jeden rodzynek, czyli najnowszy utwór Paradise Lost, Loneliness Remains, do którego powstał dosyć specyficzny obraz. Zawartość Tragic Illusion 25 The Rarities:


Loneliness Remains
Never Take Me Alive /SPEAR OF DESTINY cover version Limited Edition Tragic Idol album/
Ending Through Changes /Limited Edition Tragic Idol album/
The Last Fallen Saviour /Magazine Decibel Exclusive/
Last Regret /Lost in Prague Orchestra Mix - Limited Edition FDUDUU album/
Faith Divides Us Death Unites Us /Lost in Prague Orchestra Mix Limited Edition FDUDUU album/
Cardinal Zero /Japan Edition Faith Divides Us Death Unites Us album/
Back On Disaster /Japan Edition Faith Divides Us Death Unites Us album/
Sons Of Perdition / Japan Edition In Requiem album /
Godless /The Enemy Ep. from In Requiem album/
Missing /EVERYTHING BUT THE GIRL cover version Limited Edition In Requiem album/
Silent In Heart /Limited Edition In Requiem album/
Gothic 2013
Our Saviour 2013


O polskiej prasie i nie tylko


11 / Październik / 2013Dawno temu minęły czasy, kiedy polska prasa dosyć obficie opisywała dokonania Paradise Lost. Zwłaszcza Metal Hammer, w którym można było znaleźć sporo obszernych informacji, wiódł tutaj prym. No cóż, czasy się zmieniły i tak jak Paradise Lost nie jest już tym zespołem co kiedyś, tak i wyżej wymieniony miesięcznik mocno odbiegł od swego dawnego statusu. Obecnie tylko gdzieniegdzie można przeczytać o zespole i to przeważnie przy okazji wydanego albumu lub zbliżającego się koncertu. Dlatego informujemy, że październikowym numerze Metal Hammera ukazał się wywiad z Nickiem Holmesem, poświęcony w dużej mierze zbliżającej się premierze wydawnictwa Tragic Illusion 25.

W poprzednim newsie zapraszaliśmy do odsłuchu jednego z dwóch nagranych na nowo utworów Paradise Lost, które znajdą się na kompilacji Tragic Illusion 25. Dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z tym drugim, czyli Our Saviour 2013. Poniżej znajdziecie również, krótkie odsłuchy wszystkich czternastu kompozycji z Tragic Illusion 25, w tym nie publikowanego nigdy wcześniej utworu Loneliness Remains.Gothic 2013 już w odsłuchu


04 / Październik / 2013Wkrótce premiera zapowiadanego od pewnego czasu wydawnictwa Tragic Illusion 25 The Rarities. O programie tego krążka informowaliśmy już kilka tygodni temu, gdzie obok nowego utworu Loneliness Remains i bonusów z trzech ostatnich albumów Paradise Lost, znalazły się takie perełki jak Our Saviour z pierwszej płyty i tytułowy Gothic z drugiego krążka zespołu, gdzie obok tych kompozycji pojawiła się cyfra 2013. Oznacza to, że mamy do czynienia z ponownie wykonanymi utworami, specjalnie przygotowanymi na rocznicę dwudziesto pięciolecia istnienia Paradise Lost. Jak brzmi dzisiejszy Gothic w porównaniu z tym z roku 1991 możemy już dzisiaj przekonać się sami. Zapraszamy do odsłuchu:

Kontynuując informacje z poprzedniego newsa na temat wersji wydawnictwa Tragic Illusion 25 The Rarities, które pojawią się na rynku dwudziestego pierwszego października, dodajemy, że w tym czasie ukażą się także limitowane edycje zawarte na białych i czarnych, dziesięciocalowych winylach. Obok przedstawionej poprzednio witryny, na której można zaopatrzyć się w zapowiadane wcześniej wersje, pojawiła się kolejna, z której można także już dzisiaj korzystać i zamawiać z wyprzedzeniem Tragic Illusion 25 The Rarities w dowolnej dla siebie edycji.
Druga odsłona Tragic Idol Tour


19 / Wrzesień / 2013Długo trzeba było czekać na kolejne występy Paradise Lost w ramach trasy promującej zeszłoroczny album Tragic Idol. Po obfitym koncertowaniu w poprzednim roku, w tym jak do tej pory Paradise Lost pokazywał się tylko i wyłącznie na imprezach festiwalowych. Na szczęście od początku września sytuacja uległa zmianie i koncertem w Kopenhadze, zespół rozpoczął drugą część Tragic Idol Tour. Na pierwszy ogień poszły kraje skandynawskie, gdzie Paradise Lost wystąpił w ośmiu miastach, które obejmowały terytorium Dani, Szwecji, Norwegi i Finlandi. Po nich przyszedł czas na Rosję i Białoruś. Nie będziemy tutaj przytaczać poszczególnych setlist z każdego miejsca, ale przedstawimy spis wszystkich utworów, które zespół wykonał w tym czasie:


Embers Fire
Enchantment
Erased
Hallowed Land
Soul Courageous
Honesty In Death
Pity The Sadness
Praise Lamented Shade
One Second
In This We Dwell
As I Die
Tragic Idol
Requiem
The Enemy
The Rise Of Denial
Widow
Faith Divides Us Death Unites Us
Say Just Words
The Last Time

Fragment koncertu z Mińska, w którym wykonano trzy utwory z powyższych:

Tak jak wreszcie rozpoczęła się wyczekiwana tegoroczna część Tragic Idol Tour, tak na chwilę obecną, po koncercie w Mińsku została ponownie wstrzymana i to prawie na półtora miesiąca. Prawdopodobnie jest to spowodowane przygotowaniami Paradise Lost do kolejnych imprez z okazji dwudziesto pięciolecia zespołu, które pod szyldem Tragic Illusion Tour odbędą się na przełomie października i listopada na terytorium Wysp Brytyjskich.

Tragic Illusion 25 Rarities w dwóch wersjach


03 / Wrzesień / 2013Zapowiadana w poprzednim miesiącu kompilacja Tragic Illusion 25 The Rarities, która pojawi się na rynku dwudziestego pierwszego października, zostanie wydana w wersji CD oraz jako limitowany w srebrnym kolorze, dziesięciocalowy krążek winylowy. Wraz z tymi pozycjami będzie można dodatkowo zaopatrzyć się w specjalną, wydaną na tą okazję, koszulkę.
Oferta oficjalnego sklepu internetowego Paradise Lost:Premiera Tragic Illusion 25 Rarities Compilation


15 / Sierpień / 2013Historia Paradise Lost sięga już dwudziestu pięciu lat i jak wiadomo w tym roku zaakcentowanych zostanie kilka wydarzeń z okazji tego właśnie jubileuszu. Obok wcześniejszych informacji odnośnie imprez pod szyldem Tragic Illusion Tour przygotowanych specjalnie na tą okazję, dowiedzieliśmy się dzisiaj o premierze wydawnictwa o nazwie Tragic Illusion 25 /The Rarities/ Compilation, które ujrzy światło dzienne dwudziestego pierwszego października w Europie i osiem dni później na kontynencie amerykańskim. Program wydawnictwa obejmować będzie bonusowe utwory z trzech ostatnich albumów Paradise Lost i zostanie wzbogacony o nowe kompozycje takie jak: Loneliness Remains, Gothic 2013 i Our Saviour 2013. /więcej info wkrótce/. Z projektem okładki możecie zapoznać się powyżej, a tak prezentuje się tracklista:


Loneliness Remains
Never Take Me Alive /SPEAR OF DESTINY cover version/
Ending Through Changes
The Last Fallen Saviour
Last Regret /Lost in Prague Orchestra Mix/
Faith Divides Us Death Unites Us /Lost in Prague Orchestra Mix/
Cardinal Zero
Back On Disaster
Sons Of Perdition
Godless
Missing /EVERYTHING BUT THE GIRL cover version/
Silent In Heart
Gothic 2013
Our Saviour 2013


Wrześniowy support Paradise Lost


17 / Lipiec / 2013Zespół Outshine został potwierdzony jako support Paradise Lost w czasie specjalnych, rocznicowych koncertów, które obejmą zapowiadany od dłuższego czasu Tragic Illusion Tour.
Paradise Lost z zadowoleniem potwierdza udział szwedzkiego zespołu dark rockowego Outshine jako supportu podczas wrześniowej trasy koncertowej w Skandynawii.
Nick Holmes: - rok 2013 jest dla nas wielkim wydarzeniem, jako zespół skończyliśmy dwadzieścia pięć lat. Jesień obfituje w nowe koncerty, a my jesteśmy gotowi do ponownego zatopienia w mroku całej Skandynawii. Tym razem będzie z nami Outshine z Gothenburga, co jest samo w sobie obietnicą totalnie melancholijnego mroku i ciemności. To będzie ponura rozrywka najwyższych lotów. Do zobaczenia we wrześniu!
Listopadowe koncerty w ramach Tragic Illusion Tour


15 / Lipiec / 2013Z obozu Paradise Lost wciąż docierają wieści o kolejnych terminach koncertowych związanych z tegoroczną, dwudziesto pięcioletnią rocznicą powstania zespołu. Specjalna trasa koncertowa pod szyldem Tragic Illusion Tour uzupełniona zostanie w listopadzie o dodatkowe osiem koncertów i podobnie jak podczas trasy na Wyspach Paradise Lost będzie supportowany przez zespoły Lacuna Coil i Katatonia /Szwedzi zagrają podczas występu cały album Viva Emptiness/.
Fani będą mieli okazję do zakupienia tym razem bardzo ograniczonej ilości biletów VIP, bo tylko dwadzieścia pięć sztuk na występ, które pojawią się w sprzedaży od dnia dzisiejszego. Podobnie jak z tego typu biletami, fani oprócz otrzymania dodatkowych gadżetów, będą mieli możliwość wcześniejszego wejścia na koncert i spotkania z zespołem.

04.11. KOLN /Essenfabrik/ - Germany
06.11. HERFORD /Club X/ - Germany
07.11. ASCHAFFENBURG /Colos Saal/ - Germany
08.11. DORDRECHT /Bibelot/ - Netherlands
10.11. UTRECHT /Tivoli Oudegracht/ - Netherlands
11.11. NURNBERG /Hirsch/ - Germany
12.11. VIENNA /Arena/ - Austria
13.11. SOLOTHURN /Kofmehl/ - Switzerland

Golden Gods Awards i niemiecki Metalfest


24 / Czerwiec / 2013W ostatnich dniach Paradise Lost udzielił się w dwóch bardzo dużych i ważnych imprezach. Z racji obchodzenia w tym roku swego dwudziesto pięcioletniego istnienia, Paradise Lost został gościem specjalnym prestiżowej w świecie metalu imprezy Golden Gods Awards, organizowanej przez magazyn Metal Hammer. Sam zespół był nominowany w dwóch kategoriach muzycznych, mianowicie na najlepszy zespół brytyjski oraz największą inspirację dla innych grup metalowych. Z wielką przyjemnością informujemy, że właśnie w tej drugiej kategorii, Paradise Lost wygrał, a moment wręczenia nagrody wyglądał tak:

Dla zainteresowanych przedstawiamy pełną listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Best New Band (Sponsored by Kraken) Bleed From Within
Best Underground Band (Sponsored by Ave Satanas) The Algorithm
Dimebag Darrell ‘Shredder’ (Sponsored by Vans) Eric Calderone
Breakthrough Artist (Sponsored by Hobgoblin) Asking Alexandria
Best Event (Sponsored by Alchemy) Heavy Metal Census
Best International Band (Sponsored by Nuclear Blast) Stone Sour
Best Live Band (Redbull Records) Gojira
Best UK Band (Sponsored by Roadrunner Records) Black Sabbath
Best Album (Sponsored by TeamRock Radio) Black Sabbath
Metal As Fu*k (Sponsored by World Of Warplanes) Burgerkill
Riff Lord (Sponsored by All Axess) Scott Gorham
Spirit Of Hammer (Sponsored by Jägermeister) Brian Blessed
Inspiration (Sponsored by USM) Paradise Lost
Legend (Sponsored by UDR) Doro
Icons (Sponsored by Century Media) Alice In Chains
The Golden God (Sponsored by Orange Amplification) Motörhead


Jako gość specjalny uroczystości Golden Gods Awards, Paradise Lost został zaproszony na scenę trzykrotnie, gdzie wykonał takie utwory jak Say Just Words wspólnie z Christiną Scabbią z Lacuna Coil, Theories From Another World i w chołdzie dla Black Sabbath, jego cover, Into The Void wspólnie z Gusem G. grającym niegdyś wspólnie z Osbournem. Zapraszamy zatem do obejrzenia tego co tam się działo:

Wkrótce po Golden Gods Awards Paradise Lost pojawił się na niemieckim Metalfeście obok takich zespołów jak Slayer, Accept, Saxon i Testament. Na tę okazję wykonano jedenaście utworów i były to:

Widow
Honesty In Death
Erased
Soul Courageous
In This We Dwell
Pity the Sadness
As I Die
Tragic Idol
Enchantment
Faith Divides Us Death Unites Us
Say Just Words

Jak widać premierowy na scenie z Golden Gods Awards, Theories From Another World nie dał rady przebić się do sztywnej jak trup setlisty Paradise Lost. No, ale poczekajmy do września gdzie podczas Tragic Illusion Tour zespół przewiduje podobno nie takie kompozycje w zestawie.Terminy koncertów w Skandynawii i Rosji


13 / Czerwiec / 2013Po obfitym w koncertowaniu w ubiegłym roku, w tym jak do tej pory Paradise Lost skupił się wyłącznie na występach festiwalowych. Obecnie mamy już połowę czerwca i dopiero i wreszcie pierwszą informację odnośnie kontynuowania przez zespół trasy promującej ostatni album.
Tak więc z nadzieją, że fani w Polsce załapią się po raz drugi na Tragic Idol Tour, podajemy pierwsze terminy drugiej odsłony tej trasy.

03.09. COPENHAGEN /Lille Vega/ - Denmark
04.09. MALMOE /Kulturbolaget/ - Sweden
05.09. GOTHENBURG /Sticky Fingers/ - Sweden
06.09. OSLO /John Dee/ - Norway
07.09. STOCKHOLM /Nalen/ - Sweden
09.09. HELSINKI /Nosturi/ - Finland
10.09. JYVASKYLA /Lutakko/ - Finland
11.09. TAMPERE /Pakkahuonem/ - Finland
13.09. MOSCOW /Volta Club/ - Russia
14.09. ST. PETERSBURG /ZK Aurora/ - Russia
15.09. NIZHNIY NOWGOROD /Premio Center/ - Russia
17.09. MINSK /Re:public/ - Belarusfoto: Szymon Kubicki /magazyn Gitarzysta/Paradise Lost i Into The Void na Golden Gods Awards


12 / Czerwiec / 2013Jak już pisaliśmy wcześniej, Paradise Lost będzie świętować dwudziesto pięciolecie założenia zespołu specjalnym show na Metal Hammer Golden Gods Awards, które odbędzie się siedemnastego czerwca w Londynie w hali Indigo2, gdzie headlinerem będzie inna brytyjska legenda – Motorhead. Muzycy Paradise Lost zaprosili z tej okazji gości specjalnych. Jednym z nich będzie Christina Scabbia z Lacuna Coil, która wspólnie z Nickiem Holmesem wykona utwór Say Just Words. Na ceremonii pojawi się również Gus G. /Firewind, Ozzy Osbourne/, z którym Paradise Lost złoży hołd ojcom chrzestnym metalu, zespołowi Black Sabbath, podczas grania coveru Into The Void... Pewnie kilka godzin po koncercie znajdziecie go na YouTube, ale to już nie będzie to samo. Tak więc pośpieszcie się i zasuwajcie po bilet albo też trzymajcie kciuki, by Christina zaśpiewała razem z Nickiem także podczas ich wspólnej trasy koncertowej, w ramach Tragic Illusion Tour.
Nick Holmes o Christinie Scabbi:
- Naprawdę nie mogę doczekać się momentu, kiedy zaśpiewam z Christiną. Myślę, że będziemy się nieźle bawili. Ona ma niesamowity głos i spodziewam się, że będę przez niego całkowicie przyćmiony.
Greg Mackintosh o Gusie G:
- Dla każdego gitarzysty marzeniem jest, aby grać razem z Ozzym i Gus to osiągnął. Obserwowałem go na festiwalu Graspop i Gus zmasakrował publiczność! To wspaniała rzecz zagrać razem z nim mój ulubiony utwór Black Sabbath.
Gus G. komentuje: Paradise Lost jest jednym z najbardziej zajebistych zespołów, jakie pochodzą z Wysp. Są pionierami w swoim własnym gatunku. Nie mogę się doczekać, aż zagram z nimi na scenie, tym bardziej, że nie ma na to chyba lepszego miejsca niż najwspanialsze show z nagrodami, jakie może mieć Heavy Metal - The Golden Gods Awards!Tragic Illusion Tour - VIP


23 / Maj / 2013Z uwagi na spore zainteresowanie informacją, która pojawiła się dwa dni temu, odnośnie jubileuszowych koncertów Paradise Lost w ramach Tragic Illusion Tour, oficjalna witryna podaje, że wejściówki VIP można nabyć tam gdzie tradycyjne bilety, a sprzedawcy online, są zaznaczeni na ulotkach reklamujących koncerty. Przypominają również o generalnej dystrybucji, która rozpocznie się jutro i o ograniczonym do dwudziestu pięciu wejściówek na pojedynczy koncert, zestawie VIP, którego zawartość można podziwiać na poniższym zdjęciu.Paradise Lost celebruje swoją rocznicę


21 / Maj / 2013Swoją dwudziesto pięcioletnią rocznicę powstania, zespół Paradise Lost zacznie świętować na Metal Hammer Gloden Gods Awards, specjalnym koncertem, który odbędzie się siedemnastego czerwca w słynnej hali Indigo2. Headlinerem tego koncertu będzie inna brytyjska legenda, zespół Motorhead. Członkowie Paradise Lost zaprosili także gości, którymi będą: Christina Scabia z Lacuna Coil oraz Gus G. /Firewind, Ozzy Osbourne/, którzy zaprezentują specjalną set listę.
W tym roku odbędą się również specjalne koncerty z okazji wspomnianego jubileuszu. Paradise lost zagra na Tragic Illusion Tour wspólnie z Lacuna Coil oraz innymi zespołami /nazwy wkrótce podamy/

30.10. WOLVERHAMPTON /Wulfrun Hall/ www.wolvescivic.co.uk
31.10. GLASGOW /ABC/ www.ticketweb.co.uk
01.11. MANCHESTER /Ritz/ www.kililive.com
03.11. LONDON /Roundhouse/ www.kililive.com


Przedsprzedaż biletów już w środę dwudziestego drugiego maja, a ich generalna dystrybucja odbędzie się dwa dni później. Fani będą mogli zakupić zestaw ViP /ograniczony do dwudziestu pięciu wejściówek na każdy pojedynczy koncert. W skład tego zestawu wchodzą :

- ekskluzywne pudełko zawierające dwa kufle piwa z wygrawerowanymi tytułami wszystkich albumów i z logiem korony cierniowej
-specjalny VIP T-shirt z okładką najnowszego albumu Tragic Idol
-180 gramowy winyl Gothic z autografami wszystkich członków zespołu
-torba z logo korony cierniowej
-wstążka i laminat uprawniająca do uczestnictwa w koncercie
-wcześniejsze wejście na koncert
-spotkanie i rozmowa z zespołem
-możliwość zrobienia fotki z Paradise Lost

Nick Holmes powiedział następującą rzecz na temat rocznicowych koncertów:
- Dwadzieścia pięć lat to kupa czasu i chociaż wizualnie może wyglądamy już na rozklekotanych to wierzę, ze grając muzykę tyle lat spowodowało, że pozostaliśmy młodzi w naszych sercach. I naprawdę uważam, że młody duch jest jedną z najwspanialszych rzeczy, której nie można kupić w pubie. Napisaliśmy wiele albumów, zagraliśmy sporo koncertów, jesteśmy starsi i tak naprawdę wcale nie mądrzejsi, ale istnieje realna możliwość, ze na tych koncertach zagramy utwór, o którym nigdy byście nie pomyśleli, że może pojawić się na naszej set liście. Proszę więc, dołączcie do nas i celebrujcie razem z nami . To będzie nasze największe headliner show na Wyspach!
- Christina Scabbia ( Lacuna Coil) dodaje:
Paradise lost był jednym z zespołów, który miał na mnie ogromny wpływ jako piosenkarkę kiedy zaczynałam karierę z Lacuna Coil. I to jest wspaniałe uczucie móc dzielić z nimi teraz scenę na tej trasie. Jestem pewna, że mroczne wibracje emanujące prosto ze sceny roztoczą się wokół starszych i młodszych fanów. To jest wydarzenie, którego nie możecie przegapić. Już się nie mogę doczekać!
Przygotujcie się na więcej informacji odnośnie tego show i oczekujcie audio niespodzianki dla wszystkich fanów.Pierwsze tegoroczne koncerty


20 / Maj / 2013Obecny rok przyniósł nam kolejny jubileusz w historii Paradise Lost. W marcu zespół świętował dwudziesto pięciolecie istnienia i póki co… cisza w eterze. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w związku z tym wydarzeniem planowane są niespodzianki dla fanów, ale na chwilę obecną nie mamy żadnych konkretów.
Długo trzeba było czekać na pierwsze koncerty Paradise Lost w tym roku. Dopiero w maju zespół pokazał się na scenie podczas festiwalowych imprez na Karmoygeddon w Norwegii i Wave Gotik Treffen w Niemczech. W porównaniu do poprzedniego roku setlista nie uległa większej zmianie i w obu przypadkach zawierała utwory:

Widow
Honesty In Death
Erased
Forever Failure
Soul Courageous
In This We Dwell
Praise Lamented Shade
Pity The Sadness
As I Die
Tragic Idol
The Enemy
One Second
Enchantment
Fear Of Impending Hell
Faith Divides Us Death Unites Us
Say Just Words


Nick Holmes i Mille Evans w The Dead Show


23 / Marzec / 2013Nick Holmes oraz jego kumpel, gitarzysta i techniczny Paradise Lost - Mille Evans, wystąpią na żywo w radiowym programie The Dead Show, który będzie prezentowany przez australijskie andrewhaug.com w czwartek, dwudziestego ósmego marca. Słuchajcie ich o następujących godzinach:

Wyspy Brytyjskie: - 21.00
USA/Canada (PST): - 19.00
USA/Canada (EST): - 22.00
Europe (CET): - 22.00

Bilety na Golden Gods Awards


22 / Marzec / 2013Paradise Lost zagra na Metal Hammer Golden Gods Awards w czerwcu tego roku w Londynie i już od dziś fani mają szansę, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu! Do rozdania jest sto biletów, do których droga prowadzi przez ten adres internetowy: www.futurecomps.co.uk/paradiselost
Jak wiadomo, zespół celebruje właśnie dwudziestopięciolecie powstania i z tej okazji zagra na corocznym Metal Hammer Golden Gods Awards w poniedziałek, siedemnastego czerwca w hali Indigo2 w Londynie.Nick Holmes w rajdzie Heavy Metal Truants


21 / Marzec / 2013Heavy Metal Truants to pierwszy na świecie heavy metalowy, dobroczynny rajd rowerowy. Trasa przebiegać będzie z Londynu do Donnigton. Nick Holmes jako wielki fan jazdy na rowerze i jednocześnie heavy metalu nie mógł przejść obojętnie obok takiego wydarzenia: - Jestem wokalistą Paradise Lost od czasów, gdy ganiałem w krótkich spodenkach. Teraz jedynie zamieniłem szare szkolne spodenki na czarne z lakry… Mam nadzieję, że zbiorę masę kasy od was wszystkich, hojnych ludzi. Sam rajd będzie bardzo wyczerpujący, będziemy bowiem przejeżdżać od dwudziestu sześciu do osiemdziesięciu trzech mil na dzień i obojętnie w jaką pogodę, czy w słońcu, czy w deszczu. Wydaje mi się, że takie poświęcenie zasługuje na tą dotację.
Zdecydowałem, że oddam wszystkie zebrane pieniądze do organizacji Nordoff Robbins. Powinniście o nich wiedzieć, a jeśli nie, to sprawdźcie jaką wspaniałą robotę wykonują: www.nordoff-robbins.org.uk
Proszę, bądźcie hojni… to naprawdę będzie docenione. Nawet jeśli za mną nie przepadacie, to pomyślcie o dzieciakach! Pozdrawiam, sięgajcie głęboko do kieszeni i obsypcie nas pieniędzmi!
Adres dotacji: www.justgiving.com/nickholmespl
Wywiad z autorką książki o Paradise Lost


15 / Marzec / 2013Jak powszechnie wiadomo, pod koniec ubiegłego roku, na polskim rynku wydawniczym ukazała się pierwsza książka o Paradise Lost. Jest to z pewnością miły prezent dla fanów, tym bardziej, że w tym roku zespół obchodzi dwudziestopięciolecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy do przeczytania wywiadu z autorką książki panią Małgorzatą Gołębiewską, który znajdziecie w dziale Media.
Bardzo dobrze się stało, że mamy wreszcie na rynku pierwszą prawdziwą, rzetelną i dogłębną książkę o Paradise Lost. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak przywołać tutaj coś, co jest jest zupełną odwrotnością powyższej pozycji. Swego czasu na polskim rynku ukazała się bardzo dziwna pozycja niejakiego pana Jeleniewskiego pod tytułem "Ikona". Dziwna, bo zupełnie nie trafiona, przekręcona z każdej strony, na domiar złego reklamowana przez samego autora jak niemalże bestseller i tudzież przez niego samego wychwalana pod niebiosa, co gorsza tytułowana jako pierwsza biografia lub książka na temat Paradise Lost i to na całym Bożym świecie. Każdy szanujący się fan Paradise Lost zna wiele innych biografii, jak choćby tą, która ukazała się swego czasu w magazynie "Pure Metal". Obszerniejszą i - co najważniejsze - na temat. Nie można tutaj zapomnieć również o Kaśce Krakowiak, która dla polskiego "Metal Hammera" przelała tony czcionek na temat Paradise Lost. Pojawiła się też wkładka w "Teraz Rocku", warto nawet wspomnieć o filmie "Over the Madness". Wprawdzie żadnej z powyższych pozycji nie można nazwać pierwszą książką o Paradise Lost, ale wszystkie wymienione biografie są rzetelniejsze niż oferta pana Jeleniewskiego. Żeby nie być gołosłownym, przedstawiamy recenzje Ikony, autorstwa pana Piotra Manelskiego i pana Radomira Wasilewskiego, które znajdziecie również w dziale Media.

Metal Hammer Golden Gods


13 / Marzec / 2013W tegorocznym plebiscycie Metal Hammer Golden Gods Awards, zespół Paradise Lost został mianowany w kategorii Najlepszy Zespół Brytyjski i właśnie od Waszych głosów zależy, czy nasi ulubieńcy zostaną wybrani najlepszą kapelą metalową na Wyspach. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się w poniedziałek, siedemnastego czerwca tego roku. Rejestrując się tutaj i klikając na wybrany zespół można wygrać bilety na to właśnie wydarzenie. Serdecznie zapraszamy do udziału i trzymamy kciuku za Paradise Lost!Laureaci konkursu świąteczno noworocznego


14 / Styczeń / 2013Witamy bardzo serdecznie po przerwie świąteczno noworocznej i z wielką przyjemnością publikujemy listę zwycięzców konkursu przeprowadzonego na naszej witrynie, dotyczącego oczywiście zespołu Paradise Lost. Wśród wielu poprawnych i niepoprawnych odpowiedzi znalazła się także spora ilość maili pozbawionych danych adresowych, o które prosiliśmy w treści konkursu, dlatego niestety, ale w takich przypadkach odpowiedzi nie zostały wzięte pod uwagę podczas losowania nagród.

Poprawna odpowiedź:

Zespół Paradise Lost wystąpił po raz szósty w Katowicach i po raz ósmy w Warszawie.

Nagrody otrzymują:

Maciej Pęksa, Ostrów Mazowiecki - DVD Draconian Times MMXI
Krzysztof Wróblewski, Góra Śl. - singiel The Last Time
Tomasz Kik, Katowice - singiel As I Die

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w naszym konkursie. W szczególności chcielibyśmy podziękować portalom internetowym, które z nami współpracowały: atmospheric.pl, averock.pl, darkechoes.com, gitaromaniak.pl, metalcentre.pl, metalmundus.pl, metalside.pl, progrock.org.pl